1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 10 жовтня 2012 р. № 915
Київ
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. № 1362
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. № 1362 "Про затвердження Порядку і умов проведення конкурсу та вимог до професійного рівня адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 101, ст. 3718; 2012 р., № 43, ст. 1668) зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 жовтня 2012 р. № 915
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. № 1362 ( 1362-2011-п )
1. Назву та постановляючу частину постанови викласти в такій редакції:
"Про затвердження Порядку і умов проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги";
"Затвердити Порядок і умови проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, що додаються.".
2. Порядок і умови проведення конкурсу та вимоги до професійного рівня адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, затверджені зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
"ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 грудня 2011 р. № 1362
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 10 жовтня 2012 р. № 915)
ПОРЯДОК І УМОВИ
проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги
Загальні питання
1. Ці Порядок і умови визначають механізм проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі - конкурс), та вимоги до їх професійного рівня.
2. Конкурс проводиться комісіями, що утворюються головними управліннями юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - комісії), та полягає у відборі кращих адвокатів, які подали заяву про участь у конкурсі та документи, передбачені пунктом 18 цих Порядку і умов (далі - претенденти).
3. Рішення про проведення конкурсу приймається Мін’юстом за поданням Координаційного центру з надання правової допомоги (далі -Координаційний центр) з метою відбору претендентів для включення їх до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом, Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі на підставі договору (далі - реєстри адвокатів).
Зазначене рішення повинно містити найменування адміністративно-територіальної одиниці (одиниць), на території якої (яких) проводиться конкурс, період його проведення, іншу необхідну інформацію, а також мінімальну підсумкову оцінку претендента, достатню для його включення до відповідного реєстру адвокатів.
Координаційний центр розробляє план-графік проведення кожного конкурсу, який затверджується Мін’юстом.
Оголошення конкурсу
4. Оголошення про проведення конкурсу здійснюється шляхом оприлюднення інформації на офіційному веб-сайті Мін’юсту, веб-сайтах Координаційного центру (єдиному веб-порталі безоплатної правової допомоги), відповідних головних управлінь юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління юстиції), відповідного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі - центр з надання правової допомоги) та в місцевих засобах масової інформації не пізніше ніж за 30 днів до кінцевого строку подання претендентами заяв про участь у конкурсі (далі - заява).
5. В оголошенні про проведення конкурсу зазначаються такі відомості:
найменування та місцезнаходження головного управління юстиції, що забезпечує проведення конкурсу;
підстава для проведення конкурсу;
види правових послуг, для надання яких здійснюється відбір претендентів;
вимоги до професійного рівня претендентів;
перелік необхідних для участі в конкурсі документів;
спосіб та кінцевий строк подання претендентами заяв;
умови залучення відібраних претендентів до надання безоплатної вторинної правової допомоги (на постійній основі за контрактом або на тимчасовій основі на підставі договору);
дата і місце проведення етапів конкурсу;
прізвище, ім’я, по батькові, номер телефону, адреса електронної пошти та інші контактні дані осіб, які забезпечують зв’язок з претендентами.
Комісія
6. Комісія утворюється на території адміністративно-територіальної одиниці, в якій оголошено конкурс, у складі не менш як сім осіб. Персональний склад комісії затверджується відповідним головним управлінням юстиції. Головою та секретарем комісії визначаються посадові особи відповідного головного управління юстиції.
7. Склад комісії формується з представників адвокатури, Мін’юсту, Координаційного центру, відповідного головного управління юстиції, центру з надання правової допомоги, а також суддів та представників громадських організацій (за їх згодою) відповідного регіону.
У разі потреби комісія за своїм рішенням може для проведення розгляду поданих претендентами документів, оцінювання тестових завдань претендентів та результатів індивідуальних співбесід з ними утворювати робочі групи у складі не менш як трьох членів комісії.
8. Члени комісії здійснюють свої повноваження на громадських засадах і не можуть брати участі у конкурсі як претенденти.
9. Комісія:
забезпечує розгляд документів, поданих претендентами, проведення їх анонімного письмового тестування (далі - тестування) та індивідуальних співбесід з ними;
оцінює претендентів за критеріями та методикою, визначеними цими Порядком і умовами;
забезпечує формування, затверджує та подає відповідному головному управлінню юстиції списки адвокатів для включення їх до локальних реєстрів реєстрів адвокатів (далі - локальні реєстри адвокатів);
забезпечує відкритість та прозорість проведення конкурсу, захист персональних даних і конфіденційність результатів оцінювання претендентів;
здійснює інші повноваження щодо організації та проведення конкурсу згідно з цими Порядком і умовами.
10. Засідання комісії є правоможним у разі участі в ньому не менш як двох третин її складу.
11. Рішення комісії приймається більшістю голосів від її складу та оформляється протоколом, який підписується протягом трьох робочих днів після проведення засідання всіма членами комісії, присутніми на ньому (далі - протокол). У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови комісії.
12. Конкурс вважається таким, що завершився, з дня затвердження комісією списків відібраних претендентів для включення їх до локальних реєстрів адвокатів.
Документи, передбачені пунктом 18 цих Порядку і умов, зберігаються у відповідному центрі з надання правової допомоги протягом 10 років з дня виключення адвоката з реєстру адвокатів та протягом п’яти років з дня їх передачі головними управліннями юстиції - у разі подання таких документів претендентами, які за результатами оцінювання набрали кількість балів менше визначеної мінімальної підсумкової оцінки, достатньої для включення їх до реєстру (реєстрів) адвокатів.
Інші документи, передбачені цими Порядком і умовами, зберігаються у відповідному головному управлінні юстиції протягом п’яти років з дня виключення адвоката з реєстру адвокатів, а у разі, якщо претендент за результатами оцінювання набрав кількість балів менше визначеної мінімальної підсумкової оцінки, достатньої для включення його до реєстру (реєстрів) адвокатів, - протягом п’яти років з дня завершення конкурсу.
Вимоги до професійного рівня претендентів
13. Претенденти, які виявили намір взяти участь у конкурсі, повинні відповідати таким вимогам щодо їх професійного рівня:
наявність свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю;
знання нормативно-правових актів у сфері захисту прав людини;
знання норм процесуального та матеріального права;
знання та дотримання правил адвокатської етики;
вміння складати процесуальні заяви, скарги та інші документи правового характеру;
вміння працювати з правовими базами даних;
володіння державною мовою (володіння англійською мовою та/або мовами національних меншин, які на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці становлять значну частину населення, є перевагою);
досвід роботи (є перевагою).
Критерії та методика оцінювання претендентів
14. Претендент оцінюється комісією за такими критеріями:
досвід адвокатської діяльності;
спеціалізація адвоката;
наявність або відсутність заяв (скарг) щодо поведінки адвоката і застосування до нього протягом останніх трьох років дисциплінарних стягнень;
повнота виконання тестового завдання;
мотивація до надання безоплатної правової допомоги;
комунікабельність;
емоційна врівноваженість;
вміння претендента представити приклади надання ним правової допомоги.
15. Оцінювання претендента за результатами кожного етапу конкурсу здійснюється за п’ятибальною шкалою за формою, затвердженою Мін’юстом, шляхом проставляння напроти кожного з критеріїв оцінки рівня відповідності йому претендента.

................
Перейти до повного тексту