1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 січня 1997 р. N 86
Київ
Про Програму розвитку малого підприємництва в Україні на 1997-1998 роки
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 468 від 07.04.98 )
З метою прискорення розвитку малого підприємництва в Україні, подальшого забезпечення його державної підтримки Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Програму розвитку малого підприємництва в Україні на 1997-1998 роки (додається).
2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям затвердити регіональні програми підтримки малого підприємництва на 1997-1998 роки.
3. Координацію та контроль за виконанням Програми розвитку малого підприємництва в Україні на 1997-1998 роки покласти на Міністерство економіки.
Перший віце-прем'єр-міністр України В.ДУРДИНЕЦЬ
Інд.25
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 січня 1997 р. N 86
Програма розвитку малого підприємництва в Україні на 1997-1998 роки
Програма розвитку малого підприємництва в Україні на 1997 - 1998 роки (далі - Програма) розроблена відповідно до Концепції державної політики розвитку малого підприємництва, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1996 р. N 404, заходів щодо реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 1996 р. N 1396.
Мета і завдання Програми
Мета Програми - забезпечення сталого розвитку малого підприємництва як невід'ємного сектора ринкової економіки та створення нових робочих місць.
Завданнями Програми є:
створення правових, економічних і організаційних умов для сталого розвитку малого підприємництва;
формування системи державної підтримки малого підприємництва;
сприяння розвиткові малих підприємств у виробничій, інноваційній та соціальній сферах, створення нових робочих місць, стимулювання інвестиційної активності та обмеження монополізму в підприємницькій діяльності;
розвиток фінансово-кредитних та інвестиційних відносин у сфері малого підприємництва;
формування розвинутої інфраструктури малого підприємництва на загальнодержавному, регіональному і місцевому рівнях;
створення широкого прошарку підприємців-власників.
Система програмних заходів
1. Формування правової бази з питань малого підприємництва
З метою формування правової бази з питань малого підприємництва Програмою передбачається підготовка проектів законів та інших нормативно-правових актів (додаток N 1), які відображають специфіку регулювання розвитку і підтримки малого підприємництва.
2. Фінансово-кредитна підтримка малого підприємництва
Програма передбачає комплекс заходів щодо вдосконалення фінансово-кредитної підтримки малого підприємництва (додаток N 2).
Важливим напрямом розвитку малого підприємництва є формування стабільної податкової системи з метою послаблення податкового тиску, створення сприятливого ділового клімату, заохочення суб'єктів малого підприємництва до діяльності у сфері виробництва та послуг.
Програмою передбачається створення механізмів кредитування та страхування малого підприємництва, що сприятиме заохоченню фінансових установ до роботи з підприємцями, передусім тими, які забезпечують реалізацію державних, регіональних програм та проектів.
Велика увага приділятиметься питанням створення системи гарантій для забезпечення кредитування малих підприємств, передусім тих, які провадять свою діяльність у пріоритетних напрямах.
Програмою передбачається спрямування роботи Українського фонду підтримки підприємництва та інших фінансових інституцій, створених державою або за її участю, на забезпечення реалізації програм підтримки малого підприємництва через залучення і ефективне використання фінансових ресурсів, в тому числі шляхом часткової сплати відсотків за надані суб'єктам малого підприємництва кредити установами банків та надання фінансових гарантій. Разом з тим їх діяльність спрямовуватиметься на вивчення кон'юнктури внутрішнього ринку, надання консультаційної допомоги суб'єктам малого підприємництва, співробітництво з міжнародними, іноземними та українськими фінансовими організаціями з питань розвитку малого підприємництва.
Фінансово-кредитна підтримка малого підприємництва здійснюватиметься за рахунок бюджетних, позабюджетних та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.
3. Матеріально-технічна та інноваційна підтримка малих підприємств
У частині матеріально-технічної та інноваційної підтримки малих підприємств Програмою передбачається:
розроблення і впровадження механізму передачі виробничих площ і виробничих потужностей, в тому числі тих, що вивільняються у процесі ліквідації або реорганізації підприємств-банкрутів;
створення за державною фінансовою або майновою участю об'єктів інфраструктури підтримки малого підприємництва (виробничих зон, бізнес-інкубаторів, виробничо-технологічних центрів тощо);
формування розвинутого ринку нерухомості.
З метою стимулювання технологічного оновлення малих підприємств Програмою передбачається здійснити комплекс заходів щодо:
залучення суб'єктів малого підприємництва до участі у реалізації державних науково-технічних програм;
надання консультаційних послуг, зокрема пошук необхідних технологій або їх розробників, проведення науково-технічної експертизи об'єктів інтелектуальної власності на пільгових умовах;
порядку передачі малому підприємництву нових технологій, "ноу-хау" та обладнання.
Реалізація зазначених заходів Програми дасть змогу створити умови для збільшення випуску конкурентоспроможної продукції, підвищить технічний рівень і якість продукції малих підприємств, посилить їх роль у розвитку виробничого потенціалу ринкової економіки та її науково-технічної бази, сприятиме інтенсивному розвиткові всіх видів діяльності у сфері науково-дослідних робіт.
Основні заходи щодо забезпечення матеріально-технічної та інноваційної підтримки малих підприємств наведені у додатку N 3.
4. Кадрове і науково-методичне забезпечення розвитку малого підприємництва
Кадрове забезпечення розвитку малого підприємництва передбачає:
нормативне та організаційне забезпечення сприяння зайнятості населення у сфері малого підприємництва;
організацію підготовки та перепідготовки кадрів органів виконавчої влади та підприємців для роботи в умовах ринкової економіки;
організацію навчання основ підприємницької діяльності у середньоосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах;
формування культури підприємництва;
розроблення і впровадження навчально-методичних матеріалів та програм з основ підприємництва, диференційованих за рівнем підготовки та термінами навчання;
стимулювання роботодавців за рахунок коштів Державного фонду сприяння зайнятості населення до створення нових робочих місць;
підготовку пропозицій щодо підтримки навчальних закладів, які здійснюють підготовку та перепідготовку кадрів для потреб малого підприємництва.
Науково-методичне забезпечення малого підприємництва передбачає:
проведення комплексу наукових досліджень, пов'язаних з проблемами розвитку малого підприємництва, визначенням найефективніших форм та методів його підтримки;
розроблення та впровадження нових методів проведення аналізу та прогнозування розвитку цього сектора економіки;
вивчення світового досвіду щодо сприяння розвиткові малого підприємництва.
Основні заходи щодо науково-методичного і кадрового забезпечення розвитку малого підприємництва наведенні у додатку N 4.
5. Організаційне забезпечення, міжнародна фінансова та технічна допомога у сфері малого підприємництва
Головними завданнями організаційного забезпечення розвитку малого підприємництва є досягнення належного рівня координації діяльності органів виконавчої влади, пов'язаної із забезпеченням розвитку малого підприємництва, їх взаємодії із спілками та об'єднаннями підприємців, а також удосконалення систем реєстрації суб'єктів підприємництва та ліцензування видів підприємницької діяльності, звітності та обліку.
Міжнародна фінансова та технічна допомога передбачає:
створення та підтримку регіональних бізнес-центрів, бізнес-інкубаторів, технопарків тощо;
формування мережі фінансово-кредитних установ, інвестиційних та інноваційних фондів;
створення інформаційно-аналітичної мережі для суб'єктів малого підприємництва.
Для розв'язання передінвестиційних проблем підприємців реалізовуватимуться проекти технічної допомоги за програмою TACIS Комісії Європейського Союзу та Консультаційною програмою ТРАНСФОРМ Уряду Німеччини. Міжнародна технічна допомога надаватиметься у формі консультаційних послуг, навчання та перепідготовки кадрів, передачі "ноу-хау", розроблення пілотних проектів, бізнес-планів тощо.
Основні заходи щодо організаційного забезпечення та розвитку міжнародного співробітництва у сфері малого підприємництва наведені у додатку N 5.
Додаток N 1
до Програми розвитку малого підприємництва
в Україні на 1997-1998 роки
Основні заходи щодо формування правової бази з питань малого підприємництва
-----------------------------------------------------------------
Зміст заходів | Термін виконання | Виконавці
-----------------------------------------------------------------
Розроблення таких проектів
Законів України:
"Про кредитні спілки" II квартал 1997 р. Мінекономіки
Мінфін
Мінюст
Національний банк
(за згодою)
Національна
асоціація кредитних
спілок України (за
згодою)
"Про внесення змін і IV квартал 1997 р. Мінекономіки
доповнень до Закону (Ліцензійна палата)
України "Про Мінфін
підприємництво" МЗЕЗторг
Мінпраці
Міносвіти
Мінстат
Мінюст
Фонд державного
майна
"Про внесення змін і II квартал 1997 р. Мінекономіки
доповнень до Закону Мінфін
України "Про МЗЕЗторг
підприємства в Мінпраці
Україні" Міносвіти
Мінстат
Мінюст
Фонд державного
майна
"Про внесення змін і у двомісячний термін Мінекономіки
доповнень до Закону після прийняття Мінфін
України "Про Цивільного кодексу МЗЕЗторг
господарські України Мінстат
товариства" Мінпраці
Міносвіти
Мінюст
Фонд державного
майна
Держпідприємництва
"Про внесення змін і II квартал 1997 р. Міністерство у
доповнень до деяких справах науки і
законодавчих актів технологій
України з питань Мінекономіки
стимулювання Мінфін
інноваційної Міносвіти
діяльності" Мінюст
Держпідприємництва
Розроблення інших
нормативно-правових
актів щодо:
функціонування нових 1997 - 1998 Міністерство у
організаційних форм роки справах науки і
інфраструктури малого технологій
підприємництва, у Міносвіти
тому числі Мінекономіки
бізнес-інкубаторів, Мінфін
технопарків, Держпідприємництва
лізингових фірм,
виробничо-технологі-
чних центрів
порядку передачі та 1997 рік Міністерство у
використання нових справах науки і
технологій, "ноу-хау" технологій
та обладнання у сфері Мінекономіки
малого підприємництва Мінфін
Мінюст
створення та розвитку 1997 - 1998 роки Мінекономіки
товариств взаємного Національний банк
кредитування (за згодою)
Мінфін
Національна
асоціація кредитних
спілок (за згодою)
створення та розвитку 1997 - 1998 роки Комітет у справах
товариств взаємного нагляду за страховою
страхування діяльністю
Мінекономіки
Мінфін
( Додаток N 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 468 від 07.04.98 )
Додаток N 2
до Програми розвитку малого підприємництва
в Україні на 1997-1998 роки
Основні заходи щодо вдосконалення фінансово-кредитної підтримки малого підприємництва
----------------------------------------------------------------
Зміст заходів | Термін виконання | Виконавці
| (роки) |
----------------------------------------------------------------
Підготовка пропозицій 1997 - 1998 Мінекономіки
щодо підвищення Мінфін
ефективності Державна податкова
оподаткування адміністрація
суб'єктів малого Мінюст
підприємництва Держпідприємництва
Підготовка пропозицій 1997 Мінекономіки
щодо механізмів Мінфін
заохочення Асоціація
комерційних банків до комерційних банків
роботи з суб'єктами (за згодою)
малого
підприємництва, що
провадять діяльність
у визначених державою
пріоритетних напрямах
Розроблення механізму 1998 Мінекономіки
надання гарантій для Мінфін
забезпечення Український фонд
кредитів, що підтримки
надаються підприємництва
фінансово-кредитними Держпідприємництва
установами суб'єктам
малого
підприємництва, які
діють у визначених
державою пріоритетних
напрямах
Розроблення цільової програми друге півріччя Держпідприємництва
фінансової підтримки малого 1998 р. Національне
підприємництва в сфері агентство з питань
виробництва товарів і надання розвитку та
послуг та інвестиційної європейської
діяльності з використанням інтеграції
іноземних кредитних ліній і Мінфін
міжнародної технічної допомоги
( Додаток N 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 468 від 07.04.98 )
Додаток N 3
до Програми розвитку малого підприємництва
в Україні на 1997-1998 роки
Основні заходи щодо забезпечення матеріально-технічної та інноваційної підтримки малих підприємств
----------------------------------------------------------------
Зміст заходів | Термін виконання | Виконавці
| (роки) |
----------------------------------------------------------------
Аналіз діяльності 1998 Міністерство у
суб'єктів малого справах науки і
підприємництва у технологій
сфері науки, техніки Національна академія
і технологій, наук
розроблення Міносвіти
пропозицій щодо Мінекономіки
вдосконалення Держпідприємництва
економічних умов їх
функціонування
Розроблення механізму 1997 Фонд державного
передачі вільних (після прийняття майна
виробничих площ і Верховною Радою Мінекономіки
виробничих України рішення щодо Рада міністрів
потужностей суб'єктам впорядкування Автономної
малого використання нежилих Республіки Крим,
підприємництва приміщень, які обласні, Київська та
перебувають у Севастопольська
державній власності) міські державні
адміністрації
Нормативно-методичне 1997 - 1998 Мінекономіки
забезпечення розвитку Мінфін
лізингу Мінмашпром
Мінюст
Розроблення проектів - " - Фонд державного
створення нових майна
ефективних малих Мінекономіки
підприємств на базі Рада міністрів
підприємств-банкрутів Автономної
Республіки Крим,
обласні, Київська та
Севастопольська
міські державні
адміністрації
Держпідприємництва
Розроблення порядку 1997 Міністерство у
залучення суб'єктів справах науки і
малого підприємництва технологій
до формування і Мінекономіки

................
Перейти до повного тексту