- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 14 серпня 1996 р. N 950
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 1922 від 28.12.2000 )
Про порядок проведення атестації державних службовців органів виконавчої влади
На виконання Програми кадрового забезпечення державної служби, затвердженої Указом Президента України від 10 листопада 1995 р.
N 1035, Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Запровадити періодичне (раз на 5 років) атестування державних службовців органів виконавчої влади. Першу атестацію провести у 1997 році після подання державними службовцями декларації про доходи.
2. Затвердити Положення про порядок проведення атестації державних службовців органів виконавчої влади (додається).
Це Положення може застосовуватись також щодо державних службовців, які працюють в інших органах, установах та організаціях.
3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1993 р.
N 1048 "Про порядок проведення одноразової атестації працівників органів державної виконавчої влади" (ЗП України, 1994 р., N 4, ст. 102) в частині атестації державних службовців.
Прем'єр-міністр України П.ЛАЗАРЕНКО
ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 серпня 1996 р. N 950
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення атестації державних службовців органів виконавчої влади
Загальна частина
1. З метою підвищення ефективності діяльності державних службовців в органах виконавчої влади проводиться їх атестація, під час якої оцінюються робота, ділові та професійні якості працівників при виконанні ними службових обов'язків, визначених професійно-кваліфікаційними характеристиками їх посад, відповідно до Закону України
"Про державну службу", інших актів законодавства України.
2. Атестації підлягають усі державні службовці органів виконавчої влади, крім призначених на посаду Президентом України, Кабінетом Міністрів України, колегіальним органом або органом вищого рівня, державних службовців патронатної служби, а також осіб, які перебувають на займаній посаді менше одного року, та молодих спеціалістів, що пройшли підготовку за спеціальностями, професійно спрямованими для державної служби.
3. Жінки, які перебувають у відпустці по вагітності, пологах і догляду за дитиною, атестацію проходять не раніше ніж через рік після виходу на роботу.
Особи, прийняті на посаду на визначений строк, вагітні жінки можуть проходити атестацію за власним бажанням.
4. Атестація державних службовців проводиться після подання ними декларації про доходи.
Порядок проведення атестації
5. Для організації та проведення атестації наказом керівника державного органу (далі - керівник) утворюється атестаційна комісія (далі - комісія). Головою комісії, як правило, призначається заступник керівника.
6. Комісія повинна забезпечувати об'єктивний розгляд та професійну оцінку діяльності державного службовця, який атестується, зокрема щодо виконання покладених на нього службових обов'язків, а також принциповий підхід у підготовці рекомендацій для подальшого використання його досвіду і знань у роботі органу виконавчої влади.
7. Терміни і графік проведення атестації затверджуються наказом керівника і доводяться до відома державних службовців, які атестуються, не пізніше ніж за місяць до проведення атестації.
8. Атестація державних службовців - керівників структурних підрозділів та осіб, які ввійшли до складу комісії, передує атестації інших працівників цих підрозділів.
9. На кожного працівника, який підлягає атестації, складається характеристика, яка підписується його безпосереднім керівником і подається до атестаційної комісії не пізніше ніж за тиждень до проведення атестації.
Працівник має бути попередньо ознайомлений із складеною на нього характеристикою. Якщо він не згоден з відомостями, викладеними у характеристиці, керівник виносить її на обговорення колективу відповідного підрозділу, пропозиції якого разом з характеристикою подаються до комісії.
10. На засідання комісії запрошуються працівник, який атестується, та його керівник.
Якщо працівник не з'явився на засідання комісії без поважних причин, комісія має право провести атестацію за його відсутності.
Рішення атестаційної комісії
11. На підставі всебічного розгляду виконання основних обов'язків, професійного рівня працівника і його ділових якостей комісія приймає одне з таких рішень:
відповідає займаній посаді;
відповідає займаній посаді за умови виконання рекомендацій щодо: здобуття освіти; проходження перепідготовки; підвищення кваліфікації; стажування на відповідній посаді; вивчення іноземної мови; набуття навичок роботи на комп'ютері тощо;
не відповідає займаній посаді.
Атестованими вважаються працівники, визнані комісією такими, що відповідають або відповідають займаній посаді за певних умов.
12. У разі прийняття рішення про відповідність працівника займаній посаді комісія може рекомендувати керівникові зарахувати його до кадрового резерву або дозволити пройти стажування на більш високій посаді. Зарахування до кадрового резерву та зазначене стажування провадиться за згодою працівника.
У разі прийняття рішення про відповідність займаній посаді за певних умов комісія рекомендує керівникові призначити протягом року повторне атестування при згоді працівника виконати дані йому рекомендації.
................Перейти до повного тексту