1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Урядом України і Урядом Республіки Узбекистан про співробітництво у митних справах
Дата підписання: 05.12.1996
Дата набрання чинності для України: 05.12.1996
Уряд України і Уряд Республіки Узбекистан (далі Сторони),
бажаючи розвивати дружні стосунки, включаючи і співробітництво у галузі митної справи,
прагнучи шляхом співробітництва митних служб сприяти розвитку та прискоренню пасажирського та вантажного сполучення між Сторонами,
усвідомлюючи, що дотримання митного законодавства та боротьба з митними правопорушеннями можуть бути здійснені більш успішно завдяки співробітництву митних служб Сторін,
домовилися про таке:
Стаття 1
Визначення
Для цілей цієї Угоди використовувані терміни означають:
"митне законодавство" - сукупність правових норм Сторін, що регулюють порядок ввезення, вивезення та транзиту товарів, ручної поклажі та багажу пасажирів, валютних та інших цінностей, міжнародних поштових відправлень, стягнення мита, зборів та інших платежів, надання пільг, встановлення заборон та обмежень, а також контролю за переміщенням товарів через митні кордони Сторін;
"митні служби" - центральні митні органи Сторін;
"митне правопорушення" - порушення або спроба порушення митного законодавства;
"особа" - фізична або юридична особа;
"наркотичні засоби" - речовини, які включені ООН до переліків Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року, з усіма наступними змінами та доповненнями;
"психотропні речовини" - речовини, включені ООН до переліків Конвенції про психотропні речовини 1971 року, з усіма наступними змінами та доповненнями.
Стаття 2
Сфера застосування Угоди
Сторони, на основі цієї Угоди та через митні служби, у рамках їх компетенції і за умови додержання законодавства Сторін, будуть співпрацювати з метою:
а) удосконалення пасажирського та вантажного сполучення між Сторонами;
б) забезпечення правильного стягнення мита, зборів та інших платежів, а також застосування митних пільг;
в) відвернення, розслідування та припинення митних правопорушень.
Стаття 3
Спрощення митних формальностей
1. Митні служби:
а) вживають за взаємною згодою необхідних заходів щодо спрощення митного оформлення;
б) визнають митні забезпечення (пломби, відбитки печаток, штампів) і митні документи, одна одної, а при необхідності застосовують власні митні забезпечення на товари, що перемішуються.
2. Товари та транспортні засоби, які слідують транзитом, звільнюються від митного догляду, за винятком випадків, коли є підстави вважати, що їх ввезення, вивезення і транзит заборонені згідно із законодавством Сторін або є наявним митне правопорушення.
Стаття 4
Надання свідчень
1. Митні служби надають одна одній на запит свідчення, які підтверджують, що товари ввезені або вивезені з території однієї із Сторін, вивозяться або ввозяться на територію іншої Сторони на законних підставах. У свідченнях вказуються вид та результати митних процедур, відповідно до яких оформлювалися товари.
2. Митні служби надають одна одній на запит інформацію про те, що надані підпорядкованими їм митними органами свідчення або інші документи, є дійсними, а також містять усі необхідні дані.
Стаття 5
Боротьба з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин
1. Митні служби з метою активізації дій щодо відвернення, розслідування та припинення незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин без попереднього запиту і в найкоротший термін надають інформацію:
а) про осіб, про яких відомо, що вони займаються незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин або підозрюються у цьому;
б) про транспортні засоби, включаючи контейнери і поштові відправлення, про які відомо, що вони використовуються для незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, а також про нові методи контролю за ними.
2. Митні служби без попереднього запиту інформують одна одну про використовувані способи незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, а також про нові методи контролю за ними.
3. Отримана, будь-якою із Сторін відповідно до пунктів 1 і 2 цієї статті, інформація, повідомлення і документи можуть бути передані її правоохоронним та іншим державним органам, які займаються боротьбою з наркоманією і незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин.
4. Згідно із законодавством Сторін і взаємною згодою, митні служби використовують при необхідності метод контрольованої поставки наркотичних засобів та психотропних речовин, з метою виявлення осіб, причетних до їх незаконного обігу.
Рішення про застосування контрольованої поставки приймається Сторонами у кожному конкретному випадку і може при необхідності враховувати фінансові домовленості Сторін.
5. Сторони можуть поширювати сферу дії статті 5 цієї Угоди і на речовини, що використовуються для виробництва наркотичних засобів та психотропних речовин.
Стаття 6
Передача відомостей
1. Митні служби надають одна одній на запит усю наявну інформацію, у тому числі шляхом передачі відомостей, протоколів та інших матеріалів або їх завірених копій:
а) про обставини, які стосуються стягнення мита, зборів та інших платежів, а також застосування митних пільг;
б) про дії, здійснені або ті, що плануються, які суперечать митному законодавству запитуючої Сторони.
2. Митні служби у найкоротший термін повідомляють одна одній, у тому числі і без попереднього запиту, інформацію щодо можливих митних правопорушень, у боротьбі з якими існує особлива зацікавленість Сторін. Це, першочергово, стосується митних правопорушень під час переміщення:
а) товарів, які можуть бути небезпечними для навколишнього середовища або для здоров'я населення;
б) зброї, боєприпасів, вибухових та отруйних речовин, вибухових пристроїв;
в) підметів, які мають значну історичну, художню, культурну або археологічну цінність;
г) товарів, які мають особливо важливе значення та які, згідно із законодавствами Сторін, підлягають обкладенню великим митом, акцизами та іншими податками.
Стаття 7
Передача документів
1. Митні служби Сторін обмінюються між собою копіями чинних законодавчих або інших нормативних актів щодо митних питань і негайно інформують одна одну про всі зміни та доповнення митного законодавства.
2. Митна служба однієї Сторони на запит митної служби іншої Сторони передає копії рішень адміністративних органів з питань застосування митного законодавства.
3. У запитах про передачу документів відповідно до цієї статті, на відміну від вимог, передбачених підпунктом "д" пункту 2 статті 11 цієї Угоди, суть справи може не викладатися.

................
Перейти до повного тексту