1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 12 листопада 1993 р. N 932
Київ
Про порядок формування та розміщення державного контракту і державного замовлення у 1994 році
Відповідно до Указу Президента України від 28 жовтня 1993 р. N 489/93 "Про державний контракт і державне замовлення на 1994 рік" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Установити, що державний контракт і державне замовлення формуються Міністерством економіки, Державним комітетом з матеріальних ресурсів та Міністерством зовнішніх економічних зв'язків разом з міністерствами і відомствами із встановленням завдань на виготовлення, поставку промислової, спеціальної і сільськогосподарської продукції, продовольчих і непродовольчих товарів народного споживання, виконання робіт і надання послуг за номенклатурою і в обсягах, що забезпечують реалізацію загальнодержавних програм, експортних поставок і виконання міжурядових угод.
Міністерство економіки, Державний комітет з матеріальних ресурсів і Міністерство зовнішніх економічних зв'язків координують роботу із доведення державного контракту до виконавців та здійснення контролю за його виконанням.
Виконання державного замовлення контролюється міністерствами і відомствами, які його розміщували.
Міністерству зовнішніх економічних зв'язків разом з Міністерством статистики і Державним митним комітетом щоквартально аналізувати стан експортних поставок у межах державного замовлення та про результати інформувати Кабінет Міністрів України.
2. Установити, що підприємства незалежно від форм власності, на яких вони засновані, можуть подавати органам державної виконавчої влади, які формують державний контракт і державне замовлення, пропозиції про включення їхньої продукції до державного контракту і державного замовлення (за наявності письмового підтвердження державним замовником потреби в цій продукції та коштів на її оплату).
Виконання державного контракту і державного замовлення забезпечується матеріально-технічними ресурсами, виробництво і споживання яких контролюється і централізовано розподіляється державою, за переліком згідно з додатком.
Регулювання поставок продукції і товарів, необхідних для забезпечення державних потреб, провадиться центральними органами державної виконавчої влади, які формують державний контракт і державне замовлення.
Державний комітет з матеріальних ресурсів є державним замовником продукції виробничо-технічного призначення, а Міністерство зовнішніх економічних зв'язків - товарів народного споживання, що поставляються за міждержавними угодами. Обсяги замовлення обмежуються наявними обіговими коштами і кредитними ресурсами на його оплату. Міністерству фінансів передбачати поповнення обігових коштів підприємствам і організаціям, що входять до сфери управління Державного комітету з матеріальних ресурсів і Міністерства зовнішніх економічних зв'язків, з метою закупівлі продукції для державних потреб.
3. Оплата поставок продукції (виконання робіт, послуг) здійснюється:
за державним контрактом - центральними органами державної виконавчої влади, які видали завдання, за рахунок коштів з державного бюджету;
за продукцію, виготовлену згідно з державним замовленням і поставлену за міждержавними угодами, - Державним комітетом з матеріальних ресурсів, Міністерством зовнішніх економічних зв'язків, Міністерством сільського господарства і продовольства, Державним комітетом по харчовій промисловості та підприємствами й організаціями, які входять до їхньої сфери управління, відповідно до закріпленої за цими органами номенклатури за рахунок наявних у них коштів і банківських кредитів;
за продукцію, виготовлену за державним замовленням і поставлену споживачам України, - безпосередньо споживачами продукції, які уклали договори поставки, за рахунок власних коштів.
Виконавці державного контракту і державного замовлення вправі самостійно обирати шляхи поставки виготовленої продукції замовнику (споживачу).
4. Звільнити продукцію підприємств, що виготовляється за державним замовленням і поставляється за міждержавними угодами за межі України, від обкладення вивізним (експортним) митом, а продукцію, що закуповується за імпортом для забезпечення виконання державного контракту і державного замовлення, від обкладення ввізним митом.
Міністерству фінансів разом з відповідними міністерствами і відомствами подавати Кабінетові Міністрів України пропозиції про надання виробникам експортної та гостродефіцитної низькорентабельної продукції, виробництво якої передбачено державним замовленням, податкових пільг у межах наявних можливостей державного бюджету. Міністерству економіки разом із замовниками визначати номенклатуру продукції, що потребує пільгового оподаткування.
5. Міністерствам і відомствам, що виступають державними замовниками, подати до 22 листопада ц. р. Міністерству економіки, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків та Державному комітетові з матеріальних ресурсів пропозиції щодо складу, обсягів і виконавців державного контракту і державного замовлення на 1994 рік.
Міністерству економіки, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і Державному комітетові з матеріальних ресурсів сформувати з урахуванням пріоритетів соціального розвитку країни, а також пропозицій організацій, що виступають державними замовниками, проекти державного контракту і державного замовлення на 1994 рік.
6. Міністерству економіки, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків, Міністерству фінансів, Державному комітетові з матеріальних ресурсів разом з іншими міністерствами і відомствами збалансувати обсяги державного контракту і державного замовлення з прогнозними обсягами поставок основних видів матеріально-технічних ресурсів і бюджетними асигнуваннями на капітальне будівництво та інші види робіт (послуг) і до 6 грудня 1993 року довести попередні показники обсягів державного контракту і державного замовлення та ліміти основних матеріально-технічних ресурсів, виробництво і споживання яких контролюється і централізовано розподіляється державою, до замовників (споживачів) і виконавців для укладення ними договорів.
7. Міністерству економіки разом з іншими міністерствами і відомствами подати до 10 грудня 1993 року Кабінетові Міністрів України проекти державного контракту і державного замовлення на 1994 рік.
Міністерству економіки після затвердження Урядом зазначених проектів довести завдання на поставку продукції, виконання робіт, надання послуг міністерствам, відомствам, Раді Міністрів Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям для розміщення його на підприємствах.
8. Міністерству економіки, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків, Державному комітетові з матеріальних ресурсів, Державному комітетові по нафті і газу забезпечити регулювання поставок продукції, що поставляється за міждержавними угодами в межах державного замовлення, з тим щоб насамперед задовольняти державні потреби і розв'язувати пріоритетні завдання соціально-економічного розвитку країни.
9. Установити, що всі виконавці державного контракту і державного замовлення щоквартально подають Міністерству статистики статистичну звітність про хід виконання державного контракту і державного замовлення.
Міністерству статистики забезпечити складання щоквартально статистичної звітності з цього питання.
10. Особливості формування, розміщення та виконання державного контракту і державного замовлення в сільському господарстві та для потреб оборони і безпеки визначаються окремими рішеннями Уряду України.
Виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України Ю. ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ Міністр Кабінету Міністрів України І. ДОЦЕНКО
Інд.18
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 12 листопада 1993 р. N 932
ПЕРЕЛІК
ресурсів, виробництво та споживання яких контролюється і централізовано розподіляється державою
-----------------------------------------------------------------
| Органи державної виконавчої влади,
| що здійснюють контрольно-розподільчі
Найменування продукції | функції в межах державного контракту
| і державного замовлення
-----------------------------------------------------------------
Електроенергія Міненерго
Нафта сира і газовий
конденсат Держкомнафтогаз
Бензин авіаційний -"-
Бензин автомобільний -"-
Паливо для реактивних
двигунів -"-
Паливо дизельне -"-
Мазут флотський -"-

................
Перейти до повного тексту