1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Конвенція


Конвенція
про статистику праці N 160
Статус Конвенції див.
( На доповнення додатково див. Рекомендацію від 25.06.1985 ) ( Конвенцію ратифіковано Указом Президії Верховної Ради УРСР N 9158-XI від 03.05.90 )
Генеральна конференція Міжнародної організації праці,
що скликана в Женеві Адміністративною радою Міжнародного бюро праці та зібралася на свою сімдесят першу сесію 7 червня 1985 року,
ухваливши прийняти ряд пропозицій стосовно перегляду Конвенції 1938 року про статистику заробітної плати і робочого часу (63), що є п'ятим пунктом порядку денного сесії,
вирішивши надати цим пропозиціям форми міжнародної конвенції,
ухвалює цього двадцять п'ятого дня червня місяця тисяча дев'ятсот вісімдесят п'ятого року нижченаведену Конвенцію, яка називатиметься Конвенцією 1985 року про статистику праці.
I. Загальні положення
Стаття 1
Кожний член Організації, який ратифікує цю Конвенцію, зобов'язується регулярно збирати, обробляти й публікувати основні статистичні дані щодо праці, котрі відповідно до його можливостей поступово розширюватимуться, з тим щоб охоплювати такі розділи:
a) економічно активне населення, зайнятість, безробіття, де таке є, та, по змозі, видима неповна зайнятість;
b) структура та розподіл економічно активного населення для мети детального аналізу та як базисних даних;
c) середні заробітки та середня тривалість робочого часу (фактично відпрацьований або оплачений робочий час) і, коли це доцільно, почасові ставки заробітної плати й нормальна тривалість робочого часу;
d) структура та розподіл заробітної плати;
e) вартість робочої сили;
f) індекси цін на споживчі товари;
g) затрати на ведення домашніх господарств або, якщо потрібно, затрати сімей і, по змозі, прибутки від ведення домашніх господарств, або, якщо потрібно, прибутки сімей;
h) виробничий травматизм і, в міру можливості, професійні захворювання;
i) трудові конфлікти.
Стаття 2
У розробленні або перегляді понять, визначень та методології, що використовуються під час збору, оброблення і публікації статистичних даних, передбачених цією Конвенцією, члени Організації враховують найновіші норми та керівні засади, встановлені під егідою Міжнародної організації праці.
Стаття 3
Під час розроблення або перегляду понять, визначень та методології, що використовуються під час збору, оброблення і публікації статистичних даних, передбачених цією Конвенцією, проводяться консультації з представницькими організаціями роботодавців і працівників, де такі організації є, з метою врахування їхніх потреб та забезпечення їхнього співробітництва.
Стаття 4
Ніщо у цій Конвенції не накладає обов'язку публікувати або розкривати дані, котрі могли б спричинити розголошення тим чи іншим способом інформації, яка стосується окремих статистичних одиниць, таких як особа, домашнє господарство, установа або організація.
Стаття 5
Кожний член Організації, який ратифікує цю Конвенцію, зобов'язується при першій можливості надсилати до Міжнародного бюро праці опубліковані статистичні дані, підготовлені на виконання цієї Конвенції, та інформацію, що стосується публікації їх, зокрема:
a) довідкову інформацію про застосовані засоби поширення (назви й довідкові номери друкованих публікацій та еквівалентні описи у разі, коли дані поширювалися в інших формах);
b) останні дати або періоди, щодо яких є різні типи статистичних даних, а також дати їх публікації чи випуску.
Стаття 6
Детальні описи джерел, понять, визначень і методології, що використовуються під час збору та оброблення статистичних даних, передбачених цією Конвенцією:
a) надаються та оновлюються, щоб відобразити значні зміни;
b) надсилаються при першій можливості до Міжнародного бюро праці; і
c) публікуються компетентним національним органом.
II. Основні розділи статистики праці
Стаття 7
Поточна статистика економічно активного населення, зайнятості, безробіття, де таке є, та, по змозі, видимої неповної зайнятості готується таким чином, щоб вона характеризувала країну в цілому.
Стаття 8
Статистика структури та розподілу заробітної плати готується таким чином, щоб вона характеризувала країну в цілому для детального аналізу та використання як базисних даних.
Стаття 9
Поточна статистика середніх заробітків і середньої тривалості робочого часу (фактично відпрацьований або оплачений час) готується по всіх основних категоріях тих, хто працює за наймом, та по всіх основних галузях економічної діяльності і таким чином, щоб вона характеризувала країну в цілому.
Стаття 10
Статистичні дані щодо структури й розподілу заробітної плати готуються з охопленням тих, хто працює за наймом, в основних галузях економічної діяльності.
Стаття 11
Статистичні дані щодо вартості робочої сили готуються по основних галузях економічної діяльності. В міру можливості, такі статистичні дані пов'язуються з даними про зайнятість і тривалість робочого часу (фактично відпрацьований та оплачений час) аналогічного охоплення.
Стаття 12
Індекси цін на споживчі товари розраховуються з метою виміру динаміки цін на товари-представники стосовно до структури споживання основних груп населення або населення в цілому.
Стаття 13
Статистика витрат на ведення домашніх господарств або, якщо потрібно, витрат сімей і, по змозі, прибутків від ведення домашніх господарств, або, якщо потрібно, прибутків сімей готується по всіх категоріях та розмірах домашніх господарств або сімей і таким чином, щоб вона характеризувала країну в цілому.
Стаття 14
1. Статистика виробничого травматизму готується, наскільки можливо, по всіх галузях економічної діяльності і таким чином, щоб вона характеризувала країну в цілому.
2. В міру можливості статистика професійних захворювань готується по всіх галузях економічної діяльності і таким чином, щоб вона характеризувала країну в цілому.
Стаття 15
Статистика трудових конфліктів готується, наскільки можливо, по всіх галузях економічної діяльності і таким чином, щоб вона характеризувала країну в цілому.
III. Перейняття зобов'язань
Стаття 16
1. Кожний член Організації, який ратифікує цю Конвенцію, на виконання загальних зобов'язань, зазначених у розділі I, переймає зобов'язання за Конвенцією стосовно однієї чи більше статей, котрі містяться у розділі II.
2. Кожний член Організації зазначає при ратифікації статтю або статті розділу II, стосовно яких він переймає зобов'язання, котрі містяться у цій Конвенції.

................
Перейти до повного тексту