1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Хартія


Загальна (Універсальна) хартія судді,
ухвалена 17 листопада 1999 р. Центральною Радою Міжнародної Асоціації Суддів в Тайпеї (Тайвань)
17 листопада 1999 року
Преамбула
Над складанням цієї Хартії працювали судді всього світу. Вона є результатом їхньої роботи та була схвалена членами Міжнародної Асоціації Суддів як мінімальні загальні норми.
Текст цієї Хартії був одностайно ухвалений делегатами Головної Ради Міжнародної Асоціації Суддів на зустрічі в Тайпеї (Тайвань), яка відбулася 17 листопада 1999 р.
Стаття 1. Незалежність
Судді в своїй роботі повинні забезпечувати права кожного на чесний та справедливий розгляд справи в судді. Вони повинні підтримувати право осіб, що хочуть встановити свої цивільні права та обов'язки чи в разі висунення проти них будь-якого кримінального звинувачення, на чесне та відкрите слухання, яке має відбутися в розумний строк та повинно проводитися незалежним та неупередженим судом.
Незалежність судді є важливого умовою для неупередженого судочинства, що відповідає вимогам закону. Вона є неподільною. Будь-які інституції чи органи влади як на національному, так і на міжнародному рівні, повинні поважати, захищати та охороняти цю незалежність.
Стаття 2. Статус
Незалежність суддів має забезпечуватися законом, шляхом створення та подальшого захисту такої судової влади, яка була б дійсно незалежною від інших гілок влади. Суддя, як носій судової влади, повинен мати можливість здійснювати свої повноваження без будь-якого суспільного, економічного чи політичного тиску, незалежно від інших суддів та керівних органів у галузі юстиції.
Стаття 3. Підкорення закону
В процесі здійснення своїх повноважень судді підпорядковуються лише закону та мають враховувати лише закон.
Стаття 4. Особиста незалежність
Ніхто не може надавати або намагатися надавати судді будь-які інструкції, що можуть вплинути на юридичне рішення судді, за винятком, коли це допускається, думки вищого суду з конкретної справи.
Стаття 5. Неупередженість та стриманість
При здійсненні своїх повноважень суддя має бути неупередженим та це має виходити з його поведінки.
Суддя має здійснювати свої обов'язки зі стриманістю та повагою до суду і всіх осіб, що беруть участь у процесі.
Стаття 6. Ефективність
Суддя має ефективно і старанно виконувати свої обов'язки без будь-яких невиправданих затримок.
Стаття 7. Інша діяльність
Суддя не повинен займатися будь-якою іншою діяльністю, публічною чи приватною, оплачуваною чи безоплатною, якщо вона не є повністю сумісною з його обов'язками та статусом судді.
Суддя не може бути призначений на будь-яку іншу посаду без його згоди.
Стаття 8. Безпека офісу

................
Перейти до повного тексту