- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України та Організацією Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) про надання Державному підприємству України "Міжнародний дитячий центр "Артек" статусу центру під егідою ЮНЕСКО (категорія 2)
( Угоду затверджено Постановою КМ
N 793 від 30.05.2007 )
Офіційний переклад
Уряд України, з одного боку, і Генеральний директор Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, з іншого боку (далі - ЮНЕСКО),
беручи до уваги резолюцію 33 C/Resolution 65, прийняту Генеральною конференцією на її 33-ій сесії, та Рішення Виконавчої ради 175 EX/Decision 19;
ураховуючи, що Виконавча рада за дорученням Генеральної конференції вповноважила Генерального директора укласти з Урядом України Угоду, проект якої був представлений Виконавчій раді;
бажаючи визначити умови, за якими буде надаватися підтримка зазначеному Центру відповідно до цієї Угоди,
домовилися про таке:
Стаття I
Тлумачення
1. Якщо з контексту не випливає іншого, термін "ЮНЕСКО" в цій Угоді означає Організацію Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури.
2. Терміни "Центр" й "Артек" означають Державне підприємство України "Міжнародний дитячий центр "Артек", заснований 1925 року, що знаходиться в селищі міського типу Гурзуф Ялтинського району Автономної Республіки Крим, Україна.
Стаття II
Заснування
Уряд України погоджується здійснити всі заходи, які можуть виявитися необхідними для започаткування діяльності Центру в Україні, відповідно до цієї Угоди.
Стаття III
Участь
1. Центр є автономною установою, до співробітництва з якою прагнуть держави - члени та асоційовані члени ЮНЕСКО, які мають спільні інтереси та заінтересовані в досягненні цілей Центру.
2. Держави - члени ЮНЕСКО, які бажають співробітничати з Центром відповідно до цієї Угоди, надсилають Генеральному директору відповідне повідомлення. Генеральний директор інформує Центр, а також згадані вище держави - члени ЮНЕСКО про отримання таких повідомлень.
Стаття IV
Мета Угоди
1. Метою цієї Угоди є визначення форм та умов, за якими буде здійснюватися співробітництво між ЮНЕСКО та Урядом України, а також прав та обов'язків Сторін, що випливають з такого співробітництва.
2. Положення цієї Угоди поширюються лише на діяльність Центру, пов'язану з його участю в підготовці та реалізації проектів і програм ЮНЕСКО.
Стаття V
Правовий статус
1. Центр на території України має статус юридичної особи та повноваження, що необхідні для реалізації його функцій відповідно до його Статуту й національного законодавства, зокрема має право:
- на укладення договорів;
- бути позивачем та відповідачем у суді;
- набувати й відчужувати рухоме та нерухоме майно.
2. Центр засновано на державній власності. Він має власну назву та майно й здійснює самостійну діяльність згідно з власним фінансовим планом.
Стаття VI
Статут
Статут Центру, крім положень, установлених національним законодавством, що регулюють його правовий статус і правоздатність, необхідну для здійснення його функцій, у тому числі для отримання субсидій і виплат за надані послуги й отримання всіх необхідних коштів, буде включати положення, що визначають:
a) його правовий статус, який забезпечує відповідно до національного законодавства його самостійну правоздатність;
b) структуру управління Центром, що забезпечує представництво ЮНЕСКО в його Правлінні.
Стаття VII
Функції (завдання)
1. До функцій (завдань) Центру входять:
a) сприяння виникненню та розвитку творчих здібностей юнацтва, прищеплення їм колективістських якостей, виховання терпимості, а також зміцнення взаєморозуміння між представниками різних народів і культур та носіями різних звичаїв і традицій на основі поширення відповідних знань, що у своїй сукупності є одним з важливих аспектів зусиль стосовно забезпечення якісної освіти для всіх;
b) заохочення культурного розмаїття й художньої творчості;
c) проведення конкретних практичних заходів, що сприяють діалогові між цивілізаціями, культурами та народами;
d) сприяння зміцненню миру й мирному вирішенню спільних проблем, а також формуванню в юнацтва різних країн, субрегіонів та регіонів культури миру;
e) сприяння досягненню цілей Міжнародного десятиріччя культури миру і ненасильства в інтересах дітей планети (2001 - 2010 рр.), у рамках якого керівною установою системи Організації Об'єднаних Націй є ЮНЕСКО.
2. Центр займається розробкою та здійсненням якісних програм, спрямованих на забезпечення всебічного розвитку юнацтва за рахунок створення сприятливої атмосфери для спілкування та позитивної і творчої суспільної взаємодії. Ці програми можуть уключати проведення навчально-практичних занять, уроків майстерності й семінарів, створення спільних цільових груп, організацію спортивних змагань, концертів і вистав, а також проведення художніх виставок, виставок декоративно-прикладного мистецтва та інших культурних заходів. Вони можуть також передбачати зустрічі дітей і підлітків з артистами й художниками, державними діячами та відомими особистостями, проведення днів національної культури й призначення молодих "посланців миру".
Стаття VIII
Правління
1. Для здійснення керівництва та нагляду за діяльністю Центру, пов'язаною з підготовкою та реалізацією спільних з ЮНЕСКО програм, що відповідають його стратегічним цілям і завданням, створюється Правління. До складу Правління входять:
a) два представники Уряду України або призначений (-і) ним представник (-и);
b) один-два представники інших держав - членів ЮНЕСКО, які бажають брати участь у діяльності Центру та надіслали Генеральному директору ЮНЕСКО повідомлення відповідно до пункту 2 статті III цієї Угоди;
c) представник Генерального директора ЮНЕСКО;
d) представник Центру.
2. Правління:
a) затверджує довгострокові та короткострокові програми Центру;
b) затверджує щорічний план роботи й видатки Центру, пов'язані з реалізацією спільних з ЮНЕСКО проектів;
c) розглядає щорічні доповіді, що надаються Генеральним директором Центру;
d) установлює правила та інструкції в частині реалізації спільних з ЮНЕСКО проектів стосовно визначення процедур фінансового, адміністративного та кадрового управління Центром;
e) приймає рішення з питань участі регіональних міжурядових організацій та міжнародних організацій у роботі Центру.
3. Правління проводить чергові сесії на регулярній основі не рідше одного разу на рік; позачергові сесії скликаються Генеральним директором Центру або з його ініціативи, або на прохання Генерального директора ЮНЕСКО чи половини членів Правління.
................Перейти до повного тексту