1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про заходи щодо прискорення процесу малої приватизації в Україні
( Із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 417/95 від 02.06.95 )
З метою прискорення приватизації невеликих державних підприємств, вирішення питань використання та приватизації будівель, у яких розташовані об'єкти малої приватизації, та відповідно до пункту 7-4 статті 114-5 Конституції України
постановляю:
1. Установити, що об'єкти малої приватизації, які перебувають у державній власності (у тому числі майно підприємств та їх структурних підрозділів, передане в оренду) та віднесені Державної програмою приватизації на 1994 рік до групи А, підлягають приватизації у 1995 році.
Структурні підрозділи підприємств, які не привели свій статус у відповідність із чинним законодавством (у процесі комерціалізації); підприємства, що входять до складу об'єднань, правовий статус яких раніше не був приведений у відповідність із чинним законодавством; структурні підрозділи (одиниці) інших підприємств, що можуть бути виділені у самостійні підприємства, у тому числі такі, що реалізують аналогічні або взаємозамінні види товарів (робіт, послуг) є окремими об'єктами малої приватизації. Не можуть бути об'єктами малої приватизації підприємства (об'єднання), правовий статус яких раніше не був приведений у відповідність із чинним законодавством, а також підприємства, до складу яких входять структурні підрозділи, що можуть бути виділені у самостійні підприємства.
( Частина друга статті 1 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 417/95 від 02.06.95 )
Органам державної виконавчої влади забезпечити завершення малої приватизації в Україні у 1995 році.
2. Фонду державного майна України, регіональним відділенням Фонду державного майна України та представництвам Фонду державного майна України у районах та містах (далі - державні органи приватизації) скласти у місячний строк переліки об'єктів малої приватизації з додержанням вимог, передбачених частиною другою статті 1 цього Указу.
Державним органам приватизації затвердити у місячний строк переліки об'єктів, що перебувають у загальнодержавній власності та підлягають приватизації відповідно до цього Указу.
Уряду Автономної Республіки Крим, виконавчим комітетам місцевих Рад затвердити у двомісячний строк переліки об'єктів, що перебувають відповідно у власності Автономної Республіки Крим та відповідних адміністративно-територіальних одиниць і підлягають приватизації згідно з цим Указом.
3. Установити, що з дня набрання чинності цим Указом договори оренди майна об'єктів малої приватизації та будівель, споруд, приміщень, у тому числі вбудованих (далі - приміщення), в яких такі об'єкти розташовані, не укладаються, крім випадків, передбачених цим Указом.
3-1. У разі приватизації орендованого майна об'єкту малої приватизації його орендарем договір оренди цього майна достроково припиняється. У разі приватизації орендованого майна іншими покупцями договір оренди зберігає чинність для нового власника.
( Указ доповнено статтею 3-1 згідно з Указом Президента N 417/95 від 02.06.95 )
4. Організація орендарів, товариство покупців, інші юридичні особи, створені працівниками орендного підприємства, структурного підрозділу орендного підприємства, який виділяється в окремий об'єкт приватизації, в тому числі такого, договором оренди якого не передбачено право на викуп орендованого майна, мають право на приватизацію орендованого майна, його частки (щодо структурних підрозділів) шляхом викупу, якщо вони до 1 вересня 1995 року подали в установленому порядку про це відповідну заяву. При цьому договір оренди приміщення, укладений на день приватизації, є чинним до закінчення його строку.
( Частина перша статті 4 в редакції Указу Президента N 417/95 від 02.06.95 )
З 1 вересня 1995 року приватизація зазначених у частині першій цієї статті об'єктів малої приватизації здійснюється на загальних підставах.
( Частина друга статті 4 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 417/95 від 02.06.95 )
5. Установити, що приміщення, у яких розташовані приватизовані до набрання чинності цим Указом об'єкти малої приватизації, та приміщення, зазначені у статті 4 цього Указу, викуповуються власником приватизованого об'єкта малої приватизації.
У разі відмови власника приватизувати відповідне приміщення та у випадках, передбачених статтею 4 цього Указу, надання приміщень у оренду здійснюється державними органами приватизації на строк не менш як 10 років шляхом продажу патентів на право оренди приміщень.
6. Приватизація приміщень, у яких розташовані об'єкти малої приватизації, може бути заборонена лише у випадках, коли такі приміщення або їх окремі частини становлять національну, культурну та історичну цінність і перебувають під охороною держави.
Приватизація об'єктів, розташованих у приміщеннях, зазначених у частині першій цієї статті, здійснюється державними органами приватизації на конкурентних засадах з одночасним вирішенням питання щодо передачі в оренду таких приміщень на строк не менш як 10 років шляхом продажу патентів на право оренди приміщень.
7. В інших випадках, крім зазначених у статтях 5 та 6 цього Указу, продаж об'єктів малої приватизації здійснюється на конкурентних засадах разом з приміщеннями, в яких розташовані ці об'єкти.
8. Установити, що державні органи приватизації є правонаступниками органів, уповноважених управляти державним майном, щодо управління майном об'єктів малої приватизації, включених до затверджених в установленому порядку переліків, зазначених у статті 2 цього Указу, та приміщень, у яких ці об'єкти розташовані.

................
Перейти до повного тексту