1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 20 червня 2000 р. N 989
Київ
Про комплексні заходи щодо впровадження сімейної медицини в систему охорони здоров'я
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 884 від 23.09.2020 )
З метою зміцнення здоров'я населення України, поліпшення демографічної ситуації, підвищення якості та ефективності медичних послуг, наближення кваліфікованої медико-санітарної допомоги до кожної сім'ї, раціонального використання ресурсів охорони здоров'я Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити комплексні заходи щодо впровадження сімейної медицини в систему охорони здоров'я (додаються).
2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям розробити і за погодженням з Міністерством охорони здоров'я затвердити в двомісячний термін після прийняття цієї постанови регіональні комплексні заходи щодо впровадження сімейної медицини в систему охорони здоров'я.
3. Витрати на реалізацію комплексних заходів щодо впровадження сімейної медицини в систему охорони здоров'я, які мають здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, проводити в межах асигнувань, які щорічно виділяються Міністерству охорони здоров'я за відповідними галузями.
Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям вирішити питання про виділення в установленому порядку коштів з республіканського бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів на здійснення зазначених заходів.
4. Міністерству охорони здоров'я за підсумками роботи галузі за рік інформувати Кабінет Міністрів України про хід виконання комплексних заходів, затверджених пунктом 1 цієї постанови, починаючи з 2001 року.
5. Раді міністрів Автономної Республіки Крим щорічно з урахуванням реформування первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини подавати Міністерству охорони здоров'я України пропозиції щодо змін і доповнень до комплексних заходів, затверджених пунктом 1 цієї постанови. Координацію робіт, пов'язаних з виконанням зазначених комплексних заходів, узагальнення пропозицій про внесення до них змін та доповнень покласти на Міністерство охорони здоров'я.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 884 від 23.09.2020 )
Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 червня 2000 р. N 989
КОМПЛЕКСНІ ЗАХОДИ
щодо впровадження сімейної медицини в систему охорони здоров'я
Створити при МОЗ координаційну раду з впровадження сімейної медицини за участю представників заінтересованих центральних органів виконавчої влади.
МОЗ, Академія медичних наук.
IV квартал 2000 року.
Створити координаційні ради з впровадження сімейної медицини при Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських держадміністраціях.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим,
обласні, Київська та Севастопольська
міські держадміністрації.
2000 рік.
Підготувати і затвердити план поетапного переходу до організації первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини.
МОЗ.
III квартал 2000 року.
Утворити у м.Києві головний науково-методичний та у регіонах регіональні навчально-практичні центри загальної практики / сімейної медицини.
МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки
Крим, обласні, Київська та Севастопольська
міські держадміністрації.
2001 рік.
Вивчити питання щодо доцільності створення науково-дослідного інституту з проблем сімейної медицини. Подати Кабінетові Міністрів України відповідні пропозиції.
МОЗ, Міністерство освіти і науки, Академія
медичних наук, Київська
міськдержадміністрація.
III квартал 2004 року.
Науково обгрунтувати принципи, розробити структуру організації та управління первинною медико-санітарною допомогою, апробувати і впровадити моделі надання первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини у містах і сільській місцевості.
МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки
Крим, обласні, Київська та Севастопольська
міські держадміністрації.
2000 - 2005 рік.
Розробити систему організації надання медичної допомоги пацієнтам лікарем загальної практики / сімейним лікарем (керована медична допомога). Опрацювати і затвердити в установленому порядку типові угоди, що регулюють порядок взаємодії між лікарями загальної практики / сімейними лікарями, іншими закладами охорони здоров'я та населенням.
МОЗ.
2001- 2002 роки.
Проводити оптимізацію мережі закладів охорони здоров'я відповідно до етапів впровадження сімейної медицини та роботу з пристосування приміщень існуючих амбулаторно-поліклінічних закладів для потреб і функціонування сімейної медицини.
МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки
Крим, обласні, Київська та Севастопольська
міські держадміністрації.
2002 - 2005 роки.
Розробити перелік і затвердити в установленому порядку типові статути закладів загальної практики / сімейної медицини, розробити положення про статус лікаря загальної практики / сімейного лікаря.
МОЗ.
III квартал 2001 року.
Розробити і затвердити необхідний перелік приміщень та вимоги до них, табель оснащення закладів (підрозділів) загальної практики / сімейної медицини.
МОЗ.
2001 - 2002 роки.
Під час проектування та забудови багатоповерхових житлових будинків передбачати у разі потреби створення та облаштування у них амбулаторії та житла для сімейного лікаря на групу будинків.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим,
обласні, Київська та Севастопольська
міські держадміністрації.
Постійно.
Скласти і затвердити фармацевтичний формуляр базових медичних препаратів для потреб закладів (підрозділів) загальної практики / сімейної медицини.
МОЗ.
2001 рік.
Здійснювати матеріально-технічне забезпечення закладів (підрозділів) загальної практики / сімейної медицини.
МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки
Крим, обласні, Київська та Севастопольська
міські держадміністрації.

................
Перейти до повного тексту