1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 27 червня 2003 р. N 975
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 832 від 31.08.2005 )
Про додаткові заходи із здійснення заставних та інтервенційних операцій з зерном
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1610 від 15.10.2003 N 1992 від 24.12.2003 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок використання коштів Державного бюджету України на 2003 рік, що спрямовуються на фінансову підтримку заставних та інтервенційних операцій із зерном;
Порядок проведення інтервенційних операцій із зерном.
Порядок проведення розрахунків з інтервенційних закупок зерна;
Порядок надання дозволу на реалізацію невитребуваного заставного зерна;
Порядок проведення конкурсу на визначення Державного агента з проведення інтервенційних операцій із зерном.
2. Установити, що:
1) кошти державного бюджету, передбачені на здійснення фінансової підтримки заставних та інтервенційних операцій із зерном у сумі 70 млн. гривень, у 2003 році спрямовуються:
68,6 млн. - на фінансову підтримку інтервенційних операцій шляхом закупівлі зерна до інтервенційного фонду, відшкодування витрат з приймання, зберігання, відвантаження, страхування, переробки зерна інтервенційного фонду;
( Абзац другий підпункту 1 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1610 від 15.10.2003, N 1992 від 24.12.2003 )
1,4 млн. - на фінансову підтримку заставних операцій із зерном шляхом компенсації ставки за кредитами банків, відшкодування витрат із зберігання, приймання, відвантаження, страхування невитребуваного заставного зерна;
( Абзац третій підпункту 1 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1610 від 15.10.2003, N 1992 від 24.12.2003 )
2) зерно інтервенційного фонду може використовуватися як предмет застави з метою забезпечення банківських кредитів, що залучаються для проведення заставних операцій із зерном та закупок зерна Державною акціонерною компанією "Хліб України";
( Підпункт 2 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1610 від 15.10.2003 )( Підпункт 3 пункту 2 виключено на підставі Постанови КМ N 1610 від 15.10.2003 )
3. Міністерству аграрної політики разом з Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції:
у триденний строк утворити комісію з конкурсного відбору Державного агента з проведення інтервенційних операцій із зерном;
у тижневий строк вжити заходів для організації та проведення конкурсу на визначення Державного агента з проведення інтервенційних операцій із зерном.
Перший
віце-прем'єр-міністр України

М.АЗАРОВ
Інд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 червня 2003 р. N 975
ПОРЯДОК
використання коштів Державного бюджету України на 2003 рік, що спрямовуються на фінансову підтримку заставних та інтервенційних операцій із зерном
1. Цей Порядок визначає механізм спрямування коштів державного бюджету, передбачених бюджетною програмою "Здійснення фінансової підтримки заставних та інтервенційних операцій із зерном", на фінансову підтримку заставних та інтервенційних операцій із зерном.
2. Кошти державного бюджету, передбачені на здійснення фінансової підтримки заставних та інтервенційних операцій із зерном у сумі 70 млн. гривень, у 2003 році розподіляються між Державним агентом з проведення інтервенційних операцій (далі - інтервенційний агент) та Державним агентом із забезпечення заставних закупок зерна (далі - заставний агент) і спрямовуються на їх окремі рахунки в банку на проведення зазначених операцій за визначеним підпунктом 1 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р. N 975 розподілом.
3. Компенсація витрат за кредитами банків, залученими для проведення заставних операцій із зерном, здійснюється заставному агенту на проведення заставних операцій із зерном урожаю 2003 року у розмірі 100 відсотків його витрат за користування кредитами банків (але не більш як 15 відсотків річних).
В угодах, що укладаються банками із заставним агентом, установлюються відсоткова ставка та розміри витрат, згідно з якими нараховується сума плати за користування кредитами банків.
4. Закупка зерна до інтервенційного фонду і відшкодування витрат заставного та інтервенційного агентів здійснюється за рахунок коштів, що знаходяться на їх рахунках.
5. Відшкодування заставному та інтервенційному агентам витрат з приймання, зберігання, відвантаження, страхування і переробки зерна інтервенційного фонду та невитребуваного заставного зерна проводиться за рахунок коштів, що знаходяться на їх окремих рахунках.
Витрати з приймання, зберігання, відвантаження, страхування і переробки зерна інтервенційного фонду та невитребуваного заставного зерна визначаються договорами. Тариф на зберігання такого зерна протягом місяця не повинен перевищувати 1,5 відсотка його вартості.
6. Мінагрополітики подає Державному казначейству розподіл коштів та інформацію про окремі рахунки заставного та інтервенційного агентів. Державне казначейство спрямовує кошти державного бюджету на окремі рахунки заставного та інтервенційного агентів.
7. Банки, які видали кредит заставному агенту, подають до 7 числа місяця, що настає за звітним, Мінагрополітики копії укладених угод, а також витяги банку про отримання заставним агентом кредитів та довідку-розрахунок банку про суму плати за користування кредитом за відповідний період з визначенням суми, що відшкодовується за рахунок коштів державного бюджету. Заставний агент також подає Мінагрополітики копії реєстрів складських документів про наявність зерна на зернових складах, суму отриманих кредитів, реєстри про компенсацію витрат з приймання, зберігання, відвантаження, страхування невитребуваного заставного зерна.
8. Звітним є кожний місяць з 1 липня поточного року до 30 квітня наступного року для заставних операцій із зерном та до 30 червня наступного року - для інтервенційних операцій із зерном.
9. Інтервенційний агент подає Мінагрополітики копії укладених договорів на закупку зерна до інтервенційного фонду.
Інтервенційний агент подає до 7 числа місяця, що настає за звітним, Мінагрополітики реєстри про компенсацію витрат з приймання, зберігання, відвантаження, страхування зерна інтервенційного фонду.
10. Кредитні угоди для проведення заставних операцій із зерном укладаються на строк з 1 липня поточного року до 30 квітня наступного року.
11. Відповідальність за нецільове використання коштів, що спрямовуються на фінансову підтримку заставних та інтервенційних операцій із зерном, згідно з цим Порядком покладається на заставного та інтервенційного агентів.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 червня 2003 р. N 975
ПОРЯДОК
проведення інтервенційних операцій із зерном
1. Інтервенційні операції із зерном здійснюються Державним агентом з проведення інтервенційних операцій та уповноваженими із забезпечення інтервенційних закупок зерна (далі - Державний агент, уповноважені особи), зерновими складами з використанням коштів державного бюджету за інтервенційними цінами, які до початку кожного бюджетного року встановлюються Державним агентом за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
2. Державний агент визначає на конкурсних засадах уповноважених осіб, які діють на підставі договору доручення.
3. Державний агент має право зменшувати або збільшувати інтервенційну ціну на закупку зерна відповідно до цінових коливань на ринку з урахуванням якості зерна при загальних витратах у межах виділених бюджетних коштів.
У разі якщо поставка зерна відбувається в місяць, коли інтервенційна ціна нижча, ніж у місяці подання і погодження пропозиції, розрахунки за поставлене зерно здійснюються за ціною на момент погодження пропозиції.
4. Пропозиції про закупку зерна до інтервенційного фонду подаються власником зерна Державному агенту або уповноваженій особі у порядку, затвердженому Державним агентом. У пропозиціях обов'язково зазначаються:
найменування власника зерна з його реквізитами;
найменування зерна та його кількісно-якісні характеристики;
місцезнаходження зерна та його погодження.
5. Державний агент або уповноважені особи протягом 5 днів після отримання пропозицій повідомляє власника про їх прийняття або відхилення.
6. У разі прийняття пропозицій про закупку зерна до інтервенційного фонду Державний агент або уповноважені особи у письмовій формі укладають договір на закупку зерна з його власником.
( Пункт 7 виключено на підставі Постанови КМ N 1610 від 15.10.2003 )
8. Державний агент або уповноважені особи проводять розрахунки за зерно з власниками згідно з договором за рахунок коштів, виділених на проведення інтервенційних операцій за інтервенційними цінами.
( Пункт 8 в редакції Постанови КМ N 1610 від 15.10.2003 )
9. Плата за зберігання та переробку зерна інтервенційного фонду здійснюється Державним агентом або уповноваженими особами за рахунок коштів, виділених на проведення інтервенційних операцій, і визначається договором.
( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1610 від 15.10.2003 )
10. На зернових складах ведуться реєстри зерна інтервенційного фонду.
11. Державний агент забезпечує організацію обліку зерна інтервенційного фонду, окремо щодо кожної культури за встановленими цінами.
12. З метою регулювання рівня внутрішніх цін на продукти переробки зерна Державний агент має право використовувати зерно інтервенційного фонду для виробництва таких продуктів.
13. Продаж зерна та продуктів його переробки з інтервенційного фонду здійснюється Державним агентом на внутрішньому та зовнішньому ринку для підтримки рівня внутрішніх цін на зерно та продукти його переробки.
14. Реалізація зерна інтервенційного фонду та продуктів його переробки здійснюється Державним агентом виключно через акредитовані біржі.
15. Видача проданого зерна інтервенційного фонду та продуктів його переробки із зернового складу покупцеві проводиться не пізніше трьох робочих днів з моменту проведення розрахунків.
16. За рахунок коштів, які надходять Державному агенту від реалізації зерна та продуктів його переробки з інтервенційного фонду, компенсуються витрати уповноважених осіб і зернових складів на проведення інтервенційних операцій.
17. Кошти від проведення інтервенційних операцій, ресурси зерна та продукти його переробки, що залишилися в інтервенційному фонді на кінець поточного фінансового року, переходять на наступний фінансовий рік.
18. Оперативний контроль за укладанням та виконанням договорів здійснює Державний агент з проведення інтервенційних операцій.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 червня 2003 р. N 975
ПОРЯДОК
проведення розрахунків з інтервенційних закупок зерна
1. Цей Порядок визначає механізм проведення розрахунків з інтервенційних закупок зерна.
2. Інтервенційні закупки зерна здійснюються Державним агентом з проведення інтервенційних операцій (далі - Державний агент) за рахунок коштів державного бюджету на підставі договору про закупівлю зерна до інтервенційного фонду.
3. Державний агент доводить обсяги інтервенційних закупок зерна до уповноважених з проведення інтервенційних операцій (далі - уповноважені особи) у межах передбачених у державному бюджеті коштів виходячи з інтервенційних цін на закупку зерна до інтервенційного фонду, що є підставою для укладення договорів про закупівлю зерна до інтервенційного фонду. Уповноважені особи діють з Державним агентом на підставі договору доручення.
4. Обсяг коштів, необхідних для проведення розрахунків за інтервенційними операціями, визначається уповноваженими особами на підставі укладених договорів про закупівлю зерна до інтервенційного фонду та реєстрів складських документів на зерно.
Для отримання цих коштів уповноважені особи подають Державному агенту розрахунок суми коштів, необхідної для здійснення інтервенційних закупок зерна.

................
Перейти до повного тексту