1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 9 лютого 1993 р. N 97
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1059 від 23.11.2016 )
Про затвердження Положення про порядок і умови проходження служби в митних органах України
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Положення про порядок і умови проходження служби в митних органах України, що додається.
Прем'єр-міністр України
Міністр Кабінету Міністрів України
Л.КУЧМА
А.ЛОБОВ
Інд.40
З а т в е р д ж е н е
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 лютого 1993 р. N 97
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок і умови проходження служби в митних органах України
Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Положення визначає порядок і умови проходження служби в митних органах їх службовими особами, яким присвоєно персональні звання відповідно до займаних ними посад і стажу роботи*).
--------------
*) Трудові відносини інших працівників митних органів регулюються законодавством України про працю.
2. Перелік персональних звань службових осіб митних органів визначається Верховною Радою України. Порядок присвоєння і позбавлення цих звань визначається Положенням про персональні звання працівників митних органів України, що затверджується Верховною Радою України.
3. Службовими особами митних органів можуть бути лише громадяни України, які за своїми діловими та моральними якостями, освітнім рівнем і станом здоров'я здатні ефективно виконувати покладені на митні органи завдання.
Не можуть бути прийняті до митних органів особи, які були засуджені за вчинення злочину.
4. Службові особи митних органів, яким присвоюються персональні звання, приймають Урочисте зобов'язання працівника митної служби України.
Процедура прийняття зобов'язання визначається головою Держмиткому.
5. Суміщення служби в митних органах з будь-яким підприємництвом, а також з роботою на підприємствах, в установах і організаціях, крім наукової або педагогічної діяльності у вільний від роботи час, не допускається. Винятком є реалізація прав власника приватизаційних сертифікатів та інших корпоративних прав, При цьому функції управління такою власністю мають бути передані довіреній особі на весь строк служби в митних органах.
6. Забороняється спільна служба в одному митному органі (підрозділі) осіб, які є близькими родичами чи свояками (батьки, подружжя, брати, сестри, сини, дочки, а також брати, сестри, батьки та діти подружжя), якщо за службовим становищем один з них підлеглий або підконтрольний іншому.
7. Службові особи митних органів не можуть бути членами політичних партій та рухів, брати участь у діяльності інших об'єднань громадян, що мають політичні цілі.
8. Службові особи митних органів мають єдиний формений одяг з відповідними відзнаками, зразки якого затверджуються Кабінетом Міністрів України, а правила носіння - Держмиткомом.
Формений одяг видається безплатно.
9. Службовим особам митних органів надається право зберігати, носити і застосовувати спеціальні засоби та зброю у порядку, що визначається чинним законодавством.
10. Службовим особам митних органів, які мають персональні звання, встановлюється строк вислуги: для жінок - 20 років, для чоловіків - 25 років, з правом виходу на пенсію жінок - у 50 років, чоловіків - у 55 років.
Час перебування на службі в митних органах зараховується до загального і безперервного трудового стажу.
Пенсійне забезпечення службових осіб митних органів здійснюється в порядку, встановленому законодавством України.
11. Військовозобов'язані службові особи митних органів, які мають персональні звання, знімаються в установленому порядку з військового обліку і перебувають на спеціальному обліку Держмиткому.
Розділ II. ПРАВА, ОБОВ'ЯЗКИ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СЛУЖБОВИХ ОСІБ
12. Права, обов'язки і відповідальність службових осіб митних органів визначаються Митним кодексом України, цим Положенням та іншими нормативними актами.
13. Вимоги службових осіб митних органів у межах їх повноважень є обов'язковими для виконання громадянами та працівниками підприємств, установ, організацій.
Службові особи митних органів перебувають під захистом закону. Законодавством гарантується захист життя, здоров'я, честі, гідності, майна службових осіб митних органів і членів їхніх сімей від злочинних посягань та інших протиправних дій.
14. Службові особи митних органів при виконанні покладених на них обов'язків взаємодіють з представниками органів державної виконавчої влади, місцевого і регіонального самоврядування, правоохоронних органів, підприємств, установ та організацій.
15. Тривалість робочого часу службових осіб митних органів визначається законодавством України.
У разі службової необхідності вони можуть залучатися до праці в надурочний час, а також у вихідні, святкові та неробочі дні. Оплата праці в цих випадках, а також у нічний час здійснюється відповідно до законодавства України про працю.
16. Заробітна плата службових осіб митних органів, які мають персональні звання, складається з посадових окладів, надбавок за персональні звання, вислугу років, учені ступені та знання іноземних мов.
17. Службові особи митних органів підлягають обов'язковому державному страхуванню на умовах і в порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України.
У разі загибелі службової особи або заподіяного їй каліцтва при виконанні службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби або після звільнення з цієї служби, розміри одноразової допомоги сім'ї загиблого, пенсійного забезпечення інвалідів та сім'ї загиблого визначаються відповідно до статті 163 Митного кодексу України.
Майнові збитки, заподіяні службовій особі митного органу та її близьким у зв'язку з виконанням нею службових обов'язків, компенсуються в установленому законом порядку в повному обсязі.
18. Службові особи митних органів зобов'язані:
неухильно дотримувати вимог Конституції, Митного кодексу України, інших нормативних актів, що регламентують діяльність митних органів;
активно захищати інтереси України, зберігати і примножувати її економічний потенціал, історичні та культурні цінності народу України;
сумлінно, на високому професійному рівні виконувати службові обов'язки, накази та розпорядження безпосередніх і прямих начальників; підвищувати свої знання, вдосконалювати вміння та навички;
постійно вдосконалювати роботу, пов'язану із здійсненням митного контролю, вести боротьбу з контрабандою та іншими порушеннями митних правил, виявляти при цьому ініціативність і наполегливість;
не допускати порушень трудової дисципліни, а також вчинків, не сумісних зі статусом працівника митної служби, виявляти пильність, зберігати державну, службову та комерційну таємницю;
ставитися з належною увагою до громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, бути нетерпимими до будь-яких порушень їхніх прав, законних інтересів, приниження честі й гідності.
19. За порушення трудової дисципліни, недбале та несумлінне ставлення до виконання своїх обов'язків службові особи митних органів несуть відповідальність відповідно до законодавства України.
20. За вчинені злочини службові особи митних органів притягаються до відповідальності згідно з кримінальним законодавством України.
Розділ III. ПРИЗНАЧЕННЯ НА ПОСАДИ І ПЕРЕМІЩЕННЯ ПО СЛУЖБІ
21. На службу до митних органів приймаються громадяни на добровільних договірних засадах.
Призначення на посади службових осіб здійснюється керівниками митних органів, яким надано право прийняття та звільнення з роботи.
22. Призначення на посади службових осіб митних органів має забезпечувати використання цих осіб за основною чи спорідненою спеціальністю, набутим досвідом та особистими якостями.
Використанню службових осіб за новими для них спеціальностями повинна передувати відповідна перепідготовка.

................
Перейти до повного тексту