1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 5 червня 2000 р. N 892
Київ
Про заходи щодо стабілізації роботи підприємств вугільної промисловості
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 270 від 07.03.2002 - набирає чинності з 02.04.2002 N 359 від 23.03.2004 N 541 від 29.04.2004 N 720 від 25.05.2006 )
З метою забезпечення стабілізації роботи підприємств вугільної промисловості та залучення додаткових джерел їх фінансування Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Міністерству вугільної промисловості забезпечити поставку вугільної продукції споживачам, у тому числі до рівня експлуатаційного запасу на теплових електростанціях, установам і організаціям, що фінансуються з державного бюджету, відповідно до обсягів, встановлених укладеними угодами.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 720 від 25.05.2006 )
2. Дозволити Державному казначейству провести, як виняток, централізовані авансові розрахунки за електричну енергію, спожиту в 2000 році установами та організаціями, що фінансуються з державного бюджету, в сумі 25 млн. гривень. Головним розпорядникам коштів державного бюджету в тижневий термін внести Міністерству фінансів пропозиції про зміни кошторисів та бюджетного розпису щодо розпорядників нижчого рівня в межах коштів, передбачених на зазначені цілі в державному бюджеті на 2000 рік.
Державному казначейству забезпечити згідно із затвердженим графіком щоденне перерахування коштів, передбачених для оплати електричної енергії, спожитої установами і організаціями, які фінансуються з державного бюджету, централізовано на спеціальний рахунок Міністерства палива та енергетики виключно для проведення розрахунків з вугледобувними підприємствами - постачальниками вугільної продукції на теплові електростанції.
3. Міністерству економіки, Міністерству фінансів, Державній акціонерній компанії по матеріальних резервах забезпечити закладення до державного резерву енергетичного вугілля на суму 25 млн. гривень.
4. Покласти персональну відповідальність на Голову Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за забезпечення щомісячних розрахунків у повному обсязі за отриману паливопостачальними організаціями вугільну продукцію.
Дозволити Державному казначейству за зверненнями Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій провести взаєморозрахунки з постачальниками вугільної продукції в рахунок надання пільг і субсидій за платежами за спожиті населенням енергоносії в межах обсягу дотацій, недоотриманих згідно з встановленим розписом доходів та видатків державного бюджету на 2000 рік.
5. Міністерству палива та енергетики:
разом з Фондом державного майна та Міністерством фінансів до 15 червня ц.р. розглянути можливість спрямування додаткових надходжень, отриманих від приватизації об'єктів незавершеного будівництва та від продажу акцій обласних енергопостачальних організацій через підвищення їх ринкової ліквідності, на погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам вугільної промисловості та фінансування капітальних вкладень для завершення будівництва пускових об'єктів вугільної промисловості, рівень готовності яких становить понад 70 відсотків;
разом з Міністерством економіки та Міністерством фінансів підготувати проект відповідних змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2000 рік".
6. Міністерству палива та енергетики, Міністерству фінансів, Міністерству економіки, Міністерству юстиції разом з Державною податковою адміністрацією в місячний термін опрацювати механізм роздержавлення збиткових вугледобувних підприємств, що підлягають ліквідації, та підготувати проекти відповідних нормативно-правових актів щодо створення інвестиційно привабливих умов для їх приватизації.

................
Перейти до повного тексту