- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Хартія
Хартія Україна-США
про стратегічне партнерство Преамбула
Україна та Сполучені Штати Америки:
1. Підтверджують важливість наших відносин як друзів та стратегічних партнерів. Ми маємо намір поглиблювати партнерство на благо наших народів та розширювати співробітництво з широкого спектру спільних пріоритетів.
2. Наголошують, що співробітництво між двома демократичними державами ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Це включає поширення демократії та економічної свободи, захист безпеки та територіальної цілісності, забезпечення верховенства права, підтримку інновацій і технічного прогресу.
3. Підкреслюють взаємне прагнення посилити двосторонні відносини в економічній, політичній, дипломатичній, культурній та безпековій сферах;
Розділ I. Принципи співробітництва
Цей рамковий документ оснований на ключових принципах та переконаннях, які поділяють обидві сторони:
1. Підтримка суверенітету, незалежності, територіальної цілісності й непорушності кордонів одне одного складає основу двосторонніх відносин.
2. Основою нашої дружби є взаємне розуміння та визнання того, що демократія є головною гарантією безпеки, процвітання та свободи.
3. Співробітництво між демократичними державами в галузі оборони та безпеки є суттєвим для надання ефективної відповіді на загрози мирові та безпеці.
4. Сильна, незалежна та демократична Україна, здатна до відповідального самозахисту, є внеском у безпеку та процвітання не лише народу України, а й Європи, яка є єдиною, вільною та живе у мирі.
Розділ II. Співробітництво у сфері оборони та безпеки
Україна та Сполучені Штати Америки поділяють життєву зацікавленість у сильній, незалежній та демократичній Україні. Поглиблення інтеграції України до євроатлантичних структур є спільним пріоритетом. Ми плануємо реалізувати програму посиленого безпекового співробітництва, яка передбачає збільшення українських можливостей та посилення України як кандидата на членство в НАТО.
1. Керуючись Декларацією Північноатлантичної Ради на Бухарестському саміті НАТО від 3 квітня 2008 року та Спільною заявою Комісії Україна-НАТО від 4 квітня 2008 року, в якій закріплено, що Україна стане членом НАТО.
2. Визнаючи постійне існування загроз глобальному миру та стабільності, Україна та Сполучені Штати Америки мають намір розширити рівень нинішніх програм співробітництва та допомоги з оборонних та безпекових питань з метою подолання цих загроз та поглиблення миру і стабільності. Партнерство в галузі оборони та безпеки між Україною та Сполученими Штатами Америки є вигідним як для обох країн, так і для регіону.
3. Співпрацюючи в рамках Комісії Україна-НАТО, ми маємо на меті досягнення згоди стосовно структурованого плану щодо збільшення взаємосумісності та координації можливостей між Україною та НАТО, включаючи поглиблену підготовку та оснащення для Українських збройних сил.
4. Визнаючи зростаючу загрозу розповсюдження зброї масового знищення, Україна та Сполучені Штати Америки зобов'язуються боротися з розповсюдженням зброї масового знищення та небезпечних технологій шляхом дотримання міжнародних стандартів нерозповсюдження та ефективної реалізації і посилення режиму експортного контролю.
Розділ III. Економічне, торговельне та енергетичне співробітництво
Україна та США мають наміри розширити співробітництво з метою сприяння створенню робочих місць, економічному зростанню, підтримки реформ та лібералізації економіки, розвитку сприятливого для торгівлі та інвестицій бізнес-клімату і удосконалення доступу на ринки товарів та послуг. Визнаючи, що торгівля є важливою для глобального економічного зростання, розвитку, свободи і процвітання, Україна і Сполучені Штати Америки підтримують такі ініціативи:
1. Вітаючи вступ України 16 травня 2008 року до Світової організації торгівлі, сторони провели перше засідання Ради з питань торгівлі й інвестицій Україна-США 2 жовтня 2008 року в м. Київ. Як було обговорено в ході засідання, США продовжують підтримувати кроки України по виконанню зобов'язань в рамках СОТ. Інші напрями, де планується активізувати спільні зусилля, включають розширення доступу до ринку, розв'язання невирішених суперечок та сприяння захисту прав інтелектуальної власності. Відзначаючи важливість збільшення обсягів інвестицій для економічного зростання та розвитку, США підтримують зусилля України щодо посилення захисту інвесторів.
2. Визнаючи важливість ефективно функціонуючого енергетичного сектору, сторони планують тісно співпрацювати над відбудовою і модернізацією потужностей української газотранспортної інфраструктури, диверсифікацією та убезпеченням українських джерел ядерного палива, що зменшить залежність України від іноземних джерел ядерного палива та потужностей для їх збереження.
................Перейти до повного тексту