1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


Протокол N 9
до Конвенції про захист прав і основних свобод людини
(Рим, 6.XI.1990) (*)
Статус до Протоколу див.
( Додатково див. Інформацію до Конвенції та протоколів у Документі від 23.08.2006 )
( Щодо скасування Протоколу додатково див. Протокол N 11 від 11.05.94 )
_______________
(*) Текст англійською мовою див. видання "Europen Treaty Series", N 140.
Держави-члени Ради Європи, які підписали цей Протокол до Конвенції про захист прав і основних свобод людини, підписаної в Римі 4 листопада 1950 року (далі "Конвенція"),
сповнені рішучості удосконалювати процедуру, передбачену Конвенцією,
дійшли згоди про таке:
Стаття 1
Для тих учасників Конвенції, які беруть на себе зобов'язання за цим Протоколом, в Конвенцію вносяться поправки, викладені в статтях 2-5.
Стаття 2
У пункті 2 статті 31 Конвенції мовиться:
"2. Доповідь надсилається Комітетові міністрів. Вона також надсилається заінтересованим державам і, якщо стосується заяви, поданої на підставі статті 25, - заявникові. Заінтересовані держави і заявник не мають права оприлюднити її".
Стаття 3
У статті 44 Конвенції мовиться:
"Право передавати справу до Суду належить лише Високим Договірним Сторонам, Комісії та особам, неурядовим організаціям або групам осіб, які подали заяву на підставі статті 25".
Стаття 4
У статті 45 Конвенції мовиться:
"Юрисдикція Суду поширюється на всі справи, які стосуються тлумачення і застосування цієї Конвенції і які передаються йому на розгляд відповідно до статті 48".
Стаття 5
У статті 48 Конвенції мовиться:
"1. За умови, якщо заінтересована Висока Договірна Сторона, коли вона одна, або заінтересовані Високі Договірні Сторони, коли їх більше однієї, визнають обов'язковою юрисдикцію Суду, або, у разі невизнання юрисдикції Суду, за згодою заінтересованої Високої Договірної Сторони, коли вона одна, або заінтересованих Високих Договірних Сторін, коли їх більше однієї, справу на розгляд Суду можуть передати:

................
Перейти до повного тексту