1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 14 грудня 1994 р. N 840
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1496 від 22.09.98 )
Про затвердження Положення про порядок накладення штрафів на підприємства, установи і організації за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, невиконання розпоряджень (приписів) посадових осіб органів державного пожежного нагляду
На виконання Закону України "Про пожежну безпеку" Кабінет Міністрів України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
Затвердити Положення про порядок накладення штрафів на підприємства, установи і організації за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, невиконання розпоряджень (приписів) посадових осіб органів державного пожежного нагляду (додається).
Міністерству внутрішніх справ, Міністерству фінансів здійснювати контроль за використанням коштів, одержуваних від сплати зазначених штрафів.
Прем'єр-міністр України
Перший заступник Міністра
Кабінету Міністрів України
В. МАСОЛ

І. ДОЦЕНКО
Інд.39
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 грудня 1994 р. N 840
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок накладення штрафів на підприємства, установи і організації за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, невиконання розпоряджень (приписів) посадових осіб органів державного пожежного нагляду
Загальна частина
1. Це Положення визначає порядок накладення штрафів на підприємства, установи і організації незалежно від форм власності та видів їх діяльності (далі - підприємства) за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, невиконання розпоряджень (приписів) посадових осіб органів державного пожежного нагляду.
2. Право накладення штрафів на підприємства мають: головний державний інспектор України з пожежного нагляду, його заступники, головні державні інспектори з пожежного нагляду Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва і Севастополя та їх заступники, а також головні державні інспектори з пожежного нагляду міст, селищ міського типу, районів у містах, районів.
Розміри штрафів
3. Максимальний розмір штрафу, що накладається на підприємство, не може перевищувати 2 відсотки місячного фонду заробітної плати підприємства.
4. Посадові особи органів державного пожежного нагляду накладають штрафи на підприємства у таких розмірах:
головний державний інспектор України з пожежного нагляду та його заступники - до 2 відсотків місячного фонду заробітної плати підприємства, з якого стягується штраф;
головні державні інспектори з пожежного нагляду Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва і Севастополя та їх заступники - до 1,5 відсотка місячного фонду заробітної плати підприємства, з якого стягується штраф;
головні державні інспектори з пожежного нагляду міст, селищ міського типу, районів у містах, районів - до 1 відсотка місячного фонду заробітної плати підприємства, з якого стягується штраф.
5. Розмір максимально можливого штрафу обчислюється виходячи із фактичного фонду заробітної плати підприємства за місяць, що передує місяцю, в якому прийнято постанову про накладення штрафу.
Не допускається повторне накладення штрафу на підприємство протягом трьох місяців з дня винесення постанови про стягнення попереднього штрафу, а також у разі, коли загальна сума штрафів, накладених органами державного пожежного нагляду протягом календарного року, перевищує 2 відсотки місячного фонду заробітної плати підприємства.
Сплата штрафів провадиться за рахунок прибутку, що залишається у розпорядженні підприємства.
Порядок накладення та сплати штрафів
6. Постанова про накладення штрафу на підприємство приймається за підсумками перевірки стану пожежної безпеки на ньому, проведеної органами державного пожежного нагляду.
Постанова складається у двох примірниках за формою, що додається. Один примірник постанови подається керівникові підприємства для сплати штрафу, другий залишається у посадової особи органу державного пожежного нагляду, яка прийняла постанову про накладення штрафу.
7. Підприємство має право оскаржити в місячний термін постанову про накладення штрафу у судовому порядку. Подача скарги припиняє стягнення штрафу до остаточного розв'язання спору.
8. Несплата штрафу протягом місяця з дня вручення постанови, у разі оскарження - після остаточного розв'язання спору тягне за собою нарахування на суму штрафу пені в розмірі 2 відсотків за кожний день прострочення.
9. Кошти, одержані від застосування штрафних санкцій, спрямовуються до державного бюджету і використовуються для розвитку пожежної охорони та пропаганди протипожежних заходів у порядку, визначеному Мінфіном разом з МВС.

................
Перейти до повного тексту