1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
( Указ не застосовується на території України згідно із Законом N 2215-IX від 21.04.2022 )
Про відповідальність за порушення вимог, спрямованих на поліпшення екологічної обстановки в Українській РСР
( Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1990, N 5, ст.60 ) ( Указ затверджено Законом N 8816-XI від 17.02.1990, ВВР, 1990, N 10, ст.133 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Кодексом N 2341-III від 05.04.2001, ВВР, 2001, N 25-26, ст.131 Законом N 200-IV від 24.10.2002, ВВР, 2002, N 51, ст.371 Кодексом N 4651-VI від 13.04.2012, ВВР, 2013, N 9-10, N 11-12, N 13, ст.88 )
З метою створення необхідних умов для поліпшення екологічної обстановки в республіці, справи охорони здоров'я населення, його інформованості про стан навколишнього середовища та враховуючи пропозиції трудящих і наукової громадськості в цьому питанні, Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:
1. Встановити, що відомості про екологічну, в тому числі радіаційну, обстановку в Українській РСР, яка зв'язана з забрудненням землі, водних ресурсів, атмосферного повітря, продуктів харчування і негативно впливає на здоров'я людей, рослинний і тваринний світ, а також про стан захворюваності населення в районах з підвищеною екологічною небезпекою підлягають обов'язковому обнародуванню.
Органи, на які покладено державний контроль за охороною і використанням природних об'єктів, та органи охорони здоров'я зобов'язані публікувати зазначені вище відомості в республіканських та обласних газетах, повідомляти про них по радіо і телебаченню.
Порядок і періодичність обнародування цих відомостей визначаються Радою Міністрів Української РСР.
( Стаття 2 втратила чинність на підставі Закону N 200-IV від 24.10.2002 )
3. Встановити, що порушення вимог режиму радіаційної безпеки у спеціально визначеній зоні радіаційного забруднення, що виражається у проникненні в цю зону без дозволу відповідних органів або самовільному поселенні у ній, або знищенні, пошкодженні чи перенесенні знаків радіаційного забруднення або огорожі зазначеної зони, або винесенні чи вивезенні з неї без відповідного дозволу будівельних матеріалів, плодів, ягід, грибів, інших продуктів харчування, домашніх речей або інших предметів, - тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від тридцяти до п'ятдесяти карбованців з конфіскацією цих предметів і на службових осіб - від п'ятдесяти до ста карбованців.
Предмети, вивезені з цієї зони службовими особами, підлягають вилученню. Конфісковані та вилучені відповідно до цього Указу предмети знищуються в установленому порядку.
Протоколи про порушення, передбачені цією статтею, складаються уповноваженими на те службовими особами органів внутрішніх справ.
Справи про зазначені правопорушення розглядаються народними суддями районних (міських) народних судів.
При винесенні постанови про накладення адміністративного стягнення за самовільне поселення в спеціально визначеній зоні радіаційного забруднення суддя зобов'язує порушника залишити цю зону. Порядок виконання даної вимоги визначається Міністерством внутрішніх справ Української РСР за погодженням з Міністерством юстиції Української РСР.
4. Виробництво, заготівля, реалізація сільськогосподарської продукції, що містить засоби захисту рослин, стимулятори їх росту, мінеральні добрива та інші хімічні препарати понад гранично допустимі рівні концентрації, - тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі до п'ятдесяти карбованців і на службових осіб - до ста карбованців.
Протоколи про зазначені правопорушення складаються уповноваженими на те службовими особами органів державного санітарного і ветеринарного нагляду.
Справи про правопорушення, передбачені цією статтею, розглядаються адміністративними комісіями при виконавчих комітетах районних, міських, районних у містах Рад народних депутатів.

................
Перейти до повного тексту