1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 4 листопада 2015 р. № 903
Київ
Про затвердження Порядку підготовки проектів директив, вказівок і технічного завдання для участі у заходах міжнародного характеру та звітів за їх результатами
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 877 від 09.11.2016 № 1131 від 08.10.2022 № 765 від 25.07.2023 № 793 від 01.08.2023 № 803 від 09.07.2024 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок підготовки проектів директив, вказівок і технічного завдання для участі у заходах міжнародного характеру та звітів за їх результатами, що додається.
2. Міністерствам, іншим органам виконавчої влади привести у двомісячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.

Прем'єр-міністр України

А.ЯЦЕНЮК

Інд. 74


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 листопада 2015 р. № 903
ПОРЯДОК
підготовки проектів директив, вказівок і технічного завдання для участі у заходах міжнародного характеру та звітів за їх результатами
1. Цей Порядок визначає механізм підготовки проектів директив, вказівок і технічного завдання для участі делегацій України, Кабінету Міністрів України, відомчих делегацій (делегацій державних органів) та представників України, Кабінету Міністрів України, державних органів (далі - делегації та представники) у заходах міжнародного характеру (далі - захід) та звітів за результатами такої участі.
2. Проекти директив, вказівок і технічного завдання готуються державним органом, що є уповноваженим брати безпосередню участь у заходах або якого в установленому порядку визначено головним (у разі участі у заході кількох державних органів) (далі - відповідальний орган), з урахуванням позицій заінтересованих державних органів та подаються на погодження МЗС.
3. Директиви ( додаток 1) готуються для участі у переговорах, що стосуються особливо важливих питань дво- та багатостороннього співробітництва, а також з метою укладення міжнародних договорів України від імені України та Кабінету Міністрів України і подаються на затвердження відповідно Президентові України та Кабінету Міністрів України.
4. Вказівки ( додаток 2) готуються з окремих питань порядку денного заходу, що становить особливий інтерес для України (просування національних інтересів держави в регіоні та світі; отримання державою кредитно-фінансової та технічної допомоги; зміцнення національної безпеки та обороноздатності України, у тому числі у контексті інтеграції у євроатлантичний безпековий простір; забезпечення енергетичної безпеки України; реалізація ключових реформ та виконання стратегічних програм економічного розвитку держави, у тому числі у високотехнологічних сферах; зміцнення позитивного іміджу України та міжнародна співпраця в галузі інформаційної політики; реалізація політики ЄС, зокрема у контексті євроінтеграційного курсу України; забезпечення миру та стабільності в регіоні, на європейському континенті, у світі; захист прав людини, навколишнього середовища), а також у разі укладення міжвідомчих договорів України.
5. Технічне завдання (додаток 3) готується для участі у заходах міжнародного характеру, пов’язаних із здійсненням зовнішніх відносин, зокрема міжнародних конференціях, сесіях органів міжнародних організацій, засіданнях спільних міжурядових комісій з питань співробітництва та інших заходах, у ході яких передбачено викладення позиції Української Сторони.
6. Погоджений МЗС проект вказівок або технічного завдання затверджується відповідальним органом.
6-1. Погоджений МЗС проект вказівок для участі у засіданні Комітету асоціації між Україною та ЄС, у тому числі Комітету асоціації у торговельному складі, їх підкомітетів, а також діалогів Україна - ЄС, участі у заходах в рамках переговорного процесу про вступ України до ЄС затверджується Віце-прем’єр-міністром України, до компетенції якого віднесено питання європейської та євроатлантичної інтеграції.
( Порядок доповнено пунктом 6-1 згідно з Постановою КМ № 877 від 09.11.2016; в редакції Постанови КМ № 803 від 09.07.2024 )
7. Підготовка проектів директив, вказівок і технічного завдання здійснюється з дотриманням таких критеріїв, як логічна послідовність, належна ясність викладу, точність опису, відсутність суперечностей, лаконічність, дотримання структури проекту документа, нормативність мовних засобів офіційно-ділового стилю.
8. Формулювання позиції Української Сторони у тексті директив, вказівок і технічного завдання здійснюється за допомогою таких словосполучень, як "Делегації керуватися", "Виходити з того, що", "Домагатися ухвалення того, щоб", "Наполягати на тому, щоб", "Заперечувати щодо", "Категорично наполягати на тому, щоб", "Аргументувати тим, що", "Прагнути того, щоб", "Протидіяти тому, щоб", "Вживати заходів з метою" тощо.
9. Проекти директив, вказівок і технічного завдання готуються у двох примірниках, один з яких після погодження МЗС надсилається відповідальному органові, другий - залишається в МЗС. До зазначених проектів додаються супровідні матеріали (лист-запрошення, склад делегації, програма заходу, його порядок денний, проекти документів, які передбачається розглянути або підписати), а також можуть додаватися листи-погодження державних органів, інші необхідні документи.

................
Перейти до повного тексту