- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Розпорядження
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 17 жовтня 2007 р. N 888-р Київ |
( Розпорядження втратило чинність на підставі Постанови КМ
N 523 від 22.07.2015 )
Про схвалення Стратегії модернізації системи управління державними фінансами
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 968 від 07.09.2011 )
1. Схвалити Стратегію модернізації системи управління державними фінансами, що додається.
2. Мінфіну, Державному казначейству та ГоловКРУ розробити і затвердити у тримісячний строк план заходів щодо реалізації Стратегії, схваленої цим розпорядженням.
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
СХВАЛЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 17 жовтня 2007 р. N 888-р
СТРАТЕГІЯ
модернізації системи управління державними фінансами
Загальна частина
В умовах глобалізації економіки наявність ефективної системи управління державними фінансами (далі - система управління фінансами) має фундаментальне значення для забезпечення стабільності національної бюджетної системи, а також загальної фінансової безпеки та стійкого економічного зростання кожної країни. Вона займає провідне місце в системі державного управління. Принципи і механізми, що лежать в її основі, є, з одного боку, фактором соціально-економічного розвитку країни, з іншого, - ефективним інструментом державного регулювання.
Метою Стратегії модернізації системи управління державними фінансами (далі - Стратегія) є визначення стратегічних принципів і напрямів розвитку цієї системи та підвищення ефективності її функціонування шляхом удосконалення нормативно-правового забезпечення і створення інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління державними фінансами (далі - інтегрована інформаційно-аналітична система).
Замовником інтегрованої інформаційно-аналітичної системи є Мінфін разом з Казначейством і Держфінінспекцією, користувачами - розпорядники та одержувачі бюджетних коштів, органи виконавчої влади, організації та установи, що провадять діяльність, яка повністю або частково пов'язана з управлінням державними коштами.
( Абзац третій розділу "Загальна частина" із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 968 від 07.09.2011 )
Передумови модернізації системи управління фінансами
Існуюча в Україні система управління фінансами сформувалася під впливом структурних змін, які відбулися в усіх сферах суспільного життя, і характеризується недостатнім рівнем інституціональної спроможності та інтеграції її учасників.
Недостатність інтеграції окремих складових системи управління фінансами не дає змоги забезпечити гармонійний розвиток усієї системи управління фінансами та бути ефективним інструментом державного регулювання соціально-економічної сфери.
Недоліками існуючої інформаційної інфраструктури системи управління фінансами є автономне функціонування інформаційно-аналітичних відомчих систем, зокрема відсутність інтегрованої бази даних державних органів влади, які мають пряме чи опосередковане відношення до планування, використання чи контролю за фінансовими потоками держави, організаційна розпорошеність наявних інформаційних ресурсів.
Принципи модернізації системи управління фінансами
Основними принципами модернізації системи управління фінансами відповідно до рекомендацій Комісії Європейських співтовариств є:
системність і послідовність політики та дій у сфері державних фінансів, що потребує високого рівня організації роботи державних інституцій, повноти, точності і надійності інформації про стан та розвиток державних фінансів;
ефективність управлінських рішень, у тому числі щодо використання бюджетних коштів, які повинні бути спрямовані на досягнення стратегічних цілей та базуватися на результатах аналізу поточної ситуації, попередньому досвіді та оцінці майбутнього впливу;
відкритість і прозорість, що передбачає доступність для суспільства і засобів масової інформації процедур розгляду та ухвалення рішень щодо використання державних фінансів, обов'язкове оприлюднення виявлених у процесі контролю фактів їх незаконного, нецільового та неефективного використання, підзвітність та відповідальність суб'єктів сектору державного управління за прийняття та невиконання управлінських рішень.
Завдання модернізації системи управління фінансами
Завданнями модернізації системи управління фінансами є:
розширення функціональності фінансової системи;
удосконалення державного управління бюджетною сферою;
забезпечення прозорості бюджетного процесу, цілісності, актуальності, повноти фінансової звітності;
................Перейти до повного тексту