1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Рамкова угода
між Урядом України і Комісією Європейських Співтовариств
( Рамкову угоду ратифіковано із заявою Законом N 360-VI від 03.09.2008 )
Дата підписання:
Дата набрання чинності для України:
12.12.2006
06.01.2009
Уряд України, який надалі іменується Уряд,
з одного боку,
і Комісія Європейських Співтовариств, яка надалі іменується Комісія і діє від імені та за дорученням Європейського Співтовариства, що надалі іменується Співтовариство,
з іншого боку,
що разом іменуються Сторони,
Виходячи з того, що:
Україна є країною, що відповідає необхідним вимогам і може бути отримувачем зовнішньої допомоги, фінансованої Співтовариством, як передбачено відповідними Регламентами,
допомога може бути підставою для укладання угод про фінансування, що будуть підписуватись Урядом, Комісією та в деяких випадках країною - членом ЄС для реалізації запланованих заходів,
для впровадження заходів в Україні повинні бути викладені основні технічні, правові та адміністративні правила,
уклали цю Рамкову угоду про таке:
Стаття 1. Мета
1.1. Ця Рамкова угода заміняє "Загальні правила, що застосовуються до меморандумів про фінансування" (1), що підписані між Урядом і Комісією.
----------------
(1) "Загальні правила, що застосовуються до меморандумів про фінансування" підписані між Урядом і Комісією 28 грудня 1994 р.
1.2. Ця Рамкова угода визначає деталізовані положення стосовно правил, що застосовуються до виконання заходів, повністю або частково фінансованих коштом Співтовариства, зокрема, стосовно обміну валют, сплати митних зборів і податків.
1.3. Ця Рамкова угода застосовується також до всіх заходів, фінансованих коштом Співтовариства, які за їхнім характером не охоплені окремою угодою про фінансування.
Стаття 2. Валютні заходи
2.1. Для реалізації заходів цієї угоди Національний Банк України надає дозвіл на перерахування, ввезення та вивезення, а також придбання іноземної валюти на рівноправній основі для всіх правомочних країн.
2.2. Національний Банк України надає іноземним експертам, що перебувають у відрядженні на території України, та членам їхніх сімей право на перерахування, ввезення та зберігання в Україні іноземної валюти протягом реалізації заходу.
2.3. Іноземним експертам, що перебувають у відрядженні, та членам їхніх сімей надається право вивозу невикористаної ними валюти.
Стаття 3. Оподаткування та митні збори
Заходи, що фінансуються в цілому або частково коштом Співтовариства, не обкладаються податками, митними зборами, або іншими стягненнями аналогічного характеру, зокрема:
3.1. Будь-які товари, що імпортуються з метою реалізації заходів, фінансованих коштом Співтовариства, не обкладаються митними зборами та ввізним митом, податками та подібними виплатами аналогічного характеру, що стягуються Урядом, чи будь-яким його органом.
3.2. На вимогу Комісії Уряд гарантує вчасне митне оформлення імпортованих товарів з метою своєчасної доставки реципієнту для належного виконання контракту.
3.3. Контракти, фінансовані коштом Співтовариства, не підлягають сплаті податку на додану вартість, гербового, реєстраційного або інших аналогічних зборів в Україні, незалежно від того, чи існують такі збори, чи повинні бути впроваджені, і незалежно від того, чи укладені ці контракти з особами з України чи інших країн.
3.4. У тих випадках, коли контракт стосується поставки товарів, що походять з України, контракт повинен бути укладений на підставі цін, без урахування податку на додану вартість. Термін "товар" слід розуміти як будь-який продукт, послугу і/або права, які підлягають продажу.
3.5. Іноземні підрядники та їхні робітники, які не є громадянами України й не проживають постійно в Україні, що працюють за контрактами, фінансованими коштом Співтовариства, звільняються від усіх податків, зборів та інших обов'язкових платежів, що справляються на території України, включаючи податки, пов'язані із підприємницькою діяльністю та отриманням прибутку.
3.6. Особисте майно та речі господарського вжитку, а також продовольчі товари, які ввозяться для особистого вжитку фізичними особами, що працюють за контрактами, фінансованими коштом Співтовариства, звільняються від ввізного мита, податків та інших аналогічних зборів, які стягуються в Україні. Це не стосується громадян України або осіб, що постійно проживають на території України.
3.7. На кожну сім'ю іноземного експерта дозволяється звільнене від мита ввезення одного автомобіля за умови, що автомобіль буде використовуватися лише на час реалізації відповідного контракту й після закінчення цього строку підлягає реекспорту. Іноземні експерти й члени їхніх сімей можуть отримати права водія після підтвердження вже існуючих у них прав водія.

................
Перейти до повного тексту