- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 11 серпня 2021 р. № 860
Київ
Про затвердження Порядку ввезення на митну територію України та цільового використання нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що ввозяться інвестором із значними інвестиціями виключно для власного використання при реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями на виконання спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до Закону України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні"
Відповідно до підпункту 15 пункту 4 розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення"
Митного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок ввезення на митну територію України та цільового використання нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що ввозяться інвестором із значними інвестиціями виключно для власного використання при реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями на виконання спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до Закону України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні", що додається.
Прем'єр-міністр України | Д.ШМИГАЛЬ |
Інд. 67 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 серпня 2021 р. № 860
ПОРЯДОК
ввезення на митну територію України та цільового використання нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що ввозяться інвестором із значними інвестиціями виключно для власного використання при реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями на виконання спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до Закону України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні"
1. Цей Порядок визначає механізм ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту та цільового використання нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що ввозяться інвестором із значними інвестиціями виключно для власного використання при реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями на виконання спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до
Закону України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні", і звільняються від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість до 1 січня 2035 р. за умови, що відповідні товари виготовлені не раніше ніж за три роки до дати їх ввезення на митну територію України, не були у використанні та класифікуються за визначеними підпунктом 15 пункту 4 розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення"
Митного кодексу України кодами згідно з УКТЗЕД (далі - товари).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в
Законі України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні".
3. Заявник подає до Мінекономіки письмове звернення, до якого додаються засвідчені ним перелік та обсяги таких товарів за формою згідно з додатком 1, протягом п’яти робочих днів з дня отримання висновку про доцільність реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями та укладання спеціального інвестиційного договору, проект якого не потребує доопрацювання.
У разі отримання висновку про доцільність реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями та укладання спеціального інвестиційного договору разом із зауваженнями до проекту спеціального інвестиційного договору та з пропозицією проведення переговорів щодо його умов заявником подається письмове звернення, до якого додаються засвідчені ним перелік та обсяги таких товарів за формою згідно з додатком 1, після досягнення згоди щодо всіх умов спеціального інвестиційного договору.
У разі відмови у затвердженні переліку та обсягів товарів заявник після усунення виявлених підстав для відмови подає повторне письмове звернення, до якого додаються засвідчені ним перелік та обсяги таких товарів за формою згідно з додатком 1, протягом п’яти робочих днів з дня отримання повідомлення про таку відмову.
Заявник несе відповідальність за подання інформації у неповному обсязі чи недостовірної інформації, що міститься у поданих документах.
4. На підставі поданого письмового звернення Мінекономіки за погодженням з Мінфіном, Держмитслужбою і центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері, в якій передбачається реалізувати інвестиційний проект із значними інвестиціями, подає на затвердження Кабінету Міністрів України перелік та обсяги товарів.
У разі виявлення під час погодження переліку та обсягів товарів підстав для відмови в їх затвердженні Мінекономіки у триденний строк повідомляє про це заявника (у разі перегляду затверджених Кабінетом Міністрів України переліку та обсягів товарів - інвестора із значними інвестиціями) та припиняє його погодження.
5. Підставами для відмови у затвердженні переліку та обсягів товарів є виявлення в документах, поданих заявником:
невідповідності товарів вимогам підпункту 15 пункту 4 розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення"
Митного кодексу України;
невідповідності поданого заявником переліку та обсягів товарів інформації про об’єкт інвестування (придбання необхідного устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього), зазначених у проекті спеціального інвестиційного договору, щодо умов якого досягнуто згоди відповідно до Закону.
6. У разі усунення виявлених підстав для відмови у затвердженні переліку та обсягів товарів заявник може повторно подати Мінекономіки письмове звернення відповідно до пункту 3цього Порядку.
7. У разі необхідності перегляду затверджених Кабінетом Міністрів України переліку та обсягів товарів інвестор із значними інвестиціями подає до Мінекономіки письмове звернення із зазначенням підстав для такого перегляду, до якого додаються засвідчені ним перелік та обсяги таких товарів за формою згідно з додатком 1.
................Перейти до повного тексту