- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС "Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)"
Дата підписання: | 04.05.2016 |
Дата ратифікації Україною: | 22.02.2017 |
Дата набрання чинності для України: | 21.03.2017 |
ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОРАТ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОМІСІЇ
З ПИТАНЬ ВНУТРІШНЬОГО РИНКУ, ПРОМИСЛОВОСТІ,
ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА СМБ
м. Брюссель, 22.09.2016 р. |
GROW/A4/MH/htx
grow.a.4(2016)5934831
пану Миколі Точицькому
Голові Представництва України
при Європейському Союзі
Тема: виправлення україномовної версії Угоди між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС "Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (С05МЕ) (2014-2020)"
Ваша Високоповажносте,
Дякую за вашу ноту від 13 вересня 2016 року стосовно виправлення україномовної версії Угоди між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС "Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)", яка була підписана у м. Брюссель 4 травня 2016 року.
Ми враховуємо виправлення українського тексту та вважаємо виправлену версію остаточним перекладом англійського тексту Угоди. Врахуйте, що, відповідно до статті 6 Угоди, у разі виникнення розбіжностей щодо тлумачення положень цієї Угоди, переважну силу матиме текст англійською мовою.
Після цього обміну листами Україна може здійснювати ратифікацію Угоди COSME у Парламенті. Ми закликаємо здійснити швидку ратифікацію Угоди з метою якнайшвидшого набрання нею чинності.
Сподіваємося на конструктивне співробітництво у галузі забезпечення конкурентоспроможності підприємств малого і середнього бізнесу та з інших питань.
ПРЕДСТАВНИЦТВО УКРАЇНИ ПРИ ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ
Представництво України при Європейському Союзі засвідчує свою повагу Генеральному Директорату Європейської Комісії з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та СМБ і має честь послатися на Угоду між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС "Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)", підписану у м. Брюссель 4 травня 2016 року. Українська Сторона виявила окремі технічні помилки в українському тексті Угоди та, за згодою Генерального Директорату, пропонує виправити їх шляхом обміну нотами.
З метою приведення української версії документа у відповідність із англійською, український текст Угоди має бути виправлений, як зазначено у додатку.
Представництво України при Європейському Союзі користується цією нагодою, щоб поновити Генеральному Директорату Європейської Комісії з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та СМБ запевнення у своїй високій повазі.
Додаток: текст Угоди на 14 арк.
м. Брюссель, 13 вересня 2016 року |
Генеральний Директорат Європейської Комісії
з питань внутрішнього ринку, промисловості,
підприємництва та СМБ
м. Брюссель
УГОДА
між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС "Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020)"
УРЯД УКРАЇНИ (далі – Україна),
з одного боку, і
ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ (далі – Комісія) від імені Європейського Cоюзу,
з іншого боку,
БЕРУЧИ ДО УВАГИ, ЩО:
(2) Програма підтримки конкурентоспроможності підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) була затверджена Регламентом Європейського Парламенту і Ради № 1287/2013 від 11 грудня 2013 року про створення Програми щодо підтримки конкурентоспроможності підприємств малого та середнього бізнесу (COSME) (2014 – 2020).
(3) Відповідно до статті 6.1 (с) Регламенту ЄС № 1287/2013 країни, що підпадають під дію Європейської політики сусідства, можуть брати участь у Програмі, якщо це дозволяють угоди та процедури, та згідно із загальними принципами і загальними положеннями та умовами участі цих країн в програмах Європейського Союзу, започаткованих відповідними рамковими угодами, протоколами до
Угоди про асоціацію та рішеннями Ради асоціації.
(4) Юридичні особи, засновані в Україні, мають право брати участь у заходах, які розпочалися до набрання чинності цією Угодою. Як наслідок, витрати понесені для участі у заходах, реалізація яких починається у 2016 році, можуть вважатися прийнятними на тих же умовах, що застосовуються до витрат, понесених юридичними особами, заснованими в державах-членах, за умови, що ця Угода набере чинності до кінця дії участі в заходах.
ДОМОВИЛИСЬ ПРО ТАКЕ:
Стаття 1
Програма
Україна бере участь у Програмі підтримки конкурентоспроможності підприємств малого і середнього бізнесу (далі – Програма) відповідно до умов, викладених у
Протоколі, та згідно з правилами та умовами, визначеними цією Угодою.
Стаття 2
Правила та умови щодо участі у Програмі
1. Україна бере участь у заходах Програми у відповідності до цілей, критеріїв, процедур та термінів, визначених у Регламенті ЄС № 1287/2013, і відповідно до наступного:
Станом на дату набрання чинності цією Угодою Україна братиме участь у програмі, за винятком фінансових інструментів, як зазначено в статті 17 Регламенту ЄС № 1287/2013.
Якщо в ході реалізації Програми Україна вирішить взяти участь у фінансових інструментах, до цієї Угоди будуть внесені відповідні зміни з метою коригування фінансового внеску.
2. Правила та умови, що застосовуються до подання, оцінки та відбору заявок, а також до реалізації заходів відповідними установами, організаціями та фізичними особами України, є такими ж, як і ті, що застосовуються до відповідних установ, організацій та фізичних осіб держав-членів.
3. Незважаючи на абзац 2, а також враховуючи, що ЄС не визнає незаконну анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, юридичні особи, створені в Автономній Республіці Крим чи місті Севастополі, не мають права брати участь в Програмі. У випадку припинення незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя це положення буде переглянуто.
4. Для участі у Програмі Україна сплачує щороку фінансовий внесок до загального бюджету Європейського Союзу відповідно до статті 3 цієї Угоди. Фінансовий внесок України щодо її участі та виконання Програми додається до суми, що виділяється щорічно в межах загального бюджету Європейського Союзу для асигнування фінансових коштів на забезпечення фінансових зобов’язань, які виникають з різних форм заходів, необхідних для виконання, управління та функціонування Програми.
5. Одна з офіційних мов ЄС, у даному випадку англійська, використовується для процедур, пов’язаних із запитами, угодами та звітами, а також для інших адміністративних аспектів Програми.
Стаття 3
Фінансовий внесок
Правила, що регулюють фінансовий внесок України, викладені у Додатку I до цієї Угоди.
Стаття 4
Звітність та оцінка
Не обмежуючи повноваження Комісії та Європейської Рахункової палати щодо моніторингу та оцінки Програми, участь України в Програмі знаходиться під постійним контролем України та Комісії на партнерських засадах. Україна надає Комісії відповідні звіти та бере участь в інших спеціальних заходах, передбачених ЄС у цьому контексті.
Правила, що регулюють фінансовий контроль, відшкодування та інші заходи з запобігання шахрайству, викладені у Додатку II до цієї Угоди.
Стаття 5
Прикінцеві положення
1. Ця Угода застосовується протягом усього строку Програми, починаючи з 1 січня 2016 року. Проте, якщо Європейський Союз вирішить продовжити строк дії без внесення будь-яких істотних змін до Програми, дія цієї Угоди також відповідним чином та автоматично продовжується у разі, якщо жодна із Сторін не денонсує її протягом одного місяця після рішення про продовження.
2. Ця Угода може бути припинена Сторонами в будь-який час протягом терміну дії Програми шляхом письмового повідомлення про намір припинити участь у Програмі. Згідно з положеннями цієї Угоди дія Угоди припиняється через три календарні місяці з дати отримання письмового повідомлення однієї із Сторін.
3. Проекти і заходи, які діють на момент припинення цієї Угоди, продовжуються до їх завершення згідно з умовами, встановленими в цій Угоді, а також положеннями договорів, які застосовуються до цих проектів і заходів, та положень Додатка II до цієї Угоди.
4. Додатки до цієї Угоди є невід’ємною частиною цієї Угоди.
................Перейти до повного тексту