1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 лютого 2020 р. № 95
Київ
Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 459 та від 16 грудня 2015 р. № 1170
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 459 "Питання Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства" (Офіційний вісник України, 2019 р., № 74, ст. 2588, № 77, ст. 2183) та від 16 грудня 2015 р. № 1170 "Про затвердження Порядку здійснення моніторингу відповідності вимогам до національного органу з акредитації та внесення зміни до пункту 4 Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 4, ст. 238; 2019 р., № 90, ст. 3000) зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з 3 липня 2020 року.
Прем'єр-міністр України О.ГОНЧАРУК
Інд. 21
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 лютого 2020 р. № 95
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 459 та від 16 грудня 2015 р. № 1170
1. Підпункт 157 пункту 4 Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 459, викласти в такій редакції:
"157) здійснює моніторинг національного органу з акредитації з метою забезпечення виконання ним на постійній основі вимог та обов’язків, установлених Законом України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", з урахуванням результатів взаємного оцінювання;".
2. У Порядку здійснення моніторингу відповідності вимогам до національного органу з акредитації, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1170:
1) пункт 1 і 2 викласти в такій редакції:
"1. Цей Порядок визначає процедуру здійснення Мінекономіки моніторингу відповідності Національного агентства з акредитації (далі - Агентство) вимогам до національного органу з акредитації та виконання ним своїх обов’язків, установлених Законом України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", для забезпечення довіри до результатів акредитації органів з оцінки відповідності (далі - моніторинг).
Для визначення відповідності Агентства вимогам до національного органу з акредитації, встановленим статтею 6-1 Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", Мінекономіки оцінює та враховує відповідність Агентства критеріям, які встановлені національним стандартом, що є ідентичним міжнародному стандарту ISO/IEC 17011 або європейському стандарту EN ISO/IEC 17011, та охоплюють відповідні вимоги.
2. Моніторинг здійснюється планово та позапланово.
Плановий моніторинг здійснюється один раз на два роки. Плановим періодом вважається період, що починається з кварталу, що настає за останнім кварталом періоду, в якому здійснюється попередній плановий моніторинг, і закінчується кварталом, що передує кварталу, в якому буде здійснюватися наступний плановий моніторинг.
Позаплановий моніторинг здійснюється у разі встановлення Мінекономіки за результатами аналізу отриманої від фізичних або юридичних осіб документально підтвердженої інформації підстав вважати, що Агентство не відповідає вимогам до національного органу з акредитації або не виконує своїх обов’язків, встановлених Законом України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності".
Подання та розгляд такої інформації від фізичних та юридичних осіб здійснюється відповідно до законодавства.
Під час здійснення позапланового моніторингу з’ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення такого заходу, з обов’язковим зазначенням таких питань у посвідченні (направленні) на здійснення моніторингу.
Для здійснення моніторингу Мінекономіки видає наказ, в якому передбачаються положення щодо:
утворення з числа посадових осіб Мінекономіки комісії із здійснення моніторингу Агентства (далі - комісія);
затвердження програми здійснення моніторингу та строку його здійснення.
Тривалість планового моніторингу не повинна перевищувати 15 робочих днів, а позапланового - 10 робочих днів. У разі надання документів і матеріалів під час здійснення моніторингу з порушенням строків, визначених у письмовому запиті голови комісії відповідно до пункту 6 цього Порядку, строк здійснення моніторингу за обґрунтованим зверненням голови комісії (недостатність часу на всебічне вивчення документів і матеріалів, які були несвоєчасно надані) може продовжуватися не більш як на п’ять робочих днів відповідним наказом Мінекономіки.";
2) пункт 3 після абзацу шостого доповнити новими абзацами такого змісту:
"тип моніторингу (плановий або позаплановий);

................
Перейти до повного тексту