1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 12 квітня 1991 р. N 91
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 23 від 21.02.92 )
Про затвердження Умов та порядку державного соціального страхування осіб, які займаються індивідуальною й іншою трудовою діяльністю та іншими видами підприємництва, в тому числі на умовах індивідуальної (групової) оренди або в особистому селянському господарстві, в Українській РСР
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
Затвердити Умови та порядок державного соціального страхування осіб, які займаються індивідуальною й іншою трудовою діяльністю та іншими видами підприємництва, в тому числі на умовах індивідуальної (групової) оренди або в особистому селянському господарстві, в Українській РСР (додаються).
Голова Ради Міністрів УРСР В.ФОКІН Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР В.ПЄХОТА
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНІ
постановою Ради Міністрів УРСР
від 12 квітня 1991 р. N 91
Умови та порядок державного соціального страхування осіб, які займаються індивідуальною й іншою трудовою діяльністю та іншими видами підприємництва, в тому числі на умовах індивідуальної (групової) оренди або в особистому селянському господарстві, в Українській РСР
1. Державне соціальне страхування осіб, які займаються індивідуальною й іншою трудовою діяльністю та іншими видами підприємництва, в тому числі на умовах індивідуальної (групової) оренди або в особистому селянському господарстві *, провадиться на добровільній основі.
__________________
* Надалі - особи, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю, якщо не йдеться про інше.
2. Відповідно до чинного пенсійного законодавства особи, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю, мають право на трудову пенсію за умови сплати страхових внесків до Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР.
Вказані особи мають право на інші види забезпечення по державному соціальному страхуванню **, встановлені для робітників, службовців і членів кооперативів, за умови сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування Української РСР.
__________________
** Надалі - інші види забезпечення, якщо не йдеться про інше.
3. Особи, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю, мають право на державне соціальне страхування одночасно в Українському республіканському відділенні Пенсійного фонду СРСР і Фонді соціального страхування Української РСР або в одному з цих фондів.
4. Виплата трудових пенсій та інші види забезпечення осіб, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю, здійснюються за рахунок коштів Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР і Фонду соціального страхування Української РСР.
5. Страхові внески до Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР (Фонду соціального страхування Української РСР) сплачуються особами, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю, з їх доходів за тарифами, передбаченими для сплати страхових внесків до цих фондів з оплати праці робітників, службовців і членів кооперативів, включаючи й обов'язкові страхові внески громадян.
Розмір доходу визначається в порядку, встановленому чинним законодавством про прибутковий податок з громадян.
У разі коли громадянин займається індивідуальною трудовою діяльністю на основі патенту, він сплачує страхові внески з тієї суми доходу, виходячи з якої визначається плата за патент.
6. Особи, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю і виявили бажання на одержання пенсійного й інших видів забезпечення, звертаються до органів Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР і Фонду соціального страхування Української РСР за місцем проживання та заповнюють зобов'язання за встановленою формою (додаток N 1).
7. Відповідний орган Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР або Фонду соціального страхування Української РСР присвоює кожному застрахованому реєстраційний номер і вручає йому повідомлення про розмір страхового тарифу і строки сплати страхових внесків (додаток N 2).
8. Страхові внески до Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР (Фонду соціального страхування Української РСР) сплачуються в такому порядку:
у кожному кварталі страхувальники вносять 25 процентів річної суми страхових внесків, обчисленої по доходах за попередній рік, а ті, які вперше залучаються до сплати страхових внесків, - 25 процентів суми, обчисленої по передбачуваному доходу за поточний рік;
після закінчення року або припинення індивідуальної трудової діяльності річна сума внесків до Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР (Фонду соціального страхування Української РСР) обчислюється по фактично одержаному доходу, і різниця між цією сумою та сумами, сплаченими протягом року, підлягає стягненню із застрахованих або поверненню їм не пізніше 15 березня, а після припинення індивідуальної трудової діяльності в 15-денний строк;
у разі значного збільшення або зменшення протягом року доходу за бажанням застрахованих може бути проведений перерахунок страхових внесків.
9. Громадяни, які ведуть селянське господарство, сплачують страхові внески до Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР (Фонду соціального страхування Української РСР) один раз на рік після визначення остаточної суми річного доходу для кожного члена селянського господарства, але не пізніше 15 березня року, наступного за роком, по якому провадиться сплата страхових внесків.
10. Страхові внески до Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР (Фонду соціального страхування Української РСР) вносяться (перераховуються) на відповідний рахунок Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР (Фонду соціального страхування Української РСР).
11. Соціальне страхування осіб, які займаються індивідуальною трудовою діяльністю, припиняється за їх заявою з 1 числа місяця, наступного за місяцем подання заяви.
12. Особам, які припинили страхування або змінили місце проживання, органи Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР (Фонду соціального страхування Української РСР), видають довідку про сплату страхових внесків (додаток N 3), яка є підтвердженням трудового стажу, що дає право на пенсію або на інші види забезпечення. При цьому сплачені страхові внески поверненню не підлягають.
13. Контроль за своєчасним і повним надходженням страхових внесків здійснюють органи Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР (Фонду соціального страхування Української РСР) разом з державними податковими інспекціями.

................
Перейти до повного тексту