- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Заява
Спільна заява
про співробітництво в галузі економіки і торгівлі між Сполученими Штатами Америки і Україною
Сполучені Штати Америки і Україна вважають, що розширення двосторонніх економічних зв'язків і співробітництва в галузі торгівлі може зробити значний внесок у зміцнення їх відносин і розвиток вільних ринків, сприятиме економічному зростанню і зайнятості в наших двох країнах.
Обидві країни висловлюють готовність докласти зусиль з метою розробки торговельних проектів, що базуються на розвиткові торгівлі, спільних підприємствах і прямих іноземних інвестиціях, визнаючи, що в кожному окремому випадку рішення в галузі торгівлі та інвестицій повинні прийматися безпосередньо зацікавленими підприємствами.
Торгівля
Обидві країни приділяють велике значення двосторонній Угоді про торговельні відносини, яка набрала чинності 22 червня 1992 року, та висловлюють готовність виконувати всі положення цієї Угоди, включаючи й ті, що стосуються захисту інтелектуальної власності. Сполучені Штати Америки і Україна створили Спільну Комісію сприяння розвитку торгівлі та інвестицій, засновниками якої, з боку Сполучених Штатів, стали Міністерство торгівлі, а з української сторони - Міністерство зовнішніх економічних зв'язків та Міністерство економіки з метою усунення перешкод і розширення торгівлі та інвестицій. Обидві країни визначать дату першого засідання цієї Комісії на початку 1994 року. Міністерство торгівлі США має також намір створити в Україні Представництво сприяння торгівлі, до складу якого увійдуть також представники американських компаній.
Обидві країни виходять з того, що вжиті заходи, спрямовані на усунення тарифних і нетарифних перешкод, можуть надати важливого імпульсу двосторонній торгівлі. Виходячи з цього, Сполучені Штати Америки в березні 1994 року поширять на Україну пільги Генералізованої Системи Преференцій США. Це надасть Україні можливість безподаткового постачання близько 4,4 тисячі видів продукції на ринок США. Протягом 1994 року американські технічні експерти відвідають Київ з метою надання українським експортерам і посадовим особам інформації стосовно механізмів і дії програми Генералізованої Системи Преференцій.
Сполучені Штати Америки і Україна висловлюють бажання забезпечити вільний і взаємний доступ на ринки товарів і послуг один одного. Обидві країни висловлюють готовність уникати непорозуміння в галузі торгівлі та сприяти створенню доступу, узгодженого з практикою чесної торгівлі та поваги до торговельних законів обох країн.
Вони також мають на меті переглянути та винайти шляхи усунення технічних перешкод у галузі торгівлі, пов'язаних з стандартизацією, сертифікацією та перевіркою якості товарів, продукції.
В цих зусиллях обидві сторони виходитимуть з принципів ГАТТ. Сполучені Штати Америки, як повноправний член ГАТТ, визнають зацікавленість України в офіційному приєднанні до членства в ГАТТ. Сполучені Штати Америки висловлюють готовність надати Україні підтримку і допомогу у створенні режиму торгівлі, який відповідав би вимогам членства в ГАТТ, проводити консультації з українськими посадовими особами з питань стосовно процесів та строків набуття Україною членства в ГАТТ. Сполучені Штати Америки і Україна продовжать також, на постійній основі, дискусії стосовно створення ефективного режиму контролю за експортом, що дозволить Україні значно поширити доступ на ринок США товарів та високих технологій і відкриє для України можливість повноправної участі в Координаційному Форумі КОКОМ.
Інвестиції
Інвестиції приватного сектору США в економіку України можуть зробити важливий внесок у справу переходу України до ринкової економіки, сприяючи забезпеченню робочих місць, передачі управлінського досвіду та технологій, підвищенню ефективності виробництва. Обидві Сторони погоджуються, що укладення двосторонньої угоди про сприяння і взаємний захист інвестицій, яка забезпечує комплексний захист інвесторів, є важливим стимулюючим фактором для залучення приватного капіталу. Така домовленість має супроводжуватись відповідними змінами в системі оподаткування, регулювання і законодавства України для поліпшення загального інвестиційного клімату та сприяння створенню необхідної безпеки і стабільності, до якої прагнуть інвестори. Важливою метою діяльності Спільної Комісії сприяння розвитку торгівлі та інвестицій буде визначення перешкод на шляху капіталовкладень та вироблення пропозицій щодо заходів по поліпшенню інвестиційного клімату.
Корпорація приватних зарубіжних інвестицій (ОПІК) США погодилась організувати і провести конференцію з питань капіталовкладень в Україні, яка має відбутися в місті Чікаго в липні 1994 року. Така конференція стане продовженням роботи комісії по вивченню можливостей для капіталовкладень, візит якої в Україну був організований ОПІК у 1993 році.
Сторони погодились, що надання США довгострокових кредитів під важливі інвестиційні проекти сприятимуть скорішому вирішенню проблем структурної перебудови економіки України.
................Перейти до повного тексту