- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 22 листопада 2017 р. № 912 Київ |
Про затвердження Порядку та критеріїв надання закладу вищої освіти статусу національного, підтвердження чи позбавлення цього статусу
Відповідно до частини другої статті
29 Закону України
"Про вищу освіту" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок надання закладу вищої освіти статусу національного, підтвердження чи позбавлення цього статусу;
критерії надання та підтвердження статусу національного закладу вищої освіти.
2. Установити, що заклади вищої освіти, яким статус національного було надано до 2017 року включно, проходять підтвердження статусу за таким графіком (залежно від року надання статусу):
1994, 1995, 1996, 1997 - у 2018 році;
1998, 1999, 2000 - у 2019 році;
2001, 2002, 2003 - у 2020 році;
2004, 2005, 2006 - у 2021 році;
2007, 2008, 2009 - у 2022 році;
2010, 2011, 2012, 2013 - у 2023 році;
2014, 2015, 2016, 2017 - у 2024 році.
Прем'єр-міністр України |
В.ГРОЙСМАН |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 листопада 2017 р. № 912
ПОРЯДОК
надання закладу вищої освіти статусу національного, підтвердження чи позбавлення цього статусу
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає процедуру надання університету, академії, інституту незалежно від форми власності (далі - заклад вищої освіти) статусу національного, підтвердження чи позбавлення цього статусу.
2. Надання закладу вищої освіти статусу національного, підтвердження чи позбавлення його цього статусу здійснюється на основі критеріїв надання та підтвердження статусу національного закладу вищої освіти (далі - критерії).
Надання закладу вищої освіти статусу національного
3. Надання закладу вищої освіти статусу національного здійснюється відповідно до цього Порядку та критеріїв. Конкурс на здобуття статусу національного закладу вищої освіти оголошується Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти (далі - Національне агентство) до 31 січня кожного року з визначенням кількості вакантних статусів національного закладу вищої освіти на поточний рік, яка не може перевищувати кількості закладів вищої освіти, які були позбавлені статусу національного чи втратили його в попередньому календарному році. У разі відсутності вакантних статусів національного закладу вищої освіти в поточному році конкурс не оголошується.
4. Конкурсна справа закладу вищої освіти на здобуття статусу національного формується ним та складається з:
клопотання засновника (засновників) або уповноваженого ним (ними) органу (особи) про надання закладу вищої освіти статусу національного, що подається на підставі рішення вченої ради закладу вищої освіти;
самоаналізу виконання закладом вищої освіти критеріїв за формою, що встановлюється МОН за поданням Національного агентства;
висновку незалежної установи оцінювання та забезпечення якості вищої освіти, акредитованої Національним агентством, щодо повноти та об’єктивності самоаналізу, який готується на підставі ґрунтовної виїзної перевірки закладу вищої освіти;
стратегічного плану розвитку закладу вищої освіти на період до підтвердження статусу національного.
Конкурсні справи подаються щороку до 30 квітня Національному агентству.
5. Усі надані закладом вищої освіти матеріали конкурсної справи розміщуються на офіційному веб-сайті Національного агентства на постійній основі. Протягом двох місяців проводиться громадське обговорення конкурсної справи.
Зауваження, запитання, скарги та інші звернення, які надходять під час громадського обговорення конкурсної справи про надання закладу вищої освіти статусу національного, надсилаються Національним агентством закладу вищої освіти, узагальнення - його засновнику (засновникам) або уповноваженому ним (ними) органу (особі). Анонімні зауваження, запитання, скарги та інші звернення не розглядаються.
Прийняті до розгляду зауваження, запитання, скарги та інші звернення, які надійшли під час громадського обговорення, а також відповіді на них та пояснення закладу вищої освіти долучаються до конкурсної справи.
6. Національне агентство розглядає всі конкурсні справи та на підставі критеріїв приймає до 31 жовтня поточного року пропозицію щодо надання закладу вищої освіти статусу національного в межах кількості вакантних статусів та протягом 10 робочих днів передає її в МОН.
У разі виявлення недостовірної інформації в матеріалах конкурсної справи, а також у відповідях та поясненнях закладу вищої освіти на зауваження, запитання, скарги та інші звернення, які надходять під час громадського обговорення конкурсної справи, Національне агентство відмовляє закладу вищої освіти в пропозиції щодо надання статусу національного.
7. МОН розробляє та подає в установленому порядку Кабінетові Міністрів України проект Указу Президента України про надання закладу вищої освіти статусу національного.
Підтвердження чи позбавлення статусу національного закладу вищої освіти
8. Підтвердження статусу національного закладу вищої освіти здійснюється раз на сім років.
9. Національний заклад вищої освіти для підтвердження статусу національного подає до 30 червня сьомого року після року надання (попереднього підтвердження) статусу національного Національному агентству відповідну заяву, яка підписується керівником на підставі рішення вченої ради.
Моніторингова справа національного закладу вищої освіти на підтвердження статусу національного формується ним та складається із:
заяви про підтвердження статусу національного закладу вищої освіти;
самоаналізу виконання національним закладом вищої освіти критеріїв за формою, що встановлюється МОН за поданням Національного агентства;
висновку незалежної установи оцінювання та забезпечення якості вищої освіти, акредитованої Національним агентством, щодо повноти та об’єктивності самоаналізу, який готується на підставі ґрунтовної виїзної перевірки навчального закладу;
стратегічного плану розвитку на період до наступного підтвердження статусу національного закладу вищої освіти.
10. Усі надані національним закладом вищої освіти матеріали моніторингової справи розміщуються на офіційному веб-сайті Національного агентства на постійній основі. Протягом двох місяців проводиться громадське обговорення моніторингової справи.
Зауваження, запитання, скарги та інші звернення, які надходять під час громадського обговорення моніторингової справи, надсилаються Національним агентством національному закладу вищої освіти, узагальнення - його засновнику (засновникам) або уповноваженому ним (ними) органу (особі). Анонімні зауваження, запитання, скарги та інші звернення не розглядаються.
Прийняті до розгляду зауваження, запитання, скарги та інші звернення, які надійшли під час громадського обговорення, а також відповіді на них та пояснення національного закладу вищої освіти долучаються до моніторингової справи.
11. Національне агентство розглядає всі моніторингові справи та на підставі критеріїв приймає до 31 жовтня поточного року рішення про підтвердження статусу національного закладу вищої освіти або пропозицію щодо позбавлення цього статусу. Пропозиція щодо позбавлення статусу національного закладу вищої освіти протягом 10 робочих днів передається в МОН з необхідними супровідними документами.
У разі виявлення недостовірної інформації в матеріалах моніторингової справи, а також у відповідях та поясненнях національного закладу вищої освіти на зауваження, запитання, скарги та інші звернення, які надходять під час громадського обговорення моніторингової справи, Національне агентство подає МОН пропозицію щодо позбавлення закладу вищої освіти статусу національного незалежно від дати його надання чи підтвердження.
12. МОН розробляє та подає в установленому порядку Кабінетові Міністрів України проект Указу Президента України про позбавлення національного закладу вищої освіти статусу національного.
13. Протягом трьох місяців з дня позбавлення національного закладу вищої освіти статусу національного засновником (засновниками) або уповноваженим ним (ними) органом (особою) виключається з його найменування слово "національний".
14. Конкурсна справа про надання закладу вищої освіти статусу національного, який раніше був позбавлений цього статусу, приймається до розгляду не раніше ніж через два роки, а у разі позбавлення статусу відповідно до абзацу другого пункту 11 цього Порядку - не раніше ніж через п’ять років після позбавлення статусу.
Реорганізація та ліквідація національних закладів вищої освіти
15. Заклади вищої освіти із статусом національного подають щороку до 30 квітня Національному агентству та розміщують на власних офіційних веб-сайтах річний звіт про виконання критеріїв.
Усі річні звіти закладів вищої освіти із статусом національного розміщуються на офіційному веб-сайті Національного агентства на постійній основі.
Зауваження, запитання, скарги та інші звернення стосовно річних звітів надсилаються Національним агентством національному закладу вищої освіти, узагальнення - його засновнику (засновникам) або уповноваженому ним (ними) органу (особі). Анонімні зауваження, запитання, скарги та інші звернення не розглядаються.
Прийняті до розгляду зауваження, запитання, скарги та інші звернення, які надійшли під час громадського обговорення, а також відповіді на них долучаються до моніторингової справи у разі наступного підтвердження статусу національного закладу вищої освіти.
У разі неподання національним закладом вищої освіти річного звіту про виконання критеріїв Національне агентство подає МОН пропозицію щодо позбавлення національного закладу вищої освіти статусу національного незалежно від дати його надання чи підтвердження.
16. У разі реорганізації закладу вищої освіти із статусом національного шляхом його поділу або в разі ліквідації такого закладу вищої освіти статус національного втрачається.
У разі злиття за участю хоча б одного закладу вищої освіти із статусом національного такий статус національного зберігається за новоутвореним закладом вищої освіти протягом семи років з наступним підтвердженням в установленому порядку.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 листопада 2017 р. № 912
................Перейти до повного тексту