- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 4 листопада 1993 р. N 908 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 314 від 17.03.98 )
Про порядок ввезення на територію України засобів вимірювань
Відповідно до статті 20 Декрету Кабінету Міністрів України від 26 квітня 1993 р. N 40-93 "Про забезпечення єдності вимірювань" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Положення про порядок ввезення на територію України засобів вимірювань, що додається.
Державному комітетові по стандартизації, метрології та сертифікації і Державному митному комітетові прийняти рішення щодо забезпечення реалізації зазначеного Положення.
Виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України Міністр Кабінету Міністрів України | Ю. ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ І. ДОЦЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 листопада 1993 р. N 908
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок ввезення на територію України засобів вимірювань
1. Це Положення поширюється на засоби вимірювань, перелічені в додатку, що закуповуються та поставляються до України за імпортом одиницями, партіями, а також у складі комплектного устаткування (надалі - засобів вимірювань).
2. Підприємства, установи і організації незалежно від форм власності та виду діяльності, а також громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що діють на території України, та виробники (експортери) зарубіжних країн здійснюють ввезення на територію України засобів вимірювань на підставі дозволів (ліцензій).
Порядок видачі дозволів (ліцензій) встановлюється Держстандартом.
3. Одержувачі, виготівники, імпортери засобів вимірювань з метою отримання зазначеного дозволу (ліцензії) подають Держстандарту документацію, яка вміщує дані про технічні (в тому числі метрологічні) характеристики, та (або) експлуатаційну документацію і зразки засобів вимірювань для проведення експертизи, визначення можливості їх метрологічного забезпечення і проведення державних приймальних випробувань.
Представники Держстандарту в разі потреби можуть брати участь у переговорах із іноземними виготівниками і імпортерами засобів вимірювань з підготовки документів для їх поставки, у проведенні експертизи документації для вирішення питання віднесення технічних засобів до засобів вимірювань.
4. Відповідно до міжнародних договорів України можуть визнаватися результати державних випробувань, проведених у зарубіжних країнах, з подальшим занесенням засобів вимірювань до Державного реєстру засобів вимірювань, допущених до застосування в Україні.
5. Державні приймальні випробування або метрологічна атестація засобів вимірювань за кордоном, які здійснюються працівниками підприємств і організацій, що входять до сфери управління Держстандарту, проводяться за рахунок коштів одержувачів, виготівників (імпортерів) цих засобів вимірювань (з урахуванням витрат, пов'язаних з відрядженнями працівників за кордон). Розрахунки у іноземній валюті провадяться відповідно до валютного законодавства України.
6. Дозвіл (ліцензія) на ввезення засобів вимірювань до України видається Держстандартом у термін до 30 днів з моменту одержання позитивних результатів приймальних випробувань (метрологічної атестації) засобів вимірювань.
7. Якщо засоби вимірювань, що плануються до ввезення на територію країни (пропонуються для імпорту), не забезпечені методами і засобами повірки у країні, Держстандарт видає дозвіл (ліцензію) на їх ввезення за таких умов:
одержувач, виготівник (імпортер) засобів вимірювань передбачає одночасно і закупівлю (поставку) взірцевих засобів вимірювань для проведення повірки засобів вимірювань, що закуповуються (плануються до поставки). Номенклатура та кількість взірцевих засобів вимірювань повинна узгоджуватися з Держстандартом;
одержувач, виготівник (імпортер) засобів вимірювань подає Держстандарту документи, які свідчать про те, що засоби вимірювань, які ввозяться, будуть забезпечені необхідним повірочним устаткуванням.
8. Оплата проведення експертизи і державних приймальних випробувань (метрологічної атестації) здійснюється на договірній основі з урахуванням фактичних витрат.
................Перейти до повного тексту