- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 листопада 1995 р. N 952
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 109 від 24.01.97 )
Про порядок застосування номерної транзитної стрічки, розмір та порядок справляння плати за позначення нею підакцизних товарів, які переміщуються транзитом через територію України
Відповідно до Указу Президента України від 14 липня 1995 р.
N 614 "Про заходи щодо забезпечення контролю за переміщенням транзитом товарів через територію України" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про порядок застосування номерної транзитної стрічки для позначення підакцизних товарів, які переміщуються транзитом через територію України та Порядок справляння плати за позначення номерною транзитною стрічкою підакцизних товарів, які переміщуються транзитом через територію України (додаються).
2. Установити, що за позначення номерною транзитною стрічкою товарів, які переміщуються транзитом через територію України і на які законодавством України встановлено акцизний збір, митні органи України справляють плату за кожний транспортний засіб у валюті України чи в іноземній валюті першої групи класифікатора валют Національного банку України у розмірі, еквівалентному 30 доларам США.
Зазначені грошові надходження перераховуються на рахунки Державного митного комітету і використовуються виключно на облаштування пунктів пропуску через митний кордон.
Прем'єр-міністр України Є.МАРЧУК
Міністр
Кабінету Міністрів України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.40
ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 листопада 1995 р. N 952
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок застосування номерної транзитної стрічки для позначення підакцизних товарів, які переміщуються транзитом через територію України
Це Положення визначає порядок застосування, зберігання, видачі та обліку номерної транзитної стрічки, перевірки її цілісності та відповідальність за її втрату чи пошкодження.
Загальні положення
1. Номерна транзитна стрічка наклеюється на транспортні засоби (автомобіль, автопричіп, вагон, контейнер тощо), які перевозять транзитом через територію України підакцизні товари, якщо вартість цих товарів в іноземній валюті перевищує еквівалент 100 доларів США.
Транспортні засоби підлягають оклеюванню номерною транзитною стрічкою і у разі, коли ними перевозяться вантажі, що містять, крім підакцизних товарів, товари та інші предмети, на які законодавством не встановлено акцизного збору.
2. Наклеювання номерної транзитної стрічки на транспортні засоби провадиться митницями на митному кордоні під час ввезення підакцизних товарів в Україну.
3. Номерна транзитна стрічка є документом суворої звітності.
Застосування номерної транзитної стрічки
4. Обидві частини (ліва і права) номерної транзитної стрічки одночасно наклеюються інспектором митниці, який здійснює митне оформлення транзитних підакцизних товарів, на транспортний засіб, що перевозить такі товари, у всі місця, пристосовані для накладення митного забезпечення (двері, люки, запобіжні кришки чи ін.).
Якщо конструкцією транспортного засобу, що перевозить транзитні підакцизні товари, не передбачено місця для накладення митного забезпечення, номерна транзитна стрічка наклеюється в будь-якому помітному місці цього транспортного засобу.
Використання тільки однієї частини номерної транзитної стрічки не допускається.
5. Номерна транзитна стрічка наклеюється на кожний транспортний засіб безпосередньо після оформлення товаросупровідних документів на транзитні підакцизні товари та засвідчення особистою номерною печаткою вантажної митної декларації (далі - ВМД) типу "Транзит".
Відривний корінець номерної транзитної стрічки наклеюється безпосередньо на товаросупроводні документи (автомобільну, авіаційну, залізничну накладну чи морський (річковий) коносамент) в будь-якому вільному місці лицьового боку так, щоб не закривати принципово важливу інформацію, що міститься в документі.
6. Одразу після наклеювання стрічки інспектор митниці робить запис у графі "А" ВМД форми МД-2 (МД-3), де зазначає кількість використаних номерних транзитних стрічок, їх серію та номери. Такий запис засвідчується особистою номерною печаткою інспектора.
7. Примірники ВМД форми МД-2 (МД-3) після їх реєстрації в окремому журналі, де виділена спеціальна графа для запису номерів та серій використаних номерних транзитних стрічок, розподіляються таким чином:
перший та другий примірники видаються на руки перевізникові для доставлення їх разом з вантажем в митницю, що закінчуватиме процедуру митного оформлення транзиту, де вони вилучаються, при цьому перший залишається в справах митниці, яка закінчила процедуру митного оформлення транзиту, а другий в місячний термін повертається цією митницею до митниці, яка оформляла ВМД та наклала митне забезпечення у вигляді номерної транзитної стрічки;
третій та четвертий примірники ВМД залишаються в митниці, яка розпочала процедуру митного оформлення транзиту підакцизних товарів з використанням номерної транзитної стрічки, причому третій примірник передається в бухгалтерію митниці як свідчення про використання стрічки і зберігається разом з платіжним документом про справляння плати за неї, а четвертий передається у відділ митної статистики для внесення записів про номер та серію номерної транзитної стрічки в електронну копію ВМД для подальшої передачі відпрацьованих за день (зміну) даних засобами електронної пошти в митницю, що закінчуватиме процедуру транзиту цих товарів.
8. Номерна транзитна стрічка знімається інспектором митниці, що закінчує процедуру митного оформлення транзиту підакцизних товарів, після того, як він впевниться в тому, що стрічка не зазнала пошкоджень, що її вигляд, колір, номер та серія відповідають затвердженим зразкам, що в товаросупровідних документах наклеєно корінець саме від цієї стрічки, а номер та серія відповідають записам у графі "А" доданої ВМД.
................Перейти до повного тексту