- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Україною та Організацією Об'єднаних Націй про виконання вироків, винесених Міжнародним кримінальним трибуналом для колишньої Югославії
Україна і Організація Об'єднаних Націй, яка діє через Міжнародний кримінальний трибунал для колишньої Югославії (далі - "Міжнародний трибунал"),
Посилаючись на статтю
27 Статуту Міжнародного трибуналу , прийнятого Резолюцією Ради Безпеки ООН
N 827 (1993) від 25 травня 1993 року , відповідно до якої позбавлення волі засуджених осіб, засуджених Міжнародного трибуналом, виконується у державі, визначеній Міжнародним трибуналом з переліку держав, що висловили Раді Безпеки ООН свою готовність приймати засуджених;
Відзначаючи готовність України виконувати покарання, призначені Міжнародним трибуналом;
З метою приведення до виконання судових рішень і вироків Міжнародного трибуналу;
Домовилися про таке:
Стаття 1
Мета та сфера застосування Угоди
Ця Угода регулює питання, що стосуються, або такі, що виникатимуть з усіх запитів до України з метою виконання вироків, винесених Міжнародним трибуналом.
Стаття 2
Процедурні питання
1. Запит до України з метою виконання вироку направляється Секретарем Міжнародного трибуналу (далі - "Секретар") за погодженням з Головою Міжнародного трибуналу.
2. Надсилаючи запит, Секретар надає Україні такі документи:
a) завірена копія судового рішення;
b) інформація про те, яку частину покарання вже було відбуто, включаючи інформацію про будь-який строк досудового затримання;
c) у разі необхідності, будь-які медичні чи психологічні висновки про стан здоров'я засудженої особи, будь-які рекомендації щодо його/її подальшого тримання у запитуваній Державі, а також будь-яку іншу важливу інформацію стосовно виконання вироку.
3. Національним органом України, уповноваженим одержувати запити Секретаря, про які йдеться у цій Угоді, є Міністерство юстиції України. Секретар може направляти запит або будь-які інші повідомлення безпосередньо до Міністерства юстиції України або через дипломатичні канали.
4. Рішення щодо запиту Секретаря приймається відповідно до національного законодавства України. Міністерство юстиції України без зволікань інформує Секретаря про прийняте рішення або про будь-які інші питання, що стосуються цієї Угоди, безпосередньо або через дипломатичні канали.
Стаття 3
Виконання
1. При виконанні вироку, винесеного Міжнародним трибуналом, Україна пов'язана тривалістю призначеного строку покарання. У разі, якщо винесений вирок перевищує максимальний строк позбавлення волі, встановлений українським національним законодавством, лише та частина вироку, яка складає максимальний строк покарання, передбачений українським законодавством, може бути виконана в Україні. Міністерство юстиції письмово повідомляє Секретаря за 6 місяців до закінчення частини строку покарання, що може бути виконана на території України. У цьому випадку застосовується стаття 10 Угоди.
2. Умови виконання покарання у виді позбавлення волі регулюються законодавством України та підлягають нагляду з боку Міжнародного трибуналу, як це передбачено статтями 6 - 8 та пунктами 2 і 3 статті 9 цієї Угоди.
3. Якщо відповідно до чинного законодавства України до засудженого може бути застосовано дострокове звільнення, включаючи дострокове звільнення через хворобу, Україна інформує про це Секретаря.
4. Голова Міжнародного трибуналу після консультацій з Суддями Міжнародного трибуналу визначає, чи є прийнятним дострокове звільнення. Секретар інформує Україну про рішення Голови. Якщо Голова визначив, що дострокове звільнення не є прийнятним, то Україна діє відповідно до цього рішення.
Стаття 4
Передача засудженої особи
1. Секретар вживає необхідних заходів для передачі засудженої особи від Міжнародного трибуналу компетентним органам України.
2. До такої передачі засуджена особа має бути поінформована Секретарем про зміст цієї Угоди.
Стаття 5
Non-bis-in-idem
................Перейти до повного тексту