1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
( Указ втратив чинність на підставі Указу Президента N 671/2021 від 22.12.2021 )
Про заходи щодо вдосконалення координації діяльності органів виконавчої влади у сфері зовнішніх зносин
( Із змінами, внесеними згідно з Указами Президента N 1188/2005 від 22.08.2005 N 648/2010 від 31.05.2010 N 303/2016 від 18.07.2016 )
З метою забезпечення цілісності зовнішньополітичного курсу держави, узгодженості дій органів виконавчої влади України у сфері зовнішніх зносин, неухильного додержання ними відповідних положень Конституції України, основних напрямів зовнішньої політики України, визначених Верховною Радою України, Закону України "Про міжнародні договори України", інших законів, нормативно-правових актів та керуючись пунктом 3 статті 106 Конституції України, постановляю:
1. Покласти на Міністерство закордонних справ України координацію заходів органів виконавчої влади у сфері зовнішніх зносин, зокрема, пов'язаних з участю таких органів у роботі міжнародних організацій та їхніх органів, а також здійснення загального нагляду за виконанням міжнародних договорів України, в тому числі й іншими сторонами, додержанням прав, що випливають із таких договорів для України.
( Частина перша статті 1 в редакції Указу Президента N 1188/2005 від 22.08.2005; із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 303/2016 від 18.07.2016 )
Здійснення загального нагляду за виконанням міжнародних договорів України полягає у забезпеченні:
належного виконання зобов'язань, узятих Україною за міжнародними договорами, та невідкладного вжиття заходів у зв'язку із невиконанням або неналежним виконанням зобов'язань міжнародних договорів України іншими сторонами відповідно до норм міжнародного права;
відповідності актів органів виконавчої влади міжнародно-правовим зобов'язанням, що випливають із міжнародних договорів України;
імплементації міжнародно-правових норм.
( Статтю 1 доповнено частиною згідно з Указом Президента N 1188/2005 від 22.08.2005 )
Міністерство закордонних справ України сприяє взаємодії органів виконавчої влади з органами законодавчої та судової влади в частині здійснення ними зовнішніх зносин.
2. Органи виконавчої влади погоджують з Міністерством закордонних справ України питання:
- щодо ініціювання закордонних візитів керівників органів виконавчої влади України чи запрошення іноземних офіційних делегацій;
- виступів, офіційних заяв та ініціатив міжнародного характеру, опублікування повідомлень та поширення прес-релізів, прямо чи опосередковано пов'язаних з міжнародною діяльністю;
- проведення міжнародних консультацій та переговорів, пов'язаних із реалізацією державної політики України у сфері зовнішніх зносин, у тому числі з дипломатичними представництвами іноземних держав, представництвами міжнародних організацій в Україні;
( Абзац четвертий частини першої статті 2 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 1188/2005 від 22.08.2005 )
- тимчасового відрядження працівників відповідних органів виконавчої влади до органів дипломатичної служби для виконання службових обов'язків;
( Частину першу статті 2 доповнено абзацом згідно з Указом Президента N 1188/2005 від 22.08.2005 )
- підготовки міжнародних двосторонніх чи багатосторонніх документів, незалежно від їх назви (договір, конвенція, угода, протокол, комюніке, додаток до протоколу тощо);
- участі у міжнародних конференціях, сесіях органів міжнародних організацій, засіданнях міжурядових комісій та інших органів;
- інших дій, пов'язаних із зовнішніми зносинами.
У випадках, передбачених чинним законодавством України, Міністерство закордонних справ України із цих питань подає відповідні пропозиції Президентові України або Кабінету Міністрів України.
3. Установити, що з офіційними заявами та коментарями з питань зовнішньої політики України та з ініціативами міжнародного характеру можуть виступати лише Президент України, Прем'єр-міністр України і Міністр закордонних справ України. Інші офіційні, посадові особи органів виконавчої влади виступають з такими заявами, коментарями та ініціативами виключно за відповідними дорученнями Президента України, Прем'єр-міністра України або Міністра закордонних справ України та згідно з повноваженнями, наданими їм у встановленому законодавством порядку.
( Стаття 3 в редакції Указу Президента N 1188/2005 від 22.08.2005 )
4. Посадові особи та органи виконавчої влади України з питань, пов'язаних із реалізацією державної політики України у сфері зовнішніх зносин, інформують Президента України, Міністерство закордонних справ України про зміст своїх службових контактів з посадовими особами та органами виконавчої влади іноземних держав, офіційними особами та органами міжнародних організацій протягом десяти днів після проведення таких контактів, а в разі одержання особливо важливої інформації - невідкладно.
( Стаття 4 в редакції Указу Президента N 1188/2005 від 22.08.2005 )
4-1. З метою забезпечення підвищення ефективності реалізації державної зовнішньої політики та координації заходів органів виконавчої влади у сфері зовнішніх зносин у разі необхідності в органах виконавчої влади в установленому порядку запроваджуються посади дипломатичних радників у межах затвердженої граничної чисельності працівників таких органів.
( Частина перша статті 4-1 в редакції Указу Президента N 303/2016 від 18.07.2016 )
Заміщення посад дипломатичних радників у органах виконавчої влади України здійснюється з числа дипломатичних працівників у порядку, передбаченому законодавством України, за погодженням між відповідним органом виконавчої влади та Міністерством закордонних справ України.
( Частина друга статті 4-1 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 303/2016 від 18.07.2016 ) ( Указ доповнено статтею 4-1 згідно з Указом Президента N 1188/2005 від 22.08.2005 )
5. Органи виконавчої влади подають Міністерству закордонних справ України для розгляду та прийняття рішень пропозиції щодо акредитації іноземців та іноземних організацій, яким згідно з міжнародними договорами України, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, надано право користуватися привілеями та імунітетами, що прирівнюються до дипломатичних, та видачі їм відповідних посвідчень.
( Стаття 5 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 1188/2005 від 22.08.2005 )
6. Органи виконавчої влади України повідомляють дипломатичні представництва України за кордоном про прибуття офіційних делегацій та представників України до відповідних держав виключно через Міністерство закордонних справ України.
6-1. Установити, що в разі проведення в Україні міжнародних переговорів, зустрічей і бесід за участю Прем'єр-міністра України до складу їх учасників з Української сторони входить Міністр закордонних справ України, а в разі його відсутності - перший заступник Міністра закордонних справ України, за участю Першого віце-прем'єр-міністра України, Віце-прем'єр-міністра України - перший заступник або заступник Міністра закордонних справ України, за участю міністра, керівника іншого центрального органу виконавчої влади України - заступник Міністра закордонних справ України або керівник відповідного структурного підрозділу Міністерства закордонних справ України, за участю керівника іншого органу виконавчої влади - за рішенням Міністра закордонних справ України - представник Міністерства закордонних справ України.
( Частина перша статті 6-1 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 303/2016 від 18.07.2016 )
У разі проведення за кордоном міжнародних переговорів, зустрічей і бесід за участю Прем'єр-міністра України, Першого віце-прем'єр-міністра України, Віце-прем'єр-міністра України, керівника органу виконавчої влади України до складу учасників таких переговорів, зустрічей і бесід з Української сторони входить глава дипломатичного представництва України у відповідній іноземній державі.
( Частина друга статті 6-1 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 303/2016 від 18.07.2016 )

................
Перейти до повного тексту