1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Урядом України та Європейською Організацією Ядерних Досліджень про подальший розвиток наукового і технічного співробітництва в галузі фізики високих енергій
Дата підписання:
Дата набуття чинності:
02.04.1993
02.04.1993
Уряд України та Європейська Організація Ядерних Досліджень (CERN), що надалі іменуються Сторонами,
будучи впевненими, що дослідження в області фізики високих енергій відіграють важливу роль у розвитку фундаментальної науки і у технологічному прогресі;
враховуючи, що з самого початку своєї діяльності CERN тісно співпрацював з науковими організаціями колишнього СРСР, у тому числі і з науковими організаціями, що знаходились на території України, та беручи до уваги бажання CERN зміцнювати і розвивати співробітництво з Державами, які не є Членами CERN, але з якими CERN давно та успішно співпрацює;
визнаючи наявність взаємної зацікавленості Сторін:
доцільність розвитку існуючих на сьогоднішній день форм наукового і технічного співробітництва в області фізики елементарних часток та інших суміжних технологічних галузях;
беручи до уваги бажання України розширювати свою участь у дослідницьких проектах CERN;
враховуючи, що співробітництво, яке здійснюється в даний час, не залежить від співробітництва, що було розпочато на основі угоди між CERN та колишнім СРСР від 4 липня 1987 р., і не торкається прав та зобов'язань України як одної з держав-правонаступниць колишнього СРСР стосовно вказаної угоди;
визнаючи намір обох сторін створити на довгостроковій основі можливості для участі фахівців з України в існуючих та майбутніх дослідницьких проектах під егідою CERN,
домовились про наступне:
Стаття 1
Мета
Метою цієї Угоди є створення умов, необхідних для того, щоб Сторони змогли продовжити і розвинути наукове і технічне співробітництво на взаємній основі.
Стаття 2
Участь у дослідницьких проектах
1. В основі співробітництва, головним чином, лежать дослідницькі проекти, для здійснення яких приймаються окремі Протоколи, котрі, в свою чергу, будуть становити невід'ємну частину цієї Угоди - як передбачено статтею 7.
2. Фізики, інженери та спеціальний технічний персонал з України можуть приймати участь у дослідницьких проектах в CERN у галузі експериментальної і теоретичної фізики, конструювань прискорювачів і детекторів та інших суміжних областях науки і технологій на умовах, які визначатимуться згаданими вище Протоколами.
3. Внесок України у конкретний проект CERN повинен виявлятися або у наданні робочого персоналу, або матеріалів та обладнання, або фінансування, або у будь-якому поєднанні переліченого вище.
4. Про конкретну участь українських вчених у дослідницьких проектах мова йде у Додатку до цієї Угоди.
ДКНТ України несе відповідальність за координацію роботи інститутів України, які приймають участь у дослідницьких проектах CERN.
Стаття 3
Участь у найбільш значних програмах
Уряд України підтримує такі великі програми і/або проекти CERN як, наприклад, Великий Адронний Колайдер у тунелі LEP, до участі в яких інститути України проявили інтерес.
Сторони розглянуть форми і умови такої участі, які повинні будуть визначатися спеціальними Протоколами до цієї Угоди.
Стаття 4
Науковий персонал
а) CERN розгляне заявки від вчених України на їх призначення на посади у рамках програми "Наукові Члени-Кореспонденти", яка здійснюється для громадян Держав-не-Членів CERN.
б) Періодично CERN може виділяти кошти для оплати проживання вчених, інженерів і технічного персоналу з України на період роботи у CERN.
в) Молоді вчені та інженери з України також можуть подавати заявки на відвідання занять у Школах CERN, а саме: Школі Прискорювачів Часток, Комп'ютерній Школі, а також Європейській Школі Фізики.

................
Перейти до повного тексту