1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 10 жовтня 2018 р. № 821
Київ
Про затвердження Порядку зберігання документованої інформації та її передавання центральному засвідчувальному органу в разі припинення діяльності кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 193 від 03.03.2020 № 1258 від 08.11.2022 )
Відповідно до частини дванадцятої статті 31 Закону України "Про електронні довірчі послуги" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок зберігання документованої інформації та її передавання центральному засвідчувальному органу в разі припинення діяльності кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 р. № 1454 "Про затвердження Порядку обов’язкової передачі документованої інформації" (Офіційний вісник України, 2004 р., № 44, ст. 2896);
постанову Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2011 р. № 1122 "Про внесення змін до Порядку обов’язкової передачі документованої інформації" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 85, ст. 3109).
3. Ця постанова набирає чинності одночасно із Законом України "Про електронні довірчі послуги".

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 21


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 жовтня 2018 р. № 821
ПОРЯДОК
зберігання документованої інформації та її передавання центральному засвідчувальному органу в разі припинення діяльності кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг
1. Цей Порядок визначає механізм передачі на зберігання центральному засвідчувальному органу кваліфікованих сертифікатів електронного підпису, електронної печатки та автентифікації веб-сайту (далі - сертифікати), документованої інформації кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг (далі - кваліфікований надавач) у разі припинення його діяльності з надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, а також забезпечення передавання її на архівне зберігання.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про електронні довірчі послуги".
3. Кваліфікований надавач, що засвідчив свій відкритий ключ у центральному засвідчувальному органі, у разі припинення надання кваліфікованих електронних довірчих послуг здійснює передачу документованої інформації центральному засвідчувальному органу.
Документована інформація - документи, на підставі яких користувачам надавалися кваліфіковані електронні довірчі послуги та були сформовані, блоковані, поновлені, скасовані кваліфіковані сертифікати відкритих ключів, усі сформовані кваліфіковані сертифікати відкритих ключів, а також реєстри сформованих кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.
Документована інформація, яка передається до центрального засвідчувального органу, складається з документів в електронній формі та документів на папері:
документи в електронній формі - договори, на підставі яких користувачам надавалися кваліфіковані електронні довірчі послуги, усі сформовані кваліфіковані сертифікати відкритих ключів, реєстри сформованих кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів, документи, на підставі яких були сформовані, блоковані, поновлені, скасовані кваліфіковані сертифікати відкритих ключів (якщо такий спосіб передбачений регламентом роботи кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг), список відкликаних сертифікатів;
документи на папері - договори, на підставі яких користувачам надавалися кваліфіковані електронні довірчі послуги, документи, на підставі яких були сформовані, блоковані, поновлені, скасовані кваліфіковані сертифікати відкритих ключів, усі сформовані кваліфіковані сертифікати відкритих ключів, реєстри сформованих кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів, а також засвідчені в установленому порядку копії рішень (ухвал) судів щодо відшкодування збитків, завданих унаслідок неналежного виконання кваліфікованим надавачем своїх обов’язків.
Документи в електронній формі передаються на двох носіях інформації, при цьому договори, на підставі яких користувачам надавалися кваліфіковані електронні довірчі послуги, що укладалися в електронній формі, записуються на носій інформації окремо від інших документів в електронній формі.
Документи на папері повинні бути зброшуровані, на зворотному боці останнього аркуша зазначається кількість сторінок та ставиться підпис керівника кваліфікованого надавача.
Приймання документованої інформації та її зберігання здійснюється з урахуванням положень Регламенту роботи центрального засвідчувального органу, затвердженого наказом Мінцифри від 27 серпня 2021 р. № 115.
( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1258 від 08.11.2022 )
4. Реєстри сформованих кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів повинні містити такі дані:
позначку, що сертифікат відкритого ключа виданий як кваліфікований сертифікат відкритого ключа;
ідентифікаційні дані, що однозначно визначають кваліфікованого надавача, який видав кваліфікований сертифікат відкритого ключа;
ідентифікаційні дані, які однозначно визначають користувача електронних довірчих послуг;
відомості про початок та закінчення строку дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа;
серійний номер кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, унікальний для суб’єкта, який видав сертифікат;

................
Перейти до повного тексту