1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 вересня 2010 р. N 905
Київ
Про внесення змін до Порядку реалізації матеріальних цінностей державного резерву
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Внести зміни до Порядку реалізації матеріальних цінностей державного резерву, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. N 1078 (Офіційний вісник України, 2004 р., N 34, ст. 2246; 2008 р., N 26, ст. 820, N 93, ст. 3079), виклавши його в редакції, що додається.
2. Установити, що процедури реалізації матеріальних цінностей державного резерву, розпочаті до набрання чинності цією постановою, завершуються у порядку, затвердженому цією постановою.
3. Державному комітетові з державного матеріального резерву привести в місячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Інд. 18
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 серпня 2004 р. N 1078
( 1078-2004-п )
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 29 вересня 2010 р. N 905)
ПОРЯДОК
реалізації матеріальних цінностей державного резерву
1. Цей Порядок визначає процедуру реалізації матеріальних цінностей державного резерву, в тому числі мобілізаційного, на підставі актів Кабінету Міністрів України, прийнятих відповідно до Закону України "Про державний матеріальний резерв" (далі - матеріальні цінності).
2. Реалізація Держкомрезервом матеріальних цінностей здійснюється шляхом:
проведення аукціону;
продажу одержувачу, визначеному Кабінетом Міністрів України, для здійснення стабілізаційних заходів на внутрішньому ринку, надання державної підтримки галузям економіки, підприємствам, установам та організаціям (крім матеріальних цінностей, що відпускаються з державного резерву в порядку тимчасового позичання). Умови такого продажу визначаються Кабінетом Міністрів України.
3. Для проведення аукціону з реалізації матеріальних цінностей Держкомрезерв утворює аукціонний комітет (далі - комітет).
Комітет очолює Голова Держкомрезерву або його заступник.
До складу комітету входять представники Держкомрезерву, Мінекономіки і Мінфіну.
Кількість членів комітету не повинна становити менше ніж сім осіб.
Положення про комітет затверджує Голова Держкомрезерву за погодженням з Мінекономіки.
4. Організаційні заходи щодо проведення аукціону з реалізації матеріальних цінностей (далі - аукціон), в тому числі пов'язані з дослідженням цінової ситуації на внутрішньому ринку, проведенням маркетингу, публікацією оголошень, перевіркою якісного і кількісного стану та оцінкою матеріальних цінностей, здійснюються Держкомрезервом та/або за його дорученням підприємством, установою чи організацією, що належить до сфери його управління.
У разі коли здійснення організаційних заходів доручено підприємству, установі чи організації, що належить до сфери управління Держкомрезерву, відповідальність за недотримання вимог законодавства до проведення аукціону несе Держкомрезерв.
5. Матеріальні цінності за найменуваннями та кількістю об'єднуються Держкомрезервом у лоти.
Перелік матеріальних цінностей розміщується на офіційному веб-сайті Держкомрезерву та/або на веб-сайті підприємства, установи чи організації, уповноважених здійснювати організаційні заходи щодо проведення аукціону.
6. Початкова ціна матеріальних цінностей визначається Держкомрезервом як їх ринкова вартість на підставі звіту або акта про оцінку майна відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" та Національного стандарту N 1 "Загальні засади оцінки майна і майнових прав", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 р. N 1440 (Офіційний вісник України, 2003 р., N 37, ст. 1995).
Після отримання звіту або акта про оцінку ринкової вартості майна Держкомрезерв надсилає копію такого звіту або акта до Мінекономіки. Якщо Мінекономіки протягом п'яти робочих днів від дати їх надходження не висловило зауважень до результатів оцінки ринкової вартості матеріальних цінностей, Держкомрезерв у встановленому порядку розміщує оголошення про проведення аукціону.
7. Оголошення про проведення аукціону розміщується в газеті "Урядовий кур'єр" та на офіційному веб-сайті Держкомрезерву не менше ніж за 20 календарних днів до дати його проведення. Повідомлення про продаж матеріальних цінностей Держкомрезерв надсилає їх відповідальним зберігачам із запрошенням взяти участь в аукціоні.
В оголошенні про проведення аукціону зазначається:
найменування, одиниця виміру, кількість матеріальних цінностей у лоті, їх місце зберігання та номер лота;
початкова ціна лота;
розмір гарантійного внеску;
місце, дата і час проведення аукціону;
форма та спосіб подання заявки і перелік документів, які додаються до неї;
місце та строк подання заявки;
строк дії заявки;
контактні телефони осіб, відповідальних за проведення аукціону;
реквізити веб-сайту.
Більш детальна інформація про проведення аукціону розміщується на офіційному веб-сайті Держкомрезерву.
8. Інформація про зміну місця, дати, часу чи умов проведення аукціону розміщується на офіційному веб-сайті Держкомрезерву не пізніше ніж за три робочі дні до дати його проведення.
9. Учасниками аукціону є суб'єкти господарювання (резиденти або нерезиденти), які подали заявку на участь в аукціоні (далі - заявка), сплатили гарантійний внесок та погодилися розпочати торги виходячи з початкової ціни лота.
10. Учасник аукціону має право:
подати тільки одну заявку на конкретний лот;
відкликати заявку або внести зміни до неї до закінчення строку її подання без втрати гарантійного внеску.
11. Форма заявки, а також перелік документів, що додаються до неї, затверджуються Держкомрезервом та оприлюднюються на його офіційному веб-сайті.
У заявці зазначається номер лота, найменування, місце зберігання, кількість, одиниця виміру матеріальних цінностей та підтверджується згода учасника взяти участь у торгах за початковою ціною лота, зазначеною в оголошенні.
До заявки додаються:
документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску;
виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (для резидентів);
документ про підтвердження реєстрації іноземної юридичної особи в країні її місцезнаходження, легалізований у встановленому порядку (для нерезидентів).
12. Заявка разом з документами, що додаються до неї, у запечатаному конверті надсилається Держкомрезерву або подається за актом приймання-передачі, який підписується секретарем комітету та уповноваженим представником учасника аукціону.
На конверті зазначаються назва та номер лота, повне найменування і місцезнаходження учасника аукціону і робиться напис "На аукціон".

................
Перейти до повного тексту