1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 серпня 2022 р. № 973
Київ
Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 р. № 77 і від 11 жовтня 2021 р. № 1070
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 р. № 77 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 17, ст. 489; 2020 р., № 18, ст. 697; 2021 р., № 31, ст. 1790) і від 11 жовтня 2021 р. № 1070 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 83, ст. 5323; 2022 р., № 12, ст. 648, № 16, ст. 853) зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 серпня 2022 р. № 973
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 р. № 77 і від 11 жовтня 2021 р. № 1070
( Див. текст ) ( Див. текст )
Абзац десятий пункту 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки сільгосптоваровиробників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 р. № 77, після слів "меліоровані землі" доповнити словами ", та організацій водокористувачів".
У постанові Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2021 р. № 1070:
назву і постановляючу частину постанови після слів "які використовують меліоровані землі" доповнити словами ", та організаціям водокористувачів";
Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
"ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 жовтня 2021 р. № 1070
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 30 серпня 2022 р. № 973)
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінагрополітики за програмою "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників", які спрямовуються для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, які використовують меліоровані землі, та організацій водокористувачів (далі - бюджетні кошти).
У цьому Порядку термін "сільськогосподарський товаровиробник" вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про державну підтримку сільського господарства України", а термін "організація водокористувачів" - у значенні, наведеному в Законі України "Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель".
Бюджетні кошти спрямовуються для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі та провадять сільськогосподарську діяльність із застосуванням гідротехнічної меліорації, для підвищення ефективності сільського господарства в умовах змін клімату, стимулювання збільшення площ меліорованих земель та збільшення валового виробництва сільськогосподарської продукції, а також організаціям водокористувачів для відновлення переданих їм у власність непрацюючих насосних станцій та/або насосних станцій, показники продуктивності яких є нижчими за визначений Кабінетом Міністрів України рівень (далі - насосні станції).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики.
3. Отримувачами бюджетних коштів є:
1) сільськогосподарські товаровиробники, які використовують меліоровані землі (далі - сільгосптоваровиробники):
щодо яких не порушено справ про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
які не мають на 1 число місяця, в якому приймається рішення про включення до розподілів бюджетних коштів сільгосптоваровиробника, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС;
які не віднесені до юридичних або фізичних осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідними рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, введеними в дію указами Президента України щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України "Про санкції";
2) організації водокористувачів, яким передано у власність насосні станції (далі - організації водокористувачів), які:
не перебувають на стадії ліквідації;
відповідають вимогам до неприбуткової організації, визначеним підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України ;
не віднесені до юридичних осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідними рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, введеними в дію Указами Президента України щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України "Про санкції".
Відповідність сільгосптоваровиробника вимогам, зазначеним в абзаці другому підпункту 1 цього пункту, перевіряється Мінагрополітики шляхом отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань перед формуванням відомостей про сільгосптоваровиробників.
Відповідність сільгосптоваровиробника вимогам, зазначеним в абзаці третьому підпункту 1 цього пункту, перевіряється Мінагрополітики шляхом надсилання відповідного запиту до ДПС перед формуванням переліків та відомостей про сільгосптоваровиробників.
Відповідність організації водокористувачів вимогам, зазначеним в абзаці третьому підпункту 2 цього пункту, перевіряється Мінагрополітики шляхом отримання відомостей з Реєстру неприбуткових установ та організацій перед формуванням відомостей про організації водокористувачів.
4. Бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку у вигляді бюджетної дотації:
1) сільгосптоваровиробникам для реконструкції існуючих та/або будівництва нових меліоративних систем з використанням зрошення дощуванням або краплинного зрошення;
2) організаціям водокористувачів для відновлення переданих у власність таким організаціям насосних станцій.
5. Сума бюджетної дотації, що надається протягом одного бюджетного року сільгосптоваровиробнику та пов’язаним з ним особам у значенні, наведеному в підпункті 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України , або організації водокористувачів, не може перевищувати 10 тисяч розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.
Сільгосптоваровиробник, який претендує на отримання бюджетної дотації, зобов’язаний повідомити комісії Мінагрополітики про всіх пов’язаних з ним осіб, які протягом бюджетного періоду є отримувачами бюджетних коштів, а також про зміни стосовно таких пов’язаних осіб.
6. Для надання бюджетних дотацій Мінагрополітики утворює комісію, яка є постійно діючим органом, затверджує її склад, положення про неї, форму заявки та переліки, що формуються відповідно до цього Порядку.
7. Бюджетні кошти спрямовуються для надання бюджетної дотації сільгосптоваровиробникам на безповоротній основі у розмірі до 25 відсотків вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації, але не більш як:
7500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для зрошення дощуванням без урахування вартості поливної техніки і обладнання для поливу вітчизняного виробництва;
19500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для зрошення дощуванням з урахуванням вартості поливної техніки та насосного обладнання для поливу вітчизняного виробництва;
18750 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для краплинного зрошення з урахуванням вартості обладнання для краплинного зрошення та насосного обладнання для поливу вітчизняного виробництва.
Бюджетна дотація надається сільгосптоваровиробникам для реконструкції існуючих та/або будівництва нових систем за введені в експлуатацію меліоративні системи, зокрема з використанням зрошення дощуванням (матеріали, засоби, дощувальна техніка та насосне обладнання для поливу вітчизняного виробництва, канали, трубопроводи нижчого рівня, інша запірна арматура) або краплинного зрошення (матеріали та основні засоби вітчизняного виробництва), у період з 1 листопада попереднього року до 31 жовтня поточного року.

................
Перейти до повного тексту