1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Конвенція


Конвенція
про скорочення робочого часу до сорока годин на тиждень N 47
Статус Конвенції див.
Генеральна конференція Міжнародної організації праці,
що зібралася в Женеві на свою дев'ятнадцяту сесію,
беручи до уваги, що питання про скорочення тривалості робочого тижня внесено до шостого пункту порядку денного сесії,
беручи до уваги, що безробіття набуло настільки широких розмірів і триває вже настільки довгий час, що тепер мільйони працівників страждають від злиднів та знегод, за які вони не відповідальні і від яких вони мають законне право бути позбавлені,
вважаючи за бажане, щоб працівники могли у практично можливій мірі користуватися плодами технічного прогресу, швидкий розвиток якого характеризує сучасну промисловість,
вважаючи, що для впровадження в життя резолюцій, ухвалених на вісімнадцятій і дев'ятнадцятій сесіях Міжнародної конференції праці, треба докласти зусиль для скорочення в якомога більшій мірі тривалості робочого часу в усіх категоріях зайнятості,
ухвалює цього двадцять другого дня червня місяця тисяча дев'ятсот тридцять п'ятого року нижченаведену Конвенцію, яка може називатися Конвенцією 1935 року про сорокагодинний робочий тиждень:
Стаття 1
Кожний член Міжнародної організації праці, що ратифікував цю Конвенцію, заявляє про своє схвалення:
a) принципу сорокагодинного робочого тижня, застосованого таким чином, щоб не спричинити зниження рівня життя працівників;
b) вжиття заходів або сприяння заходам, які буде визнано за підхожі для досягнення цієї мети; і зобов'язується застосовувати цей принцип до різних категорій зайнятості відповідно до детальних постанов, продиктованих окремими конвенціями, які цей член Організації може ратифікувати.
Стаття 2
Офіційні документи про ратифікацію цієї Конвенції надсилаються Генеральному директорові Міжнародного бюро праці для реєстрації.
Стаття 3
1. Ця Конвенція зв'язує тільки тих членів Міжнародної організації праці, чиї документи про ратифікацію зареєстрував Генеральний директор.
2. Вона набуває чинності через дванадцять місяців після того, як Генеральний директор зареєструє документи про ратифікацію від двох членів Організації.
3. Надалі ця Конвенція набуває чинності щодо кожного члена Організації через дванадцять місяців від дати реєстрації його документа про ратифікацію.

................
Перейти до повного тексту