- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 28 жовтня 1993 р. N 893 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 987 від 18.12.2017 )
Про Концепцію поетапного виробництва і впровадження контрольно-касових апаратів у підприємствах торгівлі, громадського харчування і послуг
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1336 від 25.08.98 )
З метою ефективного і системного впровадження електронних контрольно-касових апаратів для забезпечення своєчасного надходження в державний бюджет платежів від суб'єктів підприємницької діяльності та на виконання Указу Президента України від 11 жовтня 1993 р. N 444/93 "Про заходи щодо виробництва та впровадження контрольно-касових апаратів на підприємствах, що здійснюють торгівлю та надають послуги за готівку" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Схвалити Концепцію поетапного виробництва і впровадження контрольно-касових апаратів у підприємствах торгівлі, громадського харчування і послуг (додається).
Виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України Міністр Кабінету Міністрів України | Ю. ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ І. ДОЦЕНКО |
СХВАЛЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 жовтня 1993 р. N 893
КОНЦЕПЦІЯ
поетапного виробництва і впровадження контрольно-касових апаратів у підприємствах торгівлі, громадського харчування і сфери послуг
1. Аналіз сучасного стану справ
На сьогодні в країні налічується 192,6 тис. підприємств торгівлі, громадського харчування і 53,6 тис. підприємств сфери послуг. Кількість контрольно-касових апаратів у торговельній мережі становить понад 94 тис. одиниць.
За станом 21 липня 1993 р. потребу в касових апаратах визначено в обсязі 279 тис. одиниць.
Касові апарати, якими оснащувалися підприємства України, виробляються в Російській Федерації, звідки вони завозилися в кількості близько 10 тис. штук щорічно, що задовольняло потребу в них на 20 відсотків.
Згідно з Декретом Кабінету Міністрів України від 8 квітня 1993 р. N 32-93 "Про застосування контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та постановою Уряду від 11 березня 1993 р. N 180 "Про організацію виробництва електронних касових апаратів, ваго-касових комплексів, систем і засобів штрихового кодування" передбачено налагодити їх виробництво в Україні і визначено головну організацію - Київське науково-виробниче об'єднання "Електронмаш".
Українським споживачам пропонують свої касові апарати фірми "Sanyo", "Casio", "Samsyng", "Omron". За попередніми оцінками експертів вищезазначені фірми зможуть постачати на Україну 40-60 тис. одиниць електронно-касових апаратів (ЕККА) щорічно.
Більшість підприємств торгівлі, громадського харчування і сфери послуг, що належать до державного сектора і споживчої кооперації, нині перебувають у вкрай важкому фінансовому становищі і є практично неплатоспроможними. Слід також зазначити, що Міністерство фінансів відмовило їм у наданні цільового кредиту для придбання касових апаратів. Тому закупити імпортні апарати за високою ціною вони найближчим часом будуть не в змозі.
Таким чином, для успішної реалізації програми впровадження ЕККА доцільно орієнтуватися на власне виробництво цієї техніки. Інофірми слід залучати на конкурсній основі, причому лише ті, які згодні створювати спільні підприємства і продавати Україні ліцензійні технології виготовлення ЕККА, що прискорить створення власної електронної касової техніки.
2. Завдання концепції
Головна мета концепції - забезпечення виконання урядових рішень щодо організації виробництва та застосування ЕККА, що, в свою чергу, сприятиме:
своєчасному і повному надходженню в державний бюджет платежів від суб'єктів підприємницької діяльності;
повній сплаті податків суб'єктами підприємницької діяльності згідно з чинним законодавством;
посиленню захисту прав споживача шляхом надання йому чека, який відповідає вимогам Державної податкової адміністрації;
( Абзац розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1336 від 25.08.98 )
вирішенню соціально-економічних проблем, зокрема збереженню робочих місць і виробничому завантаженню промислових підприємств України;
створенню вітчизняної індустрії конкурентоспроможної електронної касової техніки;
створенню на базі ЕККА системи технічних засобів для автоматизованого контролю діяльності у сферах торгівлі, громадського харчування та служби побуту і управління цими процесами.
3. Основні напрями й етапи вирішення проблеми
Досвід показує, що вирішити проблему забезпечення численних підприємств торгівлі, громадського харчування і сфери послуг касовими апаратами через якийсь один канал надходження за стислий проміжок часу (1 рік) нереально. У зв'язку з цим пропонується реалізувати програму впровадження ЕККА, діючи в кількох напрямах:
1) протягом 2-3 років використовувати наявні касові апарати з переведенням їх на подовжений цифровий ряд (розрядність індикації);
2) прискорити виробництво ЕККА на вітчизняних підприємствах, залучивши додаткові валютні кошти для закупівлі за імпортом комплектуючих вузлів і деталей, придбання ліцензійних технологій виготовлення механізмів друку ЕККА за окремими контрактами;
3) закупити певну кількість ЕККА за імпортом з одночасною організацією їх сервісного обслуговування та виробництва витратних матеріалів (касових стрічок, чорнила, фарб) на Україні.
На сьогодні можливості власного виробництва становлять: 1993 р. - 10 тис. одиниць, 1994 р. - 180 тис., починаючи з 1995 р. - 200 тис. одиниць щорічно. На 1993-94 рр. може бути передбачено також закупівлю ЕККА за імпортом загальним обсягом до 50 тис. одиниць. У цьому разі доцільно встановити щорічну квоту закупівлі, яку контролюватимуть Міністерство економіки і Міністерство зовнішніх економічних зв'язків.
................Перейти до повного тексту