1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Узбекистан про приймання та передачу осіб, які перебувають на території держав нелегально
( Угоду ратифіковано Законом N 2688-III від 13.09.2001, ВВР, 2002, N 2, ст.8 )
Кабінет Міністрів України та Уряд Республіки Узбекистан, далі - "Сторони",
поважаючи права та гарантії, що забезпечуються чинними законами та нормами,
керуючись положеннями міжнародних договорів,
маючи намір вести боротьбу з нелегальною міграцією на основі взаємності,
погодилися про наступне:
Стаття 1
Приймання та передача громадян Сторін
1. Кожна зі Сторін за поданням другої Сторони приймає або передає осіб, які не дотримуються умов в'їзду або перебування на території держави Сторони, що передає, при наявності доказів належності до громадянства держави Сторони, що приймає, зі складанням відповідних документів.
2. Сторона, що передає, без зволікання оформлює проїзні документи, необхідні для передачі осіб, які повинні бути прийняті.
3. Сторона, що передала, на таких самих умовах приймає осіб з невстановленим громадянством, якщо наступними перевірками буде доведено, що вони не мали громадянства держави Сторони, що прийняла, на момент їх приймання-передачі.
Стаття 2
Приймання та передача громадян третіх держав
1. За поданням Сторони, що передає, Сторона, що приймає, приймає громадян третіх держав або осіб без громадянства, які в'їхали з території держави Сторони, що приймає, на територію держави Сторони, що передає, в порушення правил в'їзду та перебування держави Сторони, що передає.
2. Обов'язки щодо приймання-передачі осіб, у відповідності з пунктом 1 цієї статті, не застосовуються до осіб, які мали в'їзну візу або дійсні дозволи на проживання, оформлені відповідними органами держави в'їзду, після того, як особи прибули на її територію.
3. Сторони докладають усіх зусиль для відправлення громадян третіх держав, які нелегально знаходяться на території держав Сторін, до держав їх походження.
4. Якщо особа, що прибула на територію держави Сторони, що передає, не виконує умов в'їзду або перебування, і якщо така особа має дійсну візу або дозвіл на проживання, надані їй Стороною, що приймає, ця особа повинна бути прийнята Стороною, що приймає.
Стаття 3
Тимчасові обмеження
1. Сторона, що приймає, відповідає на запити про приймання та передачу за будь-яких умов протягом тридцяти діб.
2. Сторона, що приймає, приймає осіб, питання про приймання і передачу яких вже погоджене, за будь-яких обставин, без затримки, в термін не більший тридцяти днів. Цей термін може бути продовжено на запит Сторони, що передає, за наявності умов, які перешкоджають своєчасній передачі осіб.
3. Подання на приймання та передачу осіб, вказаних в статті 2, повинні бути розглянуті протягом шести місяців з дати, коли Сторона, що передає, визнала незаконним в'їзд з території держави Сторони, що приймає, та проживання таких осіб на території своєї держави.
Стаття 4
Транзитний проїзд з метою приймання-передачі осіб
1. Сторони дозволяють громадянам третіх держав та особам без громадянства проїжджати через території своїх держав транзитом для приймання та передачі осіб у випадку, якщо одна зі Сторін висловлює прохання про це, та якщо приймання та передача осіб гарантується іншими державами транзиту та державою місця призначення.
2. Сторона, що запитується, не зобов'язана оформляти транзитну візу.
3. Незважаючи на будь-який виданий дозвіл, особи, чий транзитний проїзд підтверджений, можуть бути повернуті другій Стороні на умовах, передбачених пунктом 3 статті 1. Вказані особи можуть бути повернуті другій Стороні, якщо їхній транзитний проїзд через територію третьої держави або їхнє приймання державою призначення не гарантується, а також, коли вислана особа особисто несе відповідальність за неприбуття в наступну державу транзиту або в державу призначення.

................
Перейти до повного тексту