1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Меморандум


Меморандум
про взаєморозуміння між Урядом Сполучених Штатів Америки та Урядом України (Кабінетом Міністрів України) щодо ініціативи з видачі державних актів на право приватної власності на землю в Україні
Преамбула
Уряд Сполучених Штатів Америки і Уряд України (далі - Сторони) виявляють бажання співпрацювати у втіленні заходів, спрямованих на видачу державних актів на право приватної власності на землі сільськогосподарського призначення та видачу державних актів на право власності на землі несільськогосподарського призначення під приватизованими підприємствами, а також на вдосконалення, включаючи спрощення, процедур з їх видачі. З цією метою Уряд США виявляє бажання надати, а Уряд України виявляє бажання отримати технічну допомогу у рамках Проекту підтримки приватизації землі в Україні. Відповідно до цього, Сторони уклали цей Меморандум про взаєморозуміння (далі - Меморандум), в якому виклали розуміння своїх зобов'язань на підтримку зазначеної мети. Цей Меморандум укладено у рамках Угоди про гуманітарне та техніко-економічне співробітництво між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки від 7 травня 1992 року (далі - Двостороння угода).
Стаття 1. Мета
Метою цього Меморандуму є сприяння у видачі близько 1,8 мільйона державних актів на право приватної власності на землі сільськогосподарського призначення та 13,5 тис. державних актів на право власності на землі несільськогосподарського призначення під приватизованими підприємствами (далі - державні акти на землю). Діяльність, пов'язана з цими зусиллями, проводитиметься відповідно до чинного законодавства України і має допомогти Уряду України забезпечити продовження процесу приватизації земель в Україні.
Стаття 2. Зобов'язання Уряду США
Уряд США діє через Агентство США з міжнародного розвитку (далі - АМР США) і надає технічну допомогу Уряду України у рамках Проекту підтримки приватизації землі в Україні (далі - Проект), направленого на забезпечення подальшого розвитку земельної реформи в Україні.
Стаття 3. Зобов'язання Уряду України
Уряд України, діючи через Державний комітет України по земельних ресурсах, спільно з Міністерством аграрної політики України, Міністерством юстиції України, Міністерством екології та природних ресурсів України та Державним комітетом України з питань будівництва, архітектури та житлової політики, надаватиме протягом всього строку дії Проекту оперативну підтримку АМР США для забезпечення видачі державних актів на землю у кількості, зазначеній у цьому Меморандумі.
Уряд України разом з Урядом США та іншими донорами, що надають допомогу у видачі державних актів на землю, організує робочу групу, яка регулярно збиратиметься з метою вдосконалення, включаючи спрощення, процедур з видачі державних актів на землю та екологічних вимог, щоб знизити витрати на видачу державних актів на землю, а також з метою забезпечення однакового застосування зазначених процедур та вимог.
Стаття 4. Зобов'язання АМР США
АМР США надає технічну допомогу Державному комітету України по земельних ресурсах (далі - Держкомзем), Міністерству аграрної політики України, Міністерству юстиції України, Міністерству екології та природних ресурсів України та Державному комітету України з питань будівництва, архітектури та житлової політики.
АМР США надає технічну допомогу Українській академії аграрних наук (УААН), бюро технічної інвентаризації, приватним землевпорядним організаціям, приватним брокерам та фірмам з питань нерухомості, громадським організаціям. Ці державні та не державні особи, що є учасниками земельної реформи, співпрацюють для досягнення наступних цілей:
I - видачі державних актів на землю;
II - розробки та вдосконалення, включаючи спрощення, процедур з видачі державних актів на землю;
III - розвитку нормативно-правової бази для створення сприятливих умов функціонування земельного ринку, включаючи реєстрацію землеволодінь;
IV - поширення серед власників земельних часток (паїв) та широкої громадськості інформації щодо видачі державних актів на землю, прав власників земельних ділянок та розвитку ринкових земельних відносин в Україні;
V - розробку єдиних екологічних вимог щодо видачі державних актів на землю.
АМР США буде через організацію-виконавця робіт, котра визначена у статті 6.2.6, сплачувати послуги приватних організацій, які зможуть забезпечити видачу 1,8 мільйона державних актів на землі сільськогосподарського призначення за якомога нижчою ціною, а також 13500 державних актів на землі несільськогосподарського призначення. В процесі надання технічної допомоги приватним землевпорядним організаціям АМР США:
I - надаватиме Держкомзему України критерії тендерного відбору приватних землевпорядних організацій;
II - надаватиме Держкомзему України інформацію про підрядні організації, які будуть відібрані шляхом проведення тендерів;
III - забезпечить подання підрядними організаціями технічної документації про виконані роботи на видачу державних актів до обласних відділів Держкомзему для перевірки.
АМР США надає технічну допомогу Уряду України у формі навчання, підтримки законопроектної діяльності, юридичної та надання порад щодо формування нормативно-правової бази розвитку земельного ринку.
Стаття 5. Зобов'язання Міністерств та інших органів центральної виконавчої влади
Держкомзем зобов'язується:
I - вдосконалити, в тому числі спростити, процедури щодо видачі державних актів на землю, а також розробити нормативно-правову базу для створення сприятливих умов для розвитку і функціонування земельного ринку в Україні;
II - забезпечити виконання у загальнонаціональному масштабі всіх процедур щодо підготовки та видачі державних актів на землю відповідно до законодавства України;
III - надавати підтримку розвиткові єдиної системи реєстрації державних актів на землю;
IV - надавати організації-виконавцю список землевпорядних організацій по кожній області, які можуть приймати участь у заходах, необхідних для видачі державних актів на землю.
Міністерство екології та природних ресурсів України зобов'язується:
I - разом з Держкомземом розробити і запровадити екологічні норми щодо видачі державних актів на землю;
II - забезпечити виконання вищезазначених екологічних норм.
Міністерство аграрної політики України зобов'язується:
I - разом з Держкомземом сприяти поширенню інформації щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі та видачі державних актів на землю, прав власників земельних ділянок та іншої інформації щодо здійснення земельної реформи.
Державний комітет України по земельних ресурсах, Міністерство юстиції України та Державний комітет України з питань будівництва, архітектури та житлової політики розроблять рекомендації щодо запровадження уніфікованої системи реєстрації державних актів на землю та нерухомого майна.
Стаття 6. Типові положення

................
Перейти до повного тексту