1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ І
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 грудня 2013 р. № 971
Київ
Про затвердження плану заходів на 2014 рік із запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму
Кабінет Міністрів України і Національний банк України
постановляють:
1. Затвердити план заходів на 2014 рік із запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади надсилати щокварталу до 10 числа наступного місяця Державній службі фінансового моніторингу інформацію про виконання плану заходів, затвердженого цією постановою, для подання щокварталу до 25 числа наступного місяця звіту Кабінетові Міністрів України і Національному банку України.
Прем’єр-міністр України М.АЗАРОВГолова
Національного банку України І.СОРКІН
Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України і
Національного банку України
від 25 грудня 2013 р. № 971
ПЛАН
заходів на 2014 рік із запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму
Удосконалення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму
1. Забезпечити супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму".
Держфінмоніторинг, Національний банк (за згодою).
До прийняття Закону.
Мінімізація ризиків легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму
2. Забезпечити узагальнення інформації про виявлені схеми легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, з урахуванням набутого у 2013 році та I-III кварталах 2014 р. досвіду компетентних органів іноземних держав, фінансових, контролюючих і правоохоронних органів України для використання з метою запобігання вчиненню зазначених злочинів та довести її до відома суб’єктів первинного фінансового моніторингу шляхом розміщення на офіційних веб-сайтах відповідних суб’єктів державного фінансового моніторингу.
Держфінмоніторинг, Мінекономрозвитку,
Мінінфраструктури, Мін’юст, Мінфін, МЗС, МВС,
Міндоходів, Держфінінспекція, СБУ (за згодою),
НКЦПФР (за згодою), Нацкомфінпослуг (за згодою),
Національна асоціація банків України (за згодою),
Асоціація українських банків (за згодою), Ліга
страхових організацій України (за згодою),
Професійна асоціація реєстраторів і депозитаріїв
(за згодою).
IV квартал.
3. Удосконалити Методику проведення національної оцінки ризиків за результатами опрацювання рекомендацій Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму (FATF) щодо проведення оцінки ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму на національному рівні та вивчення міжнародного досвіду.
Держфінмоніторинг, Мінекономрозвитку,
Мінінфраструктури, Мін’юст, Мінфін, МВС,
Міндоходів, Національний банк, СБУ (за згодою),
НКЦПФР (за згодою), Нацкомфінпослуг (за згодою).
IV квартал.
Підвищення ефективності діяльності правоохоронних та інших державних органів
4. Продовжити роботу з виявлення фактів приховування чи маскування незаконного походження доходів, визначення джерел їх походження, місцезнаходження і переміщення, напрямів використання (зокрема для провадження підприємницької, інвестиційної, іншої господарської або благодійної діяльності, здійснення розрахункових і кредитних операцій), а також з пошуку, арешту та конфіскації таких доходів.
Держфінмоніторинг, МВС, Міндоходів, СБУ
(за згодою).
Протягом року.
5. Забезпечити з метою протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму у зовнішньоекономічній діяльності запобігання незаконному перерахуванню коштів за кордон, що здійснюється фізичними особами та суб’єктами господарювання через офшорні зони, у тому числі з використанням "компаній-оболонок", проведення перевірок наявності реєстрації та діяльності іноземних контрагентів шляхом обміну інформацією з відповідними органами іноземних держав, використання міжнародних баз даних.
Держфінмоніторинг, МВС, Міндоходів, СБУ
(за згодою).
Протягом року.
6. Продовжити вжиття заходів, спрямованих на виявлення фактів кіберзлочинності та запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних від здійснення кіберзлочинів.
МВС, Держфінмоніторинг, Національний банк,
СБУ (за згодою).
Протягом року.
7. Продовжити проведення оперативно-розшукових заходів, зокрема в частині виявлення та припинення діяльності організованих груп або злочинних організацій, що здійснюють легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, підвищувати ефективність досудового розслідування правоохоронними органами злочинів, передбачених статтею 209 Кримінального кодексу України .
МВС, Міндоходів, СБУ (за згодою).
Протягом року.
8. Здійснювати заходи, спрямовані на виявлення та припинення протиправної діяльності "конвертаційних центрів" та підприємств з ознаками фіктивності, задіяних у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванні тероризму.
Міндоходів, МВС, Держфінмоніторинг, СБУ (за
згодою), НКЦПФР (за згодою), Нацкомфінпослуг
(за згодою).
Протягом року.
9. Здійснювати обмін інформацією щодо виявлення фактів протиправної діяльності суб’єктів господарювання, у тому числі підприємств з ознаками фіктивності, задіяних у схемах легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, а також забезпечити обмін відповідною інформацією з компетентними органами іноземних держав та міжнародними організаціями з метою встановлення методів, фінансових схем та механізмів зазначеної протиправної діяльності та документування правопорушень.
Міндоходів, МВС, Держфінмоніторинг, СБУ (за
згодою).
Протягом року.
10. Забезпечити здійснення заходів:

................
Перейти до повного тексту