1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 2 серпня 1996 р. N 906
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 50 від 18.01.2003 )
Про створення державної інспекції праці Міністерства праці
( Зміни в текст не внесено. Додатково див. Постанову КМ N 1572 від 28.12.96 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 254 від 02.03.98 N 1336 від 25.08.98 )
На виконання постанови Верховної Ради України від 15 грудня 1994 р. N 296 "Про порядок введення в дію Закону України "Про внесення змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення і Кримінального кодексу України" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Створити державну інспекцію праці Міністерства праці у складі:
головної державної інспекції праці - структурного підрозділу центрального апарату Міністерства праці;
територіальних державних інспекцій праці в областях, містах Києві та Севастополі, які входять до складу управлінь праці та зайнятості населення обласних державних адміністрацій, управлінь праці та зайнятості Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
2. Затвердити Положення про державну інспекцію праці Міністерства праці, що додається.
3. Збільшити граничну чисельність працівників центрального апарату Міністерства праці на 20 одиниць у зв'язку із створенням головної державної інспекції праці.
Міністерству фінансів під час уточнення показників Державного бюджету України на 1996 рік передбачити асигнування на ці цілі.
4. Обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям здійснити формування територіальних державних інспекцій праці у межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників, встановлених на 1996 рік з урахуванням створення цих інспекцій.
5. Покласти на інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, що входить до складу державної служби зайнятості, функції, визначені Положенням про державну інспекцію праці Міністерства праці.
Установити, що під час виконання повноважень, передбачених цим Положенням, інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Державного центру зайнятості підпорядковується також головній державній інспекції праці, а обласних, Київського та Севастопольського міських центрів зайнятості - відповідним територіальним державним інспекціям праці.
6. Установити, що за умовами оплати праці заступники Головного державного інспектора праці прирівнюються до заступників начальників управлінь міністерства, головні державні інспектори праці областей, міст Києва і Севастополя - відповідно до заступників начальників управлінь праці та зайнятості населення обласних державних адміністрацій, управлінь праці та зайнятості Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, інші працівники інспекцій - до відповідних посад Міністерства праці та місцевих органів державної виконавчої влади.
7. Головному управлінню державної служби при Кабінеті Міністрів України, Міністерству праці, Міністерству фінансів підготувати і подати до Кабінету Міністрів України проект рішення Уряду щодо віднесення до категорій державних службовців працівників державної інспекції праці.
8. Обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям виділити службові приміщення для територіальних державних інспекцій праці.
Київській міській державній адміністрації у зв'язку із створенням головної державної інспекції праці у складі центрального апарату Міністерства праці вирішити питання про відселення міського управління праці та зайнятості з будинку зазначеного Міністерства по вул. Пушкінській, 28.
9. Доручити Міністерству праці за погодженням із Міністерством статистики визначати форми і періодичність звітності про роботу органів державної інспекції праці.
10. Міністерству праці забезпечити у межах своєї компетенції розроблення відомчих нормативних актів, що регламентують діяльність державної інспекції праці.
11. Міністерству праці, Міністерству юстиції, Міністерству фінансів з метою законодавчого врегулювання питань діяльності державної інспекції праці Міністерства праці подати у двомісячний термін до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про зайнятість населення".
Прем'єр-міністр України П.ЛАЗАРЕНКО
Інд. 26
ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 серпня 1996 р. N 906
ПОЛОЖЕННЯ
про державну інспекцію праці Міністерства праці та соціальної політики
( На доповнення Положення див. Постанову КМ N 1572 від 28.12.96 ) ( У назві та тексті Положення слова "Міністерства праці", "Міністра праці" у відповідних відмінках замінено словами "Міністерства праці та соціальної політики", "Міністра праці та соціальної політики" у відповідних відмінках згідно з Постановою КМ N 254 від 02.03.98 ) ( У Положенні слова "податкова інспекція" в усіх відмінках замінено словами "органи державної податкової служби" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 1336 від 25.08.98 )
1. Державна інспекція праці Міністерства праці та соціальної політики (далі - державна інспекція) здійснює державний контроль за додержанням законодавства про працю на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності (далі - підприємства).
2. Державна інспекція складається з головної державної інспекції праці (далі - головна інспекція), що є структурним підрозділом центрального апарату Мінпраці, і територіальних державних інспекцій праці (далі - територіальна інспекція) у областях, містах Києві та Севастополі, які відповідно входять до складу управлінь праці та зайнятості населення обласних державних адміністрацій, управлінь праці та зайнятості Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Територіальні інспекції мають у своєму складі районних, міських (у містах обласного підпорядкування) державних інспекторів праці. У містах з населенням понад 500 тис. чоловік може створюватися структурний підрозділ територіальної інспекції.
Територіальні інспекції провадять свою діяльність під керівництвом головної інспекції.
3. Керівником державної інспекції є Головний державний інспектор праці - заступник Міністра праці та соціальної політики.
Керівником територіальної інспекції є Головний державний інспектор праці області, міст Києва та Севастополя.
4. Керівники територіальних інспекцій та їх заступники призначаються на посаду та звільняються з посади головами обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за поданням начальників управлінь праці та зайнятості населення області, управлінь праці та зайнятості міст Києва та Севастополя, погодженим з Головним державним інспектором праці - заступником Міністра праці та соціальної політики.
Працівники територіальних інспекцій призначаються на посаду і звільняються з посади начальниками управлінь праці та зайнятості населення обласних державних адміністрацій, управлінь праці та зайнятості Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за поданням Головного державного інспектора праці області, міст Києва та Севастополя.

................
Перейти до повного тексту