1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 12 грудня 1994 р. N 833
Київ
Про Державну премію України імені Олександра Довженка
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 903 від 02.08.96 N 2 від 04.01.99 N 1287 від 19.07.99 Розпорядженням КМ N 395-р від 14.09.2005 Постановою КМ N 147 від 15.02.2006 )
На виконання Указу Президента України від 10 вересня 1994 р. N 511 "Про заходи щодо відзначення 100-річчя від дня народження Олександра Довженка" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про Державну премію України імені Олександра Довженка (додається).
2. Утворити Комітет з Державної премії України імені Олександра Довженка. Затвердити Положення про Комітет і персональний склад Комітету (додаються).
Дозволити голові Комітету з Державної премії України імені Олександра Довженка вносити у разі потреби зміни до його складу.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 147 від 15.02.2006 )
3. Міністерству фінансів передбачати з 1995 року кошти на виплату Державної премії України імені Олександра Довженка.
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
В.МАСОЛ

В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 грудня 1994 р. N 833
ПОЛОЖЕННЯ
про Державну премію України імені Олександра Довженка
1. Державна премія України імені Олександра Довженка (далі - премія) присуджується за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва щорічно до 10 вересня.
Премія, що носить ім'я видатного українського кінорежисера і письменника Олександра Довженка, може бути присуджена як окремим представникам кінематографічних професій, так і творчим колективам. Колектив, який висувається на здобуття премії, не може перевищувати 5 чоловік і повинен включати лише тих авторів, чий творчий внесок був найбільш визначний.
2. Премія може бути присуджена громадянам України, громадянам інших держав та особам без громадянства.
3. Щороку присуджується лише одна премія.
4. Твори, раніше відзначені (висунуті на здобуття) Державною премією України імені Т. Шевченка, на здобуття Державної премії України імені Олександра Довженка не висуваються. Одна і та ж кандидатура не може одночасно висуватися на здобуття Державної премії України імені Олександра Довженка по двох і більше творах.
Повторно премія може бути присуджена митцеві за наявності нових визначних досягнень у галузі кіномистецтва, але не раніш як через п'ять років після попереднього присудження.
5. Подання творів на здобуття премії здійснюється Мінкультури, творчими спілками, кіно-, теле-, відеостудіями, мистецькими закладами та науковими установами, громадськими організаціями, редакціями газет і журналів.
6. Твори, висунуті на здобуття премії, подаються до Комітету з Державної премії України імені Олександра Довженка разом з листом, підписаним керівником організації, яка висунула твір. У листі зазначаються: автор (автори), назва твору, час і місце його завершення, час оприлюднення, загальна оцінка твору (творчості автора) та мотивація висунення на здобуття премії.
До листа додається:
довідка про життя і творчість осіб, висунутих на здобуття премії, у довільній формі;
завірений протокол засідання, на якому було прийняте рішення про висунення твору (автора) на здобуття премії;
відгуки преси.
7. Твори, висунуті на здобуття премії, приймаються Комітетом з Державної премії України імені Олександра Довженка щороку до 1 червня. Перелік цих творів публікується в пресі не пізніш як за два місяці до дня присудження премії.
8. Премія присуджується Указом Президента України за поданням Комітету з Державної премії України імені Олександра Довженка.
9. Особі, якій присуджується Державна премія України імені Олександра Довженка, вручається диплом, нагрудний знак із зображенням Олександра Довженка, а також грошова премія розмір якої щорічно визначається Президентом України.
( Абзац перший пункту 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 2 від 04.01.99 )
У разі коли премія присуджена кільком особам, кожен лауреат отримує диплом і нагрудний знак, а грошова частина ділиться між ними порівну.

................
Перейти до повного тексту