- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
( Постанова втратила чинність на підставі Закону
N 277/95-ВР від 07.07.95 )
Про Тимчасове положення про забезпечення діяльності народних депутатів Української РСР
Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки
постановляє:
Затвердити Тимчасове положення про забезпечення діяльності народних депутатів України.
Голова Верховної Ради України | Л.КРАВЧУК |
м. Київ, 25 липня 1990 року N 82-XII |
ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про забезпечення діяльності народних депутатів України
1. Народні депутати України звільняються від виконання виробничих або службових обов'язків для здійснення депутських повноважень на час сесій Верховної Ради України, роботи органів Верховної Ради України, виконання доручень Верховної Ради України і її органів, а також на час роботи у виборчому окрузі для здійснення депутатських повноважень.
Народні депутати України, які залучені до постійної роботи у Верховній Раді України, увільняються від виконання виробничих або службових обов'язків на весь період своїх повноважень у Верховній Раді України.
Народний депутат України, який увільнений від виконання виробничих або службових обов'язків, за згодою трудового колективу, громадської організації може поєднувати депутатську діяльність з виконанням обов'язків за попереднім місцем роботи на громадських засадах із збереженням попередньої посади.
2. Народним депутатам України, увільненим від виконання виробничих або службових обов'язків, виплачується 600 карбованців заробітної плати щомісячно, які підлягають оподаткуванню. За цей період заробітна плата за основним місцем роботи не зберігається. Пенсії (за винятком пенсій по інвалідності) не виплачуються, якщо інше не передбачено законодавством.
Голові Верховної Ради України встановлюється заробітна плата в сумі 1500 карбованців на місяць, першому заступникові Голови Верховної Ради України - 1300 карбованців, заступникові Голови Верховної Ради України - 1000 карбованців, головам постійних комісій Верховної Ради України - 800 карбованців, заступникам голів постійних комісій Верховної Ради України - 700 карбованців, головам підкомісії Верховної Ради України і секретарям постійних комісій - 650 карбованців, які підлягають оподаткуванню.
В усіх випадках за народним депутатом України, залученим до постійної роботи у Верховній Раді України й увільненим у зв'язку з цим від виконання своїх виробничих або службових обов'язків, щомісячно виплачується не менше середньої заробітної плати за попередні 12 місяців, але не більше посадового окладу голови постійної комісії.
Оплата праці народних депутатів України, які перейшли на постійну роботу у Верховну Раду України, проводиться згідно з порядком, передбаченим для працівників органів державного управління.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою ВР УРСР
N 990-XII від 23.04.91 )
3. Народним депутатам України, не залученим до постійної роботи у Верховній Раді України або її органах, а час виконання депутатських обов'язків зберігається середня заробітна плата за основним місцем роботи, за останні 12 місяців а депутатам, які займаються творчою працею і їх основний заробіток складається з гонорарів, забезпечується виплата середньомісячного доходу за останні 5 років.
Народним депутатам України з числа медичних, педагогічних, фармацевтичних працівників, працівників закладів культури та мистецтва і іншим спеціалістам, яким у відповідності з законодавством дозволяється робота на декількох підприємствах, в закладах, організаціях системи народної освіти, охорони здоров'я і інших галузей, не залученим до постійної роботи у Верховній Раді України або її органах, середня заробітна плата за період депутатських повноважень зберігається за всіма місцями роботи. Загальний розмір середньої заробітної плати, яка зберігається, граничним розміром не обмежується.
4. Звільнення народних депутатів України від виконання виробничих або службових обов'язків для виконання своїх депутатських повноважень (частини 2 і 3 пункту 1 Положення) провадиться за його письмовим повідомленням адміністрації підприємства, установи, організації, де він працює.
5. Народним депутатам України при виїзді за межі постійного місця проживання для участі в сесіях Верховної Ради України, в роботі її органів, а також за час виїзду для виконання їх доручень виплачується 15 карбованців за кожний день з врахуванням оплати проживання в готелі, включаючи вихідні і святкові дні.
Виплата коштів, зазначених в частині першій цього пункту, починається з дня прибуття депутата, але не більш як за два дні до відкриття сесії Верховної Ради України і за день до початку засідання органу Верховної Ради України чи початку роботи депутата для виконання даного йому доручення. Виплата коштів припиняється через день після закриття сесії Верховної Ради України, закриття засідання органу Верховної Ради України чи після закінчення роботи депутата. Виплата цих коштів проводяться за фактично відпрацьовані дні, що посвідчується спискам, підписаними головами постійних комісій і поданими до Секретаріату Верховної Ради України.
6. Народним депутатам України відшкодовуються витрати, пов'язані з депутатською діяльністю, в розмірі 400 карбованців щомісячно, які не підлягають оподаткуванню.
У разі, коли народний депутат України одночасно є народним депутатом СРСР, йому відшкодовуються витрати, пов'язані з депутатською діяльністю, тільки як народному депутатові СРСР.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою ВР
N 1656-XII від 11.10.91 )
7. Народним депутатам України надається відпустка у міжсесійний період тривалістю 36 робочих днів (якщо інше не передбачено законодавством) з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу, або середньомісячного заробітку.
8. Народний депутат України вправі мати одного або кількох референтів-консультантів, які перебувають у штаті підприємств, установ, організацій або включаються за заявою депутата у штат виконавчих комітетів відповідних місцевих Рад з місячним фондом заробітної плати - 500 карбованців.
Персональний підбір референтів-консультантів здійснюється виключно народним депутатом. Зарахування його на роботу і встановлення йому заробітної плати проводиться за письмовим зверненням народного депутата. Якщо особа, прийнята на посаду референта-консультанта депутата, є пенсіонером, призначена їй пенсія виплачуться в повному розмірі. На цій посаді не може бути особа, яка перебуває з депутатом або його дружиною (чоловіком) у близькій спорідненості чи свояцтві (батьки, дружина (чоловік), брат, сестра, син, дочка).
................Перейти до повного тексту