- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Розпорядження
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 8 листопада 2007 р. N 960-р Київ |
Про схвалення Концепції Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки
1. Схвалити Концепцію Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки, що додається.
Визначити Держкомтелерадіо державним замовником Програми.
2. Держкомтелерадіо разом з іншими органами виконавчої влади розробити та подати до 1 грудня 2007 р. Кабінетові Міністрів України проект Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки.
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
СХВАЛЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 8 листопада 2007 р. N 960-р
КОНЦЕПЦІЯ
Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки
Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямована Програма
Згідно із статтею
8 Закону України
"Про основи національної безпеки України" курс на вступ до НАТО є одним з основних напрямів державної політики з питань національної безпеки, що передбачає збереження добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Російською Федерацією, іншими країнами Співдружності Незалежних Держав, а також з іншими державами світу.
Перед українським суспільством постає завдання щодо послідовної реалізації цілей євроатлантичної інтеграції.
У цих умовах важливого значення набуває широке інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції. Водночас громадськість потребує роз'яснень щодо наслідків вступу України до НАТО.
Результати проведеного опитування громадян України свідчать про те, що значна частина з них є недостатньо поінформованою стосовно сучасних тенденцій посилення безпеки на євроатлантичному просторі, трансформаційних процесів усередині Північноатлантичного альянсу та його нової ролі у зміцненні міжнародної стабільності. Зазначене не дає їм змоги виробити власне свідоме ставлення до цієї міжнародної організації, яка на сьогодні є найбільш ефективною системою колективної безпеки.
У 2006 році дослідження у розрізі окремих соціальних груп щодо перспектив вступу України до НАТО та визначення особливостей формування громадської думки за результатами моніторингу різних категорій засобів масової інформації (конвент-аналіз загальноукраїнської, обласної, регіональної, районної преси, а також програм місцевих теле-, радіоканалів), експертного опитування (861 експерт) та масового опитування (2015 осіб) показали, що потенціал прихильників вступу до НАТО становить 30,9 відсотка, готові проголосувати на референдумі - 24,2 та поки що не готові прийняти остаточне рішення, хоча все ж таки підтримують євроатлантичну інтеграцію, 6,7 відсотка українців.
Саме тому необхідне цілеспрямоване, об'єктивне, системне та послідовне інформування про НАТО всіх державних і громадських інститутів.
Аналіз причин виникнення проблеми щодо інформування громадськості про НАТО та обґрунтування необхідності її розв'язання програмним методом
Діяльність з поглиблення обізнаності української громадськості з питань НАТО повинна забезпечувати регулярне поширення об'єктивної інформації стосовно трансформаційних процесів усередині цієї організації, співпраці з Україною та іншими державами-партнерами, миротворчих зусиль Альянсу та практичних наслідків, які має членство в Альянсі для держав-членів, зокрема останніх двох хвиль розширення.
Наміри керівництва держави винести питання набуття Україною членства в Європейському Союзі та НАТО на широке суспільне обговорення підтверджують його відданість основоположним демократичним цінностям.
Протягом останніх років унаслідок нестачі в українському інформаційному просторі об'єктивної інформації з питань НАТО, наповнення його упередженими негативними оцінками процесів євроатлантичної інтеграції, пропагандистського впливу, спрямованого на дискредитацію цієї ідеї, спостерігається зниження кількості прихильників курсу євроатлантичної інтеграції серед населення України. При цьому широко експлуатуються як застарілі, так і нові стереотипи негативного ставлення до цієї організації.
Державна програма інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004-2007 роки, затверджена Указом Президента України від 13 грудня 2003 р.
N 1433 (далі - діюча Програма), розроблялася з метою сприяння формуванню у населення позиції розуміння та підтримки зовнішньої політики України, зорієнтованої на євроатлантичну інтеграцію.
Держкомтелерадіо забезпечує координацію здійснення заходів діючої
Програми.
Упродовж 2004-2007 років центральні та місцеві органи виконавчої влади інформують українське суспільство про стан та перспективи співробітництва України з НАТО, надають консультаційну та організаційну допомогу громадським організаціям, що опікуються інформуванням населення з питань євроатлантичної інтеграції.
У 2004-2005 роках заходи діючої
Програми здійснювалися за відсутності цільового бюджетного фінансування, тому завдання, поставлені у ній, виконувалися не в повному обсязі. В окремих випадках спостерігалася відсутність належної координації роботи на центральному та місцевому рівні, що в поєднанні з неналежним фінансуванням зумовило недостатньо ефективне проведення інформаційно-роз'яснювальної кампанії. Водночас слід відзначити, що у 2006 році помітно зросла активність обласних держадміністрацій щодо участі у виконанні плану заходів.
У 2006 році було започатковано бюджетну програму "Виконання заходів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в інформаційній сфері", за якою виділено кошти у розмірі 5,2 млн. гривень. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 5 квітня 2006 р.
N 425 "Про порядок використання у 2006 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання заходів з питань європейської і євроатлантичної інтеграції в інформаційній сфері" (Офіційний вісник України, 2006 р., N 14, ст. 990).
Бюджетні кошти використано за призначенням, зокрема:
проведено соціологічні дослідження, моніторинг, інтерактивні голосування, Інтернет-опитування з питань поінформованості населення України про ЄС і НАТО та перспектив приєднання до них;
створено цикл телепередач, присвячених діяльності НАТО, та проведена демонстрація їх на телеканалах;
проведено черговий етап Міжнародного конкурсу для учнівської молоді України "Аліанте 2006 - Україна" на тему "Чи обізнані ви з питань міжнародної безпеки та діяльності НАТО";
організовано випуск Вісника "Україна-НАТО" українською, російською та англійською мовами.
Упродовж 2006 року створено і відкрито 27 інформаційних стендів "Україна-НАТО" у вищих навчальних закладах. Бібліотечний фонд кожного нараховує понад 40 найменувань книг і брошур про НАТО та постійно поповнюється бюлетенями "Україна-НАТО" і "Євроатлантикінформ".
Під час першого засідання Міжвідомчої комісії з питань підготовки України до вступу в НАТО, що відбулося 13 квітня 2006 р., затверджено персональний склад міжвідомчої робочої групи з інформаційних питань. Керівником робочої групи призначено першого заступника Голови Держкомтелерадіо, який є також Національним координатором співробітництва України з НАТО у сфері інформації. Крім представників центральних органів виконавчої влади до складу робочої групи включено фахівців Секретаріату Президента України, Апарату Ради національної безпеки і оборони України та Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції, а також представників Громадської ліги Україна-НАТО. Основними завданнями робочої групи є організація координації та контролю за діяльністю центральних і місцевих органів виконавчої влади на шляху євроатлантичної інтеграції та підготовка пропозицій щодо підвищення ефективності державного регулювання у сфері інформаційного забезпечення євроатлантичного інтеграційного процесу.
У 2007 році за бюджетною програмою "Виконання заходів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в інформаційній сфері" для Держкомтелерадіо передбачено 5 млн. гривень.
Водночас, проблемними залишаються питання створення в центральних і місцевих органах виконавчої влади окремих структурних підрозділів з покладенням на них обов'язків популяризації євроатлантичної тематики, нерозуміння окремими керівниками важливості інформаційно-просвітницької роботи у цьому напрямі.
У зв'язку із завершенням виконання діючої
Програми та з нагальною потребою продовження активної інформаційної роботи серед населення постала необхідність розроблення Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки (далі - Програма).
................Перейти до повного тексту