1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Сербія про співробітництво в галузі залізничного транспорту
( Угоду затверджено Постановою КМ № 433 від 21.06.2017 )
Дата підписання: 06.06.2013
Дата затвердження КМУ: 21.06.2017
Дата набрання чинності для України: 10.08.2017
Кабінет Міністрів України та Уряд Республіки Сербія, далі - "Договірні Сторони",
керуючись принципами рівноправності і взаємної поваги,
надаючи важливого значення координації спільної діяльності залізничного транспорту України та Республіки Сербія,
визнаючи важливість пасажирських і вантажних залізничних перевезень як у двосторонньому сполученні, так і транзитом у треті країни,
будучи переконаними, що укладання цієї Угоди є необхідним,
домовились про таке:
Стаття 1
Договірні Сторони співпрацюють, надають одна одній необхідне сприяння з метою подальшого розвитку залізничного сполучення між державами Договірних Сторін, і вживають необхідних заходів для покращення пасажирських і вантажних міжнародних залізничних перевезень.
Договірні Сторони здійснюють на регулярній основі виробничо-технічне, економічне та науково-технічне співробітництво в галузі залізничного транспорту.
Кожна Договірна Сторона забезпечує в рамках національного законодавства своїх держав і чинних міжнародних правил необхідні умови для якісного та безперешкодного перевезення пасажирів, вантажів, багажу і пошти, проходження рухомого складу через території держав Договірних Сторін, як у прямому сполученні, так і транзитом в треті країни.
Стаття 2
Для цілей цієї Угоди термін:
1. "Компетентні органи держав Договірних Сторін" означає:
Для України - Міністерство інфраструктури України;
Для Республіки Сербія - Міністерство транспорту Республіки Сербія.
2. "Залізниці держав Договірних Сторін" означає: підприємство, установа чи організація залізничного транспорту, що здійснює перевезення пасажирів та вантажів, відповідно до національного законодавства держав Договірних Сторін;
3. "Персонал залізниці" означає: працівники Залізниць держав Договірних Сторін, які безпосередньо виконують свої обов'язки, що випливають з цієї Угоди.
4. "Приймаюча держава" означає: держава, на території якої персонал залізниці держави іншої Договірної Сторони виконує обов'язки, які випливають з цієї Угоди.
Стаття 3
Договірні Сторони домовились здійснювати міжнародні пасажирські та вантажні перевезення у відповідності з міжнародними угодами в галузі залізничного транспорту, сторонами яких є вони або їхні держави, в тому числі згідно з правилами, що регулюють залізничні перевезення.
Кожна з Договірних Сторін залишає за собою право укладати міжнародні угоди в галузі залізничного транспорту з іншими державами без порушень інтересів іншої Договірної Сторони.
Стаття 4
Компетентні органи в сфері залізничного транспорту держав Договірних Сторін мають право укладати двосторонні угоди, які встановлюють процедури імплементації цієї Угоди, відповідно до конкретних обставин, стосовно:
1) взаємного визнання сертифікатів, виданих відповідно до національного законодавства держав Договірних Сторін;
2) технічних і технологічних систем залізниць держав Договірних Сторін;
3) підготовки кадрів та фахівців у галузі залізничного транспорту;
4) інших питань.
Стаття 5
Залізниці держав Договірних Сторін забезпечують безперешкодний прийом та переміщення транзитних вантажів, що перевозяться Залізницями держав обох Договірних Сторін згідно з діючими тарифами, за винятком вантажів, імпорт та транзит яких заборонений або обмежений національним законодавством держав Договірних Сторін.
Організація прямих перевезень вантажів залізничним транспортом з території України транзитом через територію Республіки Сербія та з території Республіки Сербія транзитом через територію України та транзитом з третіх країн у треті країни регулюються двосторонніми протоколами між Компетентними органами держав Договірних Сторін і багатосторонніми міжнародними угодами в галузі залізничного транспорту, учасниками яких є їхні держави.
Стаття 6
Договірні Сторони визнали необхідним здійснювати скоординовану тарифну політику у сфері залізничного сполучення держав Договірних Сторін на основі принципів взаємності та ринкової економіки.
Стаття 7
Залізниці держав Договірних Сторін повинні забезпечити взаємне оперативне інформування одна одної про виникнення перешкод на шляху залізничного сполучення на територіях своїх держав, а також про усунення цих перешкод.

................
Перейти до повного тексту