1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 15 лютого 2006 р. N 93-р
Київ
Про схвалення Концепції Державної програми реалізації технічної політики в агропромисловому комплексі на період до 2010 року
1. Схвалити Концепцію Державної програми реалізації технічної політики в агропромисловому комплексі на період до 2010 року, що додається.
Визначити Мінагрополітики замовником Програми.
2. Мінагрополітики разом з Мінпромполітики, Мінекономіки, Мінфіном, Міню'стом, Українською академією аграрних наук і НАК "Украгролізинг" розробити і подати у тримісячний строк Кабінетові Міністрів України проект Державної програми реалізації технічної політики в агропромисловому комплексі на період до 2010 року.
Прем'єр-міністр України Ю.ЄХАНУРОВ
Інд. 22
СХВАЛЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 15 лютого 2006 р. N 93-р
КОНЦЕПЦІЯ
Державної програми реалізації технічної політики в агропромисловому комплексі на період до 2010 року
Проблема недостатнього технічного забезпечення агропромислового комплексу, для розв'язання якої розробляється Концепція
На сьогодні агропромисловий комплекс забезпечений технікою лише на 45-65 відсотків потреби, яка за своїми показниками здебільшого не відповідає сучасним вимогам.
Погіршення експлуатаційних характеристик техніки призводить до зниження якості польових робіт, унаслідок чого у 2-5 разів збільшуються строки їх виконання та зростають виробничі втрати і витрати сільськогосподарських підприємств на проведення ремонтних робіт.
Основними причинами недостатнього технічного забезпечення агропромислового комплексу є зменшення платоспроможного попиту сільськогосподарських товаровиробників, що призвело до погіршення їх матеріально-технічної бази, зменшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції і відповідно до зменшення надходжень до бюджету.
Оголосивши свій політичний вибір про вступ до ЄС, Україна повинна забезпечити конкурентоспроможність власної сільськогосподарської продукції. Для цього необхідно зменшити витрати матеріально-технічних та енергетичних ресурсів на одиницю продукції та покращити її якість відповідно до вимог європейських стандартів.
Однак наявний в агропромисловому комплексі машинно-тракторний парк і способи його використання не дають змоги здійснити впровадження наукоємних технологій, налагодити виробництво конкурентоспроможної продукції.
Мета та завдання Державної програми реалізації технічної політики в агропромисловому комплексі
Метою Державної програми реалізації технічної політики в агропромисловому комплексі (далі - Програма) є підвищення рівня технічного забезпечення агропромислового комплексу на основі розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу, ефективності використання його матеріально-технічної бази, зменшення залежності від імпорту сільськогосподарської техніки з метою забезпечення продовольчої безпеки держави.
Завданнями Програми є:
забезпечення інформатизації механізованого виробництва сільськогосподарської продукції за наукоємними технологіями та підвищення її конкурентоспроможності;
зменшення витрат матеріально-технічних та енергетичних ресурсів на виробництво сільськогосподарської продукції і залежності агропромислового комплексу від імпорту техніки;
сприяння розвитку вітчизняного сільськогосподарського машинобудування для агропромислового комплексу;
формування і розвиток ринку матеріально-технічних та енергетичних ресурсів;
удосконалення форм використання матеріально-технічної бази агропромислового комплексу і механізму економічного стимулювання у сфері технічного забезпечення, зокрема порядку нарахування, обліку і використання коштів, що надходять від амортизації основних фондів;
удосконалення системи підготовки і підвищення кваліфікації інженерно-технічних кадрів та механізаторів;
підвищення ролі держави в управлінні процесом технічного переоснащення агропромислового комплексу, а інженерно-технічної служби - в інноваційному процесі в агропромисловому комплексі.

................
Перейти до повного тексту