- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Україною та Європейським Співтовариством про наукове і технологічне співробітництво
( Угоду ратифіковано Законом
N 368-IV від 25.12.2002 )
( Щодо відновлення дії Угоди на додатковий
п'ятирічний період додатково див.
Угоду від 07.10.2003 )
( Угода припинила дію.
Додатково див. статтю 12 )
( Про відновлення дії Угоди на додатковий
п'ятирічний період додатково див.
Угоду від 08.10.2010 )
( Про відновлення дії Угоди на додатковий
п'ятирічний період додатково див.
Угоду від 03.03.2015 )
( Про відновлення дії Угоди на додатковий
п'ятирічний період додатково див.
Угоду від 23.12.2020 )
Дата підписання: 04.07.2002
Дата ратифікації: 25.12.2002
Дата набрання чинності: 11.02.2003
Україна, з одного боку, і Європейське Співтовариство (далі - "Співтовариство"), з другого боку, що далі іменуються "Сторонами",
зважаючи на важливість науки і технології для їхнього економічного і соціального розвитку,
визнаючи те, що Україна і Співтовариство проводять дослідницьку і технологічну діяльність у багатьох галузях, що становлять спільний інтерес, і те, що участь кожної зі Сторін у таких дослідженнях та розробках на основі взаємності сприятиме взаємній вигоді,
бажаючи створити правову основу для співробітництва у сфері наукових і технологічних досліджень, що розширить і зміцнить співпрацю в галузях, які становлять спільний інтерес, і сприятиме використанню результатів такого співробітництва для економічної та соціальної вигоди Сторін,
домовилися про таке:
Стаття 1. Мета
Сторони заохочують, розвивають і сприяють спільній діяльності в галузі науково-технологічних досліджень і розробок, що становлять взаємний інтерес.
Стаття 2. Визначення
Для цієї Угоди:
а) "спільна діяльність" означає будь-яку діяльність, яку Сторони здійснюють чи підтримують згідно з цією Угодою, в тому числі, проведення спільних досліджень;
б) "інформація" означає наукові та технічні дані, результати або методи науково-технологічних досліджень і розробок, що виникають в результаті спільних досліджень, а також будь-які інші дані, які мають відношення до спільної діяльності;
г) "спільне дослідження" означає дослідження, фінансову підтримку якого забезпечує одна чи обидві Сторони і таке, що залучає до спільних робіт учасників з України та Європейського Співтовариства;
д) "учасник" означає будь-яку фізичну чи юридичну особу, університет, науково-дослідний інститут чи будь-яку іншу організацію, включаючи у необхідних випадках агентства та офіційні органи Сторін, що залучаються до співробітництва.
Стаття 3. Принципи
Співробітництво здійснюється на основі таких принципів:
а) взаємна вигода;
б) своєчасний обмін інформацією, яка може мати значення для спільної діяльності;
в) збалансоване отримання Україною та Співтовариством економічних і соціальних результатів із врахуванням внесків у спільну діяльність, зроблених відповідними учасниками та/або Сторонами.
Стаття 4. Напрями співробітництва
а) Співробітництво може здійснюватися в галузі наукових досліджень, включаючи фундаментальні, технологічного розвитку та демонстраційної діяльності, за наступними напрямками:
- дослідження навколишнього середовища та клімату, включаючи спостереження земної поверхні;
- біомедичні дослідження та дослідження в галузі охорони здоров'я;
- дослідження в галузі сільського господарства, лісового господарства та рибальства;
- промислові та виробничі технології;
- матеріалознавство та метрологія;
- неядерна енергетика;
- транспорт;
- технології інформаційного суспільства;
- дослідження в галузі соціальних наук;
- науково-технологічна політика;
- навчання та обмін науковими кадрами.
б) Інші напрями можуть додаватися до цього переліку після розгляду та рекомендацій спільного комітету Україна - Співтовариство, що згадується в статті 6 цієї Угоди.
Стаття 5. Форми співробітництва
а) Співробітництво може включати наступні види діяльності:
1) участь українських організацій у проектах Співтовариства у сферах спільної діяльності та, відповідно, участь організацій, створених у Співтоваристві, в українських проектах в цих сферах. Така участь має регламентуватися чинним законодавством Сторін. У проектах можуть також брати участь наукові та технологічні організації Сторін; проекти можуть також здійснюватися із залученням агентств і офіційних органів Сторін;
2) вільний доступ та спільне використання дослідницького обладнання, включаючи установки та об'єкти для проведення моніторингу, спостереження та експериментів, а також збору даних, що стосуються спільної діяльності;
3) візити та обмін науковими, технічними та іншими кадрами з метою участі в семінарах, симпозіумах і робочих нарадах, які мають відношення до спільної діяльності в рамках цієї Угоди;
4) обмін інформацією про практику, законодавство і програми, які стосуються співробітництва в рамках цієї Угоди;
5) інші дії, які можуть взаємно визначатися Сторонами у відповідності з політикою та програмами Сторін.
б) Спільні дослідницькі проекти відповідно до цієї Угоди здійснюються лише після того, як учасники проекту затвердять спільний план розпорядження технологіями, як зазначено в додатку N 1 до цієї Угоди, який становить її невід'ємну частину.
в) Сторони можуть спільно здійснювати співробітництво з третіми сторонами.
Стаття 6. Координація та сприяння спільній діяльності
а) З метою координації та сприяння спільній діяльності згідно з цією Угодою Сторони створюють спільний комітет Україна - Співтовариство зі співробітництва в галузі науки та технологій, що далі іменується "Комітет".
б) До функцій Комітету входять:
1) контроль та сприяння діяльності, передбаченої цією Угодою;
2) розробка рекомендацій згідно зі статтею 4(б);
3) підготовка пропозицій щодо дій, які передбачені статтями 5, 5(а);
4) консультації Сторін про шляхи розширення співробітництва згідно з принципами, що викладені в цій Угоді;
5) щорічний звіт про стан та ефективність співробітництва, яке здійснюється в рамках цієї Угоди;
6) контроль за ефективністю виконання цієї Угоди;
7) врахування важливості регіональних аспектів співробітництва.
в) Комітет збирається один раз на рік, засідання відбуваються по черзі в Україні та Співтоваристві. Позачергові засідання можуть проводитися за взаємною домовленістю.
г) До складу Комітету повинна входити обмежена однакова кількість офіційних представників кожної Сторони; Комітет приймає свій регламент, який затверджується Сторонами. Рішення Комітету приймаються шляхом консенсусу. Протоколи, що містять рішення та основні питання, приймаються на кожному засіданні та затверджуються співголовами, що призначаються Сторонами. Щорічний звіт Комітету надається Раді та Комітету із співробітництва, які створені відповідно до
Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами, та відповідним організаціям кожної зі Сторін.
Стаття 7. Фінансування та податкові пільги
а) Спільна наукова і технологічна діяльність буде здійснюватися в межах фінансових коштів, що виділятимуться, та відповідно до законодавства, політики та програм України та Співтовариства. Як правило, кожна зі Сторін несе витрати на виконання своїх обов'язків згідно з цією Угодою, включаючи витрати, що пов'язані з участю в засіданнях Комітету.
б) Якщо конкретні форми наукового і технологічного співробітництва передбачають пряму чи непряму фінансову допомогу Європейського Співтовариства, через організації, засновані за участю Європейського Співтовариства, учасникам Української Сторони, то на будь-які такі гранти, фінансову чи іншу допомогу, що надається Європейським Співтовариством учасникам Української Сторони для підтримки їхньої наукової та технологічної діяльності, розповсюджуються податкові та митні пільги. Такі гранти будуть звільнені Українською Стороною від сплати мита, будь-яких митних зборів, податків на додану вартість, податків на прибуток, а також від сплати всіх інших аналогічних податків і зборів.
Стаття 8. В'їзд персоналу та ввіз обладнання
Кожна зі Сторін здійснює всі необхідні дії та докладає максимальних зусиль відповідно до свого законодавства з метою полегшення в'їзду, перебування та виїзду з її території персоналу, ввозу та вивозу матеріалів, інформації та обладнання, що залучені чи використовуються в рамках цієї Угоди.
Стаття 9. Інформація та інтелектуальна власність
Розповсюдження та використання інформації, розпорядження, розподіл та використання прав інтелектуальної власності, набутих у результаті спільних досліджень у рамках цієї Угоди, визначається згідно з положеннями, що сформульовані в додатку N 2 до цієї Угоди.
Стаття 10. Інші угоди і перехідні положення
1. Ця Угода не впливає на інші угоди або домовленості, укладені між Сторонами, а також будь-які угоди або домовленості між Сторонами та третіми сторонами.
2. Сторони намагатимуться привести у відповідність до цієї Угоди інші домовленості про науково-технічне співробітництво між Україною та Співтовариством, які підпадають під дію статті 4 цієї Угоди.
................Перейти до повного тексту