1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 30 серпня 2005 р. N 827
Київ
Про затвердження Порядку надання у 2005 році спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок надання у 2005 році спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами, що додається.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 33
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 серпня 2005 р. N 827
ПОРЯДОК
надання у 2005 році спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами
1. Цей Порядок регулює питання надання у 2005 році спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами (далі - дозволи) у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони. Дія Порядку поширюється на всі види користування надрами.
2. Дозволи надаються Мінприроди переможцям аукціонів з їх продажу.
3. На кожний вид користування надрами в межах конкретної ділянки надр надається окремий дозвіл.
Допускається надання одному заявникові дозволу на промислову розробку кількох близько розташованих родовищ корисних копалин, якщо економічно рентабельною є тільки спільна розробка цих родовищ одним надрокористувачем, що підтверджується відповідним обґрунтуванням Державної комісії по запасах корисних копалин.
У межах однієї ділянки надр під час геологічного вивчення різних за видом корисних копалин можуть проводитися роботи за кількома дозволами.
4. Дозвіл на промислову розробку родовищ корисних копалин надається після проведення експертизи та оцінки розвіданих запасів корисних копалин Державною комісією по запасах корисних копалин.
В окремих випадках дозвіл на розробку попередньо розвіданих запасів родовищ корисних копалин може бути надано за результатами розгляду матеріалів, що містять їх геолого-економічну оцінку, та на підставі позитивного висновку Державної комісії по запасах корисних копалин.
5. У разі зміни надрокористувача надається новий дозвіл, крім випадків, передбачених пунктом 17 цього Порядку.
6. Дозволи надаються на такі види користування надрами:
геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ корисних копалин загальнодержавного значення;
видобування корисних копалин (промислова розробка родовищ);
геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ вуглеводнів з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою родовищ);
будівництво та експлуатація підземних споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронення шкідливих речовин і відходів виробництва, скидання стічних і супутніх вод;
створення геологічних територій та об'єктів, які мають важливе наукове, культурне, рекреаційно-оздоровче значення;
інші види користування надрами.
7. Строк дії дозволу обчислюється починаючи від дня його надання, якщо в ньому не передбачено інше.
Дозвіл надається на:
геологічне вивчення надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ - не більш як на п'ять років, геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ нафти та газу в межах континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони України - на 10 років;
видобування корисних копалин (промислову розробку родовищ) - не більш як на 20 років, видобування нафти і газу в межах континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони України - не більш як на 30 років;
геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ вуглеводнів з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою родовищ) - на строк дії окремих спеціальних дозволів на геологічне вивчення нафтогазоносних надр і на видобування нафти і газу (промислову розробку родовищ), але не більш як на 20 років на суші і не більш як на 30 років на континентальному шельфі та в межах виключної (морської) економічної зони України;
будівництво та експлуатацію підземних споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин - не більш як на 20 років;
спорудження та експлуатацію підземних сховищ нафти чи газу - не більш як на 50 років;
інші види користування надрами - не більш як на 20 років.
Дозволи на створення геологічних територій та об'єктів, що мають важливе наукове, культурне, санітарно-оздоровче значення, надаються без обмеження строку дії.
8. Мінприроди з метою раціонального та ефективного використання надр може встановлювати при наданні дозволу особливі умови користування надрами щодо:
вимог, правил і стандартів користування конкретними ділянками надр;
якості продукції або робіт;
технології видобування та переробки корисних копалин;
порядку видобування корисних копалин, зокрема з метою запобігання негативним екологічним наслідкам і забезпечення безпеки забудованих територій;
видів, обсягів і строків виконання робіт, що повинні проводитися на ділянці надр;
припинення діяльності, пов'язаної з використанням ділянки надр.
Додатком до дозволу є угода про умови користування надрами, укладена Мінприроди з надрокористувачем (далі - угода).
9. Надання у користування надр континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони України здійснюється з урахуванням правового режиму морських просторів.
Дозвіл на користування надрами у межах континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони України, розташованої за межами територіального моря, надається з урахуванням норм міжнародного морського права.
У разі надання дозволу на користування надрами континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони України визначається площа морського дна (ділянки надр) із зазначенням координат і меж, у яких дозволяється провадження діяльності, передбаченої у дозволі.
У дозволі на користування надрами континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони України передбачається спеціальний режим ведення робіт, який погоджується Адміністрацією Держприкордонслужби, Мінтрансзв'язку, Мінагрополітики, Мінприроди. На ділянках нафтогазоносних надр особливий режим встановлюється власником спеціального дозволу за погодженням з Адміністрацією Держприкордонслужби, Мінтрансзв'язку, Мінагрополітики, Мінприроди.
Угодою про умови користування ділянкою нафтогазоносних надр, яка розташована в межах континентального шельфу або виключної (морської) економічної зони, укладеною Мінприроди з надрокористувачем, можуть встановлюватися додаткові вимоги відповідно до законодавства.
10. Дозвіл готується в одному примірнику, який надається надрокористувачу, а копія та робочий екземпляр дозволу разом з відповідними документами зберігається Мінприроди.
Дозвіл повинен містити відомості про вид користування надрами; ділянку надр, яка надається у користування, з визначенням її місцезнаходження, координат, площі та обмежень по глибині; мету користування надрами; джерело фінансування робіт; дані про надрокористувача; вид корисної копалини, її запаси на час надання дозволу, найменування органу, яким затверджено запаси, номер та дату протоколу (для спеціальних дозволів на користування надрами з метою видобування корисних копалин); строк дії дозволу; продовження строку дії дозволу; а також перелік додатків до дозволу (невід'ємним додатком до дозволу є угода про умови користування ділянкою надр).
11. Вартість дозволу визначається за результатами аукціону.
Дозвіл надається переможцю аукціону після внесення плати згідно з договором купівлі-продажу, оплати вартості геологічної інформації про ділянку надр, яка надається у користування, та набрання чинності угодою, але не пізніше ніж через 30 днів з дати визначення переможця аукціону.
12. Надрокористувач не може дарувати, продавати або будь-яким чином відчужувати надані йому права на користування надрами будь-якій іншій юридичній чи фізичній особі, в тому числі передавати їх до статутних фондів утворюваних за його участю суб'єктів господарської діяльності, а також до складу майна спільної діяльності.
13. Надрокористувач, який отримав дозвіл на користування надрами (крім нафтогазоносних), повинен розпочати діяльність, пов'язану з користуванням надрами, протягом двох років починаючи від дати надання дозволу.
Надрокористувач, який отримав дозвіл на користування нафтогазоносними надрами, повинен розпочати діяльність, пов'язану з користуванням нафтогазоносними надрами, не пізніше ніж через 180 календарних днів з початку дії дозволу на користування нафтогазоносними надрами.
14. У разі проведення за кошти державного бюджету геологічного вивчення надр, будівництва та експлуатації підземних споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронення шкідливих речовин і відходів виробництва, скидання стічних вод дозволи надаються суб'єктам господарювання, з якими розпорядником коштів укладено договір про виконання цих робіт відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
15. У разі виникнення потреби у завершенні геологічного вивчення і проведення оцінки запасів родовища або розробки родовища корисних копалин чи завершенні ліквідаційних робіт за умови відсутності порушень з боку надрокористувача умов дозволу на підставі його звернення до Мінприроди вносяться зміни в частині продовження строку дії дозволу.
При цьому строк дії дозволу для геологічного вивчення продовжується один раз на строк, необхідний для завершення зазначених робіт, але не більше того, на який було надано спеціальний дозвіл.
Для продовження строку дії дозволу надрокористувач подає Мінприроди заяву із зазначенням причин його продовження не пізніше ніж за шість місяців, а для геологічного вивчення надр - за три місяці до закінчення строку дії дозволу на користування надрами.
У разі додержання надрокористувачем умов дозволу, що підтверджується висновками МНС і Мінприроди, строк дії дозволу продовжується Мінприроди.
Рішення про продовження строку дії дозволу приймається протягом 30 днів з дати надходження від заявника документів у повному обсязі, про що робиться відмітка у дозволі за підписом Міністра охорони навколишнього природного середовища або уповноваженої ним особи.
16. Надрокористувачу може бути відмовлено у продовженні строку дії дозволу в разі:

................
Перейти до повного тексту