1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Договір


Договір між Україною та Республікою Узбекистан про запобігання виникненню випадків подвійного громадянства
( Договір ратифіковано Законом N 923-XIV від 13.07.99 ) ( Щодо набуття чинності додатково див. Лист МЗС N 4.3/21-1242 від 11.11.99 ) ( Договір денонсовано Законом N 1370-IV від 10.12.2003, ВВР, 2004, N 15, ст.225 )
Україна та Республіка Узбекистан, які надалі іменуються "Договірні Сторони",
з метою подальшого розвитку дружніх відносин між двома державами в дусі поважання суверенітету, національної незалежності та рівноправності відповідно до загальновизнаних норм міжнародного права,
на основі добровільного вибору громадянства заінтересованими особами, а також з метою запобігання виникненню випадків подвійного громадянства в майбутньому,
домовились про наступне:
Стаття 1
Кожна з Договірних Сторін на підставі положень цього Договору і законодавств держав-учасниць Договору визнає за громадянином належність до громадянства тільки однієї з Договірних Сторін.
Стаття 2
1. Після набуття чинності цим Договором кожна з Договірних Сторін не буде надавати громадянство особам, які мають громадянство іншої Договірної Сторони.
2. Особи, про яких йдеться в пункті 1 цієї Статті, можуть звертатися до однієї з Договірних Сторін з метою набуття громадянства за умови, якщо доведуть, що вони не є громадянами іншої Договірної Сторони або у встановленому законодавствами Договірних Сторін порядку вийдуть з громадянства однієї з Договірних Сторін.
Стаття 3
1. Повнолітні особи, які постійно проживають на території однієї з Договірних Сторін, яких кожна з Договірних Сторін, відповідно до свого законодавства, визнає на дату набуття чинності цим Договором своїми громадянами, повинні вибрати громадянство однієї з Договірних Сторін шляхом подання заяви про вибір громадянства згідно з умовами, передбаченими цим Договором. Заяви про вибір громадянства подаються протягом 18 місяців з дати набуття чинності цим Договором.
2. Повнолітніми особами, відповідно до цього Договору, вважаються особи, які згідно з діючим законодавством кожної з Договірних Сторін досягли повноліття.
3. Недієздатні особи, які постійно проживають на території однієї з Договірних Сторін, яких кожна з Договірних Сторін, відповідно до свого законодавства, визнає своїми громадянами на дату набуття чинності цим Договором, набувають громадянство своїх опікунів.
4. При зміні громадянства батьків, внаслідок чого обидва батьки стають громадянами однієї з Договірних Сторін, змінюється відповідно й громадянство їх дітей, які не досягли 14 років.
5. Дитина до 14 років, яка є громадянином однієї з Договірних Сторін, усиновлена громадянами іншої Договірної Сторони, може стати громадянином тієї Договірної Сторони, громадянами якої є усиновителі, за їх клопотанням.
6. Зміна громадянства дітей віком від 14 до 18 років у випадку набуття їх батьками громадянства однієї з Договірних Сторін, а також у випадку усиновлення, може відбуватися тільки за згодою дітей, викладеною у письмовій формі і засвідченою нотаріально, а на території третьої держави - засвідченою дипломатичним представництвом чи консульською установою Договірної Сторони, громадянство якої набули батьки дітей.
Стаття 4
Повнолітні особи, які не подали заяву про вибір громадянства в термін, передбачений у пункті 1 Статті 3 цього Договору, є громадянами Договірної Сторони, на території якої вони мають місце постійного проживання.
Стаття 5
1. Неповнолітні діти до 14 років, які народилися до набуття чинності цим Договором, набувають громадянство батьків.
2. Батьки, один з яких є громадянином однієї з Договірних Сторін, а другий - громадянином іншої Договірної Сторони, можуть обрати для своїх неповнолітніх дітей, які народилися до дати набуття чинності цим Договором, громадянство однієї з Договірних Сторін. Заява про вибір громадянства неповнолітніх дітей до 14 років подається батьками протягом 18 місяців з дати набуття чинності цим Договором.
3. У випадку, якщо батьки не дійдуть згоди з приводу громадянства неповнолітніх дітей до 14 років, дитина є громадянином тієї Договірної Сторони, на території якої її батьки мають місце постійного проживання.
Стаття 6
1. Неповнолітні діти до 16 років, один з батьків яких або помер, або визнаний безвісно відсутнім відповідно до законодавств Договірних Сторін на день закінчення терміну для подання заяви про вибір громадянства, набувають громадянство другого з батьків.

................
Перейти до повного тексту