1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Конвенція


Конвенція про трудові договори рибалок
N 114
Генеральна конференція Міжнародної організації праці,
що скликана в Женеві Адміністративною радою Міжнародного бюро праці та зібралася 3 червня 1959 року на свою сорок третю сесію,
ухваливши прийняти ряд пропозицій стосовно трудових договорів на риболовних суднах, що є частиною п'ятого пункту порядку денного сесії, і
вирішивши надати цим пропозиціям форми міжнародної конвенції,
ухвалює цього дев'ятнадцятого дня червня місяця тисяча дев'ятсот п'ятдесят дев'ятого року нижченаведену Конвенцію, яка називатиметься Конвенцією 1959 року про трудові договори рибалок:
Стаття 1
1. Відповідно до мети цієї Конвенції вислів "риболовне судно" охоплює всі зареєстровані чи ті, що мають суднові документи, кораблі або судна, державні чи приватні, зайняті морською риболовлею в солоних водах.
2. Компетентний орган влади може звільнити від застосування положень цієї Конвенції судна певного типу й розміру, визначені після консультацій з відповідними організаціями власників риболовних суден і рибалок, де такі організації існують.
3. Якщо компетентний орган влади пересвідчиться, що питання, які розглядаються цією Конвенцією, належним чином охоплено колективними договорами між власниками риболовних суден і організаціями рибалок, він може звільнити від застосування положень цієї Конвенції щодо індивідуальних договорів власників риболовних суден і рибалок, охоплених такими колективними договорами.
Стаття 2
В цілях цієї Конвенції, вислів "рибалка" охоплює всіх осіб, що служать на борту або прийняті на будь-яку посаду на риболовне судно і внесені до суднової ролі. Цей вислів не охоплює лоцманів, учнів морехідних училищ і належним чином законтрактованих учнів, чинів військового флоту та інших осіб, які перебувають на постійній державній службі.
Стаття 3
1. Трудові договори підписують як власники риболовного судна або його уповноважений представник, так і кожний рибалка. Рибалці, а також його раднику у відповідному випадку мають бути надані достатні можливості для детального ознайомлення з договором до його підписання.
2. Для забезпечення належного нагляду з боку компетентної влади рибалка підписує договір на умовах, встановлених національним законодавством.
3. Вищенаведені положення вважаються виконаними, якщо компетентний орган влади засвідчить, що трудовий договір був поданий йому в письмовому вигляді і був прийнятий як власником риболовного судна або його уповноваженим представником, так і рибалкою.
4. У національному законодавстві встановлюються належні положення для забезпечення того, щоб рибалка зрозумів договір.
5. Договір не може містити жодних положень, що суперечать національному законодавству.
6. Національне законодавство встановлює такі подальші формальності й гарантії щодо укладення договору, які вважаються потрібними для захисту інтересів власника риболовного судна та рибалки.
Стаття 4
1. Адекватних заходів вживають відповідно до національного законодавства для забезпечення того, щоб договір не містив жодних умов, за яких договірні сторони наперед погоджуються відійти від звичайних правил юрисдикції, що поширюються на договір.
2. Ця стаття не може витлумачуватися як позбавлення можливості звернення до арбітражу.
Стаття 5
Відповідно до приписів компетентного органу влади на кожного рибалку заводиться послужний список. У кінці кожного плавання чи виходу в море послужний список, що стосується такого плавання або виходу в море, видається на руки заінтересованому рибалці або робиться запис у трудовій книжці.
Стаття 6
1. Договір укладається на певний термін або на один рейс або, якщо це дозволяється національним законодавством, на невизначений термін.
2. У договорі ясно встановлюються права та обов'язки кожної договірної сторони.
3. Договір містить наведені нижче відомості, крім випадків, коли внесення однієї чи деяких із них є зайвим через те, що питання вже врегульоване іншим чином відповідно до положень національного законодавства:
a) прізвище та ім'я рибалки, рік, місяць і день його народження або його вік і місце народження;
b) місце і час укладення договору;
c) назву риболовного судна чи суден, на борту яких рибалка зобов'язується служити;
d) рейс або рейси, що передбачається здійснити, якщо це не може бути встановлено на момент укладення договору;
e) посаду, яку посідатиме рибалка;
f) якщо це можливо, місце і строк з'явлення рибалки на борт для початку виконання своїх обов'язків;
g) норму продовольчого пайка, який належить рибалці, крім тих випадків, коли законодавство країни передбачає іншу систему забезпечення;
h) розмір заробітної плати, пайову участь в улові й метод визначення такої пайки, якщо винагороду передбачено на основі пайової участі в частці улову, або розмір заробітної плати і розмір пайової участі в улові і метод визначення останнього, якщо винагорода передбачається на основі поєднання цих двох видів оплати, а також будь-який домовлений мінімум заробітної плати;
i) умови припинення чинності договору, а саме:

................
Перейти до повного тексту