- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Протокол
Четвертий додатковий протокол
до Статуту Всесвітнього поштового союзу від 1989 року
Дата підписання: 14.12.1989
Дата набрання чинності: 01.01.1991
Дата ратифікації Україною: 02.06.1995
Дата набрання чинності для України: 16.10.1995
Повноважні представники Урядів країн-членів Всесвітнього поштового союзу, зібравшись на Конгрес у Вашингтоні, на підставі статті 30, параграфу 2
Статуту Всесвітнього поштового союзу, прийнятого у Відні 10 липня 1964 р., прийняли, за умови ратифікації, наступні зміни до згаданого Статуту.
Стаття I
(Змінена стаття 7)
Грошова одиниця
Грошовою одиницею, що використовується в Актах Союзу, є розрахункова одиниця Міжнародного валютного фонду (МВС).
Стаття II
(Змінена стаття 11)
Приєднання або прийняття до Союзу. Процедура
1. Будь-який член Організації Об'єднаних Націй може приєднатися до Союзу.
2. Будь-яка суверенна країна, яка не є членом Організації Об'єднаних Націй, може просити про прийняття її як країни-члена Союзу.
3. Приєднання або прохання про прийняття до Союзу повинно включати офіційну заяву про приєднання до Статуту і до обов'язкових Актів Союзу. Вона направляється Урядом зацікавленої країни до Генерального директора Міжнародного бюро, який, залежно від обставин, сповіщає про приєднання або консультується із країнами-членами відносно прохання про прийняття.
4. Країна, яка не є членом Організації Об'єднаних Націй, вважається прийнятою як країна-член, якщо її прохання підтримується хоча б двома третинами країн-членів Союзу.
Країни-члени, які не відповіли протягом чотирьох місяців, вважаються такими, що утрималися.
5. Про прийняття до членів Генеральний директор Міжнародного бюро сповіщає Уряди країн-членів. Воно стає дійсним з дати цього сповіщення.
Стаття III
(Змінена стаття 12)
Вихід із Союзу. Процедура
1. Кожна країна-член має право вийти із Союзу через денонсування Статуту, повідомивши про це через Уряд зацікавленої країни Генерального директора Міжнародного бюро, який сповіщає Уряди країн-членів.
2. Вихід із Союзу набуває чинності після закінчення одного року з дня отримання Генеральним директором Міжнародного бюро заяви про денонсацію, передбаченої у параграфі 1.
Стаття IV
(Змінена стаття 21)
Витрати Союзу. Членські внески країн-членів
1. Кожний Конгрес встановлює максимальну суму на:
а) щорічні витрати Союзу;
б) витрати пов'язані з проведенням наступного Конгресу.
2. Максимальна сума витрат, передбачена у параграфі 1, може бути перевищена, якщо цього вимагають обставини, за умови дотримання положень Загального регламенту, що стосуються цього.
3. Витрати Союзу, включаючи належним чином витрати, згадані у параграфі 2, покриваються спільно країнами-членами Союзу. З цією метою кожна країна-член обирає клас внесків, до якого вона бажає себе зарахувати. Класи внесків встановлені Загальним регламентом.
4. При приєднанні або прийнятті до Союзу на підставі статті 11 зацікавлена країна вільно обирає клас внесків, до якого вона бажає бути віднесена при розподілі витрат Союзу.
Стаття V
(Змінена стаття 22)
Акти Союзу
1. Статут є основним актом Союзу. Він містить основні положення Союзу.
2. Загальний регламент складається із положень, що забезпечують застосування Статуту і діяльність Союзу. Він вважається обов'язковим для всіх країн-членів.
3. Всесвітня поштова конвенція і її Виконавчий регламент включають загальні правила, які застосовуються для міжнародної поштової служби, і положення про служби письмової кореспонденції. Ці акти вважаються обов'язковими для всіх країн-членів.
4. Угоди Союзу і їх Виконавчі регламенти регулюють служби, крім служби письмової кореспонденції, між країнами-членами, які беруть участь у них. Вони вважаються обов'язковими тільки для цих країн.
5. Виконавчі регламенти, які вміщують правила застосування, необхідні для виконання Конвенції і Угод, затверджуються Виконавчою Радою з урахуванням рішень Конгресу.
6. У можливих Заключних протоколах, що додаються до Актів Союзу, про які йдеться у параграфах 3,4,5, міститься застереження до цих Актів.
Стаття VI
(Змінена стаття 23)
Застосування Актів Союзу до територій, міжнародні відносини яких забезпечуються країною-членом
1. Кожна країна може заявити в будь-який час, що прийняття нею Актів Союзу розповсюджується на всі території, міжнародні відносини яких вона забезпечує, чи тільки на деякі з них.
2. Заява, передбачена у параграфі 1, повинна бути направлена Генеральному директору Міжнародного бюро.
3. Кожна країна-член може в будь-який час направити Генеральному директору Міжнародного бюро повідомлення про припинення застосування Актів Союзу, відносно яких вона зробила заяву, передбачену у параграфі 1. Це повідомлення набуває чинності через рік після дати одержання його Генеральним директором Міжнародного бюро.
................Перейти до повного тексту